2737
2734
عنوان

به خاطر کدوم گناه دارم تاوان میدم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 803 بازدید | 46 پست
نمیدونستممممممممممم . گفتم که اول گفتن همه چی اوکیه

با شوهرت صحبت کن..

بابا نداره مگه از این پول میگیرن؟

برادر دیگه ای نداره!

اگر داره شوهرت یواش یواش خودشو بکشه کنار اونا بیان وسط.

اگر شوهرت بی دلیل به اونا پول میده و نه گفتن بلد نیست تو توقعاتت رو کم نکن.. منم تو زندگی زن قناعت کاری بودم بعدها فهمیدم شوهرم پولشو خرج خوشگذرونی خودشو و رفیقاش میکنه یواشکی به خانوادش پول میده و.. الان کلن راهم رو عوض کردم و انقدر خرج میتراشم که دیگه به چیز دیگه پول نمونه ..اگر شوهرت بی دلیل به اونا ماهیانه میده در حالی که پدرشوهر یا برادر شوهری داری که زرنگ بازی در میارن توام خواسته ها تو بالا ببر.. اگر گفت ندارم بگو داری ولی به اونا میدی.. ولی اگر پدرشوهر و.. نداری و مجبوره به اونا خرجی بده که قضیه فرق میکنه..

نمیخوام وا بدم میخوام حل کنم. ولی من حتی یه جشن عقد کوچیکم نداشتم . هیچ شادی نبود به خاطر گند بازیای ...

بازم اگه شرایط نبود عیبی نداره سالگرد مفصل بگیر الانم با وجود کرونا اصلا درست نیست مجلس مجلل بگیری من میدونم آرزو داری عزیزم حق هم داری 

اگر در تاپیک های مذهبی مخالف نظر من هستی لطفا ریپلای نزن چون نظر من نیست رای و نظر ثقلین هست در مذهب حقهٔ جعفری تفسیر به رای جایی نداره پس شما مخالف ثقلین هستی نه من... امام صادق صلوات الله علیه و آله فرمود دشمنان ما علنی با ما دشمنی ندارن با شیعیان ما دشمن هستن ... اگر دین ندارید آزاده باشید.... برائتی‌ام تا ابد با دشمنان و قاتلین مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها دشمنم. در بود و آتش و دود و میخ آهنین و چهل نامرد و یاسی که باردار بود و پهلویی که شکست خانه ایی که هتک حرمت شد مادرم پشت در  ناله زد وای محسنم شهید شد و آقای من مولای من مادرم فریاد زد وا محمداه وا جعفراه وا حمزتا وا علیا وا مهدیا بله آقا جان مادرم پشت در به دادخواهی شما را صدا زد وقتش شده که بیایی چراغ سر قبر زهرا کجایی بیا به پهلوی مادرت قسم بیا نه مادرمان... حضرت زهرا سلام الله علیها مادر تمام غدیری هاست...داغ صورت نیلی چادر خاکی و پهلوی شکستهٔ مادرم تا ابد تا صف محشر قلبم را آتش می‌زند... داغ یاس مطهره هرگز کهنه نمی‌شود... لعن الله علی قوم الظالمین السلام علیک یا مولانا ایها العزیز یا ابانا یا صاحب العصر و الزمان السلام علیکم و رحمة الله و برکاته حیدر کرار حیدر صفدر اسدالله الغالب حبل الله المتین قسیم جنه و النار امین الله فی الارضه صدیق اکبر فاروق اعظم علی بن ابی طالب صلوات الله علیه و آله امیرالمؤمنین است.تمام حجت مسلمانی من حسین بن علی صلوات الله علیه و آله است خیلی سال است از تفتیش عقاید ادم ها گذشته دست بردارید از این تجسس نکوهیده و مذمت شده...اگر سر عقیده من و امضام بحث میکنی و کامنت میذاری من جواب نمیدم چون الان زمان گلیم خانه بودن است چون به دستور مولام عمل میکنم السُّكوتُ على الأحمَقِ أفضَلُ (مِن) جَوابِهِ. چون به حدیث رئیس مذهب جعفری ایمان دارم خدارا شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید..

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

به هم همسرت بفهمون که کمکی به خانوادش نکنه.ازش پولاشو به هر بهانه ای بگیر. اون خانواده نمیخوان کمکت ...

من گفتم من ططاقت ندارم شما دستت طلا نباشه من طلا بخرم. بهم میگه نه بحث ابروئه تو بردار بعد من میرم پنجاه میلیون تومنی که دارمو طلا میخرم. وای خدایااا

با شوهرت صحبت کن.. بابا نداره مگه از این پول میگیرن؟ برادر دیگه ای نداره! اگر داره شوهرت یواش یوا ...

پدرشوهر دارم. پول هم دارن. ولی نمیخوان بدن. میخوام از همسر من بچاپن چون من دارم جون میکنم که سطحشو ببرم بالا. 

2731
بازم اگه شرایط نبود عیبی نداره سالگرد مفصل بگیر الانم با وجود کرونا اصلا درست نیست مجلس مجلل بگیری م ...

خدا منو دوسم نداره😑

ما همش تلاش میکنیم ب بقیه کمک کنیم ولی بقیه میخوان ازمون بکنن. باورم نمیشه مردم انقدر پست شدن

خدا منو دوسم نداره😑 ما همش تلاش میکنیم ب بقیه کمک کنیم ولی بقیه میخوان ازمون بکنن. باورم نمیشه مرد ...

با همسرت صحبت کن دیگه خرج تراشی براش نکنن 

اگر در تاپیک های مذهبی مخالف نظر من هستی لطفا ریپلای نزن چون نظر من نیست رای و نظر ثقلین هست در مذهب حقهٔ جعفری تفسیر به رای جایی نداره پس شما مخالف ثقلین هستی نه من... امام صادق صلوات الله علیه و آله فرمود دشمنان ما علنی با ما دشمنی ندارن با شیعیان ما دشمن هستن ... اگر دین ندارید آزاده باشید.... برائتی‌ام تا ابد با دشمنان و قاتلین مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها دشمنم. در بود و آتش و دود و میخ آهنین و چهل نامرد و یاسی که باردار بود و پهلویی که شکست خانه ایی که هتک حرمت شد مادرم پشت در  ناله زد وای محسنم شهید شد و آقای من مولای من مادرم فریاد زد وا محمداه وا جعفراه وا حمزتا وا علیا وا مهدیا بله آقا جان مادرم پشت در به دادخواهی شما را صدا زد وقتش شده که بیایی چراغ سر قبر زهرا کجایی بیا به پهلوی مادرت قسم بیا نه مادرمان... حضرت زهرا سلام الله علیها مادر تمام غدیری هاست...داغ صورت نیلی چادر خاکی و پهلوی شکستهٔ مادرم تا ابد تا صف محشر قلبم را آتش می‌زند... داغ یاس مطهره هرگز کهنه نمی‌شود... لعن الله علی قوم الظالمین السلام علیک یا مولانا ایها العزیز یا ابانا یا صاحب العصر و الزمان السلام علیکم و رحمة الله و برکاته حیدر کرار حیدر صفدر اسدالله الغالب حبل الله المتین قسیم جنه و النار امین الله فی الارضه صدیق اکبر فاروق اعظم علی بن ابی طالب صلوات الله علیه و آله امیرالمؤمنین است.تمام حجت مسلمانی من حسین بن علی صلوات الله علیه و آله است خیلی سال است از تفتیش عقاید ادم ها گذشته دست بردارید از این تجسس نکوهیده و مذمت شده...اگر سر عقیده من و امضام بحث میکنی و کامنت میذاری من جواب نمیدم چون الان زمان گلیم خانه بودن است چون به دستور مولام عمل میکنم السُّكوتُ على الأحمَقِ أفضَلُ (مِن) جَوابِهِ. چون به حدیث رئیس مذهب جعفری ایمان دارم خدارا شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید..
جهیزیه خواهرشو خرید اونو چطوری پس بگیره. 😔

توام مدام بگو بیچاره شوهرم زیر بار جهاز تو داره کمرش میشکنه..

هی بگو شوهرم چه ماهه تو این زمونه کدوم برادری جهاز خواهرشو میده خواهره باید خودش کار کنه با وام و شیربهاء ۴تا چرت و پرت ببره.. میری خونه خواهرشوهرت با خنده بگو وسایلات مبارکت باشه دعا به جون داداشت کن‌.. هرچی برای من کم گذاشت در عوض برای تو سنگ تموم گذاشته.. هی بگو .. تا زنده است بگو.. تا یادش نره داداشش چه خوبی در حقش کرده تا چشم سفید بازی در نیاره..

ولی..

میگن واکسن کرونا تا قبل عید میاد.. وعده پاییز رو که یه دکتره با جدیت میداد..

توام هیچ عجله نکن.. صبر کن کرونا تموم شه بعد جشن بگیر..طلا نخر ..ولی بدل هم نخر.. طلا نخری میگن طلا نداشت چه قانعه..ولی بدل بخری همه میگن ببین چه طلایی براش خریدن.. اینام که پروو میگن اره خریدیم..بعدن هم شوهرت برات بخره فکر میکنن طلاتو عوض کردی..قانع بودنت به چشم نمیاد.. یه منت الکی رو سرت میاد که برای عروسیت طلا خریدن..

بعدم خانواده داماد عادت دارن قبل مراسم خون گریه کنن ..به مرگ میگیرن که به تب راضی شی..

تو به مادرشوهرت بفهمون که عصبانی هستید از وعده های پوچ و بفهمون که قشنگ تر بود که از اول صادقانه جلو میومدن و وعده پوچ نمیدادن..اونجوری محبت بیشتر میشد تا الان که زیر حرفها میزنن..

توام مدام بگو بابام میگه اینو میخوایم اونو میخوایم.. ولی تو خلوت به شوهرت بگو که درکش میکنی و این حرفارو میزنی که کسی ارزشت رو پایین نبینه و بفهمن تو ارزشت بالاست ولی اگر قناعت میکنی فقط محض خاطر اونه نه خانوادش..

خودتم تو دلت به این نقطه سعی کن برسی که توقع نداشتن از دیگران یعنی رسیدن به ارامش..

2738
توام مدام بگو بیچاره شوهرم زیر بار جهاز تو داره کمرش میشکنه.. هی بگو شوهرم چه ماهه تو این زمونه کدو ...

من میگم نمیخواین بدین چرا هی جلوم چرت و پرت میگن. هی ناز دختراشونو میدن. همش منو تخریب میکنن. بخدا منو ببینین تو همچین خونواده ای هنگ میکنین. همونجور که تمام فامیل شوهرم گفتن ما فک نمیکردیم همچین عروسی بگیرین. ولی دختراشون خیلی یادشون میدن. فک میکنن با تخریب من از خوتوادشون حمایت میکنن

میگ خونوادم گناه دارن

بگو من بیشتر گناه دارم اول ب زنذگیت برس بعد خانوداه 

دقیقا. کم کم داره حس حماقت بهم دست میده. مادرهمسرم میگه اگر عم نشد من طلاهامو میدم بنداز دستت. 😭 مگ ...

توی این اوضاع اقتصادی خیلی ها دستشون تنگه گناهی ندارن ولی اگر وعده های زیادی و الکی دادن و عمل نکردن باید بهشون یاداوری کنی

من روم نمیشه .‌ چطوری بگم بهشون؟

اجازه بده پدر و مادرت توقعاتشون رو بگن.. دلداری شوهرتو تو اون شرایط نده.. بزار یه کم حرص بخوره بلکه دست برداره ازین بذل و بخشش.. بگو تا الان هرچی بدهی دادی هرچی خرجی دادی بسه.. بعد این باید برای من و زندگیمون خرج کنی.. اگر نمیتونستی منو نمیگرفتی سعی میکردی بدهی ها رو بدی بعد با عرکی که نیخواستی ازدواج میکردی منو اوردی زجر بدی تا خانوادت خوش باشن..

گاهی لازمه شوهرت حرص بخوره تا به خودش بیاد

شوهرمنم خیلی برای خانوادش خرج میکرد هرچی کار میکرد دو دستی میداد به اونا برای خواهراش جهاز بخرن سیسمونی بخرن خرج خونه و مهمونی و عزار و.. بکنن.. منم به مامانم گفتم زودتر شروع کن به جهاز خریدن و هی به مادرشوهرم بگو که تو بازار چو افتاده که قراره بعد عید همه چی دو برابر شه اونا هم ۴تا تیکه که قراره شیربهاء بخرن رو بگیرن.. بعد اونا هم خودشون رو میزدن به کری.. منم پشت این ماجرا به شوهرم گفتم فلان یخچال رو میخوام انقدر پولشه فلان چیزو میخوام.. اونم با من دعوا میکرد ندارم بابام باید بخره..بعد به باباش گفته بود کی بریم بخریم.. باباش گفت به من چه خودت بخر.. اینم گفته بود وقتی کل پولامو شما میگیرید از کجا بیارم بخرم.. گفتن به ما دیگه خرجی نده جمع کن بخر خونه کرایه کن.. اینم گفت تو این فرصت کم از کجا بیارم پول پیش خونه.. اونام گفتن خودت میدونی.. منم براش قرعه کشی گذاشتم هرچی کار میکرد میداد به من قسط قرعه کشی رو میدادم و جمع میکردم برای شیربهاء با اون پولا وسایل رو خرید قرعه کشی هم به اسممون دراومد خونه رهن کردیم..عروسی رو هم میخواستن تو خونه بگیرن بابا مامانم ناراحتی کردن یه خورده دلخوری شد ولی یه تالار گرفتن..خوب نبود بدهم نبود..تو اون روزا شوهرم خیلی باهام میجنگید خیلی میگفت خانوادت درک ندارن.. منم یه گوشم در بود یه گوشم دروازه..در عوض خانواده شوهرم یاد گرفتن پسرشون زن گرفته باید فکر فردای خودش و زندگیش باشه باید خودشون به اندازه جیبشون خرج کنن

کاری کن شوهرت دیگه بدهی جهاز رو نده اگرم داد بگه بابا من دیگه توان پرداخت قسط های شمارو ندارم اگرم بخوام پولی بدم قرض میدم شما قسط رو بدید پول منو بعدا پس بدید..

کنار خانواده شوهرت خونه نگیر.. دهنت صاف میشه..

من روم نمیشه .‌ چطوری بگم بهشون؟

بالاخره بحثش پیش میاد هرموقع بحثش شد گفتن فلان کارو نمیکنیم و این حرفا بگو موقع خواستگاری که شما حرفتون چیز دیگه ای بود یادتون رفته؟ 

پدر یا مادرت هم میتونه محترمانه بگه بهشون بگو حتما صحبت کنن باپدر و مادر داماد

2706