2726
عنوان

۵ساله ازدواج کردم و تاحالا نفقه نگرفتم

| مشاهده متن کامل بحث + 374 بازدید | 42 پست
نفقه زن ماهی چقدره از نظر قانون؟ حکم مردی از رو ندادی نفقه نمیده چیه

هجی تعیین میکنن چقدر بده

بستگی به شرایط مالی خانوادگی دختر و توان نالی پسر داره

البته نفقه چیزی جز خوراک و پوشاک و مسکن نیست

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

نه عزیزم نفقه در قبال هیچی نیست نفقه یعنی خرج زندگی زن و بچه رو باید شوهر بده. حتی اگه زن بیکار بشی ...

الان رفتم تو نت زدم گفتم شاید من اشتباه میکنم ولی هم حرف من درست بود هم حرف شما یعنی چند تا بند داره

من با تو و دخترام ،خوشبخت ترینم 
2728
نفقه یعنی بابت شیر دادن به بچت انجام کارهای خونه و از این قبیل موارد ماهیانه از همسرت حقوق دریافت کن ...

اونا میشه اجرت المثل و....

نفقه تامین نیاز های زن و فرزند اعم از خوراک و پوشاک و مسکنو...

الان رفتم تو نت زدم گفتم شاید من اشتباه میکنم ولی هم حرف من درست بود هم حرف شما یعنی چند تا بند داره

خب دیگه نوشته تنها شرط نفقه تمکین هست. فقط زنی که تمکین نکنه نفقه بهش تعلق نمیگیره. ربطی به کار خونه و بچه داری نداره. زن می‌تونه شرط کنه در قبال بچه داری خانه داری جدای از نفقه ش، اجرت المثل هم دریافت کنه.

مگه نفقه رو بعد طلاق نمیدن؟الان وقتی زیر ی سقفین انتظار نفقه داری؟ عزیزم زندگیا خیلی سخت شده چ ایرا ...

نه عزیزم

نفقه یعنی خرج زندگی..یعنی پول خوراک و لباس و مسکن و درمان و تفریح و....

کلا حقوق مالی زن اصلا ربطی به طلاق نداره از بعد عقد مالکش هستن که معمولا گذشت نمیکنن چیزی نمیگن تا کارد به استخون برسه و موقع طلاق برن دادگاه و درخواست کنن

و خدا برای من کافیست.....
نخیر .من گول خوردم .اعتماد کردم

مگخ بچه بودی ک گولت بزنن؟ چیزی ک مشخصه دیگه...کسی که درامدش کارش خونش معلوم باشه دیگه گول خوردن نداره 

از چیزایی که داری لذت ببر اون وقت میبینی که حالت چقدر خوب میشه...
مگخ بچه بودی ک گولت بزنن؟ چیزی ک مشخصه دیگه...کسی که درامدش کارش خونش معلوم باشه دیگه گول خوردن ندار ...

باباش داشت مجتمع مسکونی میساخت.گفت یک واحدشو میدم واسه خودتون.ولی نداااد.گفت همه جوره حمایت میکنم سرمایه کار میدم ب پسرم ولی نداااد.چون فامیل بودن اعتماد کردم.

باباش داشت مجتمع مسکونی میساخت.گفت یک واحدشو میدم واسه خودتون.ولی نداااد.گفت همه جوره حمایت میکنم سر ...

خوب الان بهش بگو... یا پدرت بگه...بگه شما روز اول این حرفارو زدی و منم به حساب اینکه دخترم در اسایش زندگی خواهد کرد قبول کردم حالا چرا پشتیبانی نمیکنی

از چیزایی که داری لذت ببر اون وقت میبینی که حالت چقدر خوب میشه...
نفقه یعنی بابت شیر دادن به بچت انجام کارهای خونه و از این قبیل موارد ماهیانه از همسرت حقوق دریافت کن ...

نه نفقه ربطی به شیر دادن نداره

نینی یار جون مادرت کاری به کارم نداشته باش قوانین سایت رو‌تخم چشام