2733
2734
عنوان

به خاطر کدوم گناه دارم تاوان میدم؟

803 بازدید | 46 پست

دلم پره از ادمای اطرافم. بین همه خواستگارا دل دادم به پسری که بهم وعده زندگی عالی رو داد التماسمو کرد گریه کرد خواهش کرد که باهام بمون و ازدواج کن. انقدری که یک ماه بعد اشناییمون اومدن خواستگاری. باهزار زور و زحمت خوانوادمو راضی کردم که بخدا این پسر به دردم میخوره. دورش بگردم واقعاهم داره تلاششو برام میکنه و عاشقمه. ولی یه چیزی این وسط مشکل بود که خونوادم قبول نکردن. از هر نظری خونواده من سرتر بود ازنظر مالی ما یه خونواده شناخته شده هستیم و خونواده همسرم ضعیف ولی جیب خالی و پزعالی .ازنظر مالیشو گفتم چون مشکلم همینه. تو خواستگاری وعده های انچنانی دادن. نه جشن گرفتن برام نه کادو نه لباس نه حلقه نه حتی گل و شیرینی. حتی هزارتومن برای من هزینه نکردن و تمام هزینه ها رو شوهرم داد تا من سرم بالا باشه. ولی جشن عقد نتونست بگیره. سرکوفتهای بقیه رو تحمل کردم با این عنوان که برای عروسی جبران میکنیم. الان میان میگن ما نداریم به ما چه. ما نمیتونیم. دلم پره از اینکه منکه اینهمه سرترم چرا باید تو سرم بزنن بهم توهین کنن و من فقط به خاطر شخصیت و طرزی که تربیت شدم چیزی نگم. بهم بگن تو خودت خواستی پس ب ما ربطی ندارین. هزارجور اخلاقای مزخرف دارن بی ادبن ولی ادعای ادب میکنن.همیشه هم وقتی همسرم نیست بهم توهین میکنن یا حرفاشونو میزنن. دیشبم منو تنها گیر اوردن و میگن بخوایمم برات طلا یا کالا بگیریم تهایت طلا ده میلیون کالا هم ده میلیون.عروسی هم به ما ربطی نداره. من تک دخترم و بابام ارزوها برام داره. متاسفانه خونه ای که ساختیم هم همسایه خونواده شوهرم میشم. من با دلم چیکارکنم. جلو خونواده خودم چی بگم که ابروم میره. دردم اینه خواهر همسرم بهم میگ سرویس من قیمتش صد میلیون بود برای من فلان کارو کردن چون ازم حساب میبردن. چون من با ادبم باید با من اینطور کنن؟ به نظرتون چیکار کنم؟ دارم دق میکنم که من چیکار کردم باید ارزوهام بر باد بره. این چیزی بود که ناخوداگاه نوشتم. همش حسای منفی. من یه دختر شاد رو دارن به یه دختر غمگین تبدیل میکنن. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب واسه منم صفر تا صد هزینه هامون شوهرم داد گفت دوس ندارم منت کسی سرم باشه در حد توانشم خرج کرد منم سخت نگرفتم  انقد به حاشیه ها توجه نکن مهم‌ خودتون دوتا هستین خوش باشین

2731
خب واسه منم صفر تا صد هزینه هامون شوهرم داد گفت دوس ندارم منت کسی سرم باشه در حد توانشم خرج کرد منم ...

مشکلم اینم هست که انقدر از شوهرم کندن وقتی با من ازدواج کرد کلی بدهی داشت و داره. من و شوهرم دوتایی چطور عروسی بگیریم خونه بسازیم بدهی بدیم. به خدا دارم دیوونه میشم. شوهرم خسته شد هرروز موهاش داره سفید میشه. دلم براش میسوزه. درامد همسرم اوتقدی تیست نا سیصد چهارصد میلیون بدهی رو صاف کنیم. 

مشکلم اینم هست که انقدر از شوهرم کندن وقتی با من ازدواج کرد کلی بدهی داشت و داره. من و شوهرم دوتایی ...

حتما از بدهیاش باخبر بودی وقتی بله رو گفتی ... پس کنارش باش یه مشکل به مشکلاتش اضافه نکن الانم‌که کروناست فعلا عروسی نمیشه پس فرصت دارین انشالله درست میشه همه چی

2738

تو سرتر بودنت تو چیه؟

پول بابات..

خودت به شخصه از تلاش و پول خودت چیزی شدی که الان بگی من کار کردم از پول خودم مثلا زبان خوندم فلان ورزش یا هرچی..؟

اینکه بابای اون پولدار نیست دلیل پایین تر بودنش نیست..

اینکه بابای تو پولدارتره دلیل سرتر بودنت نیست..

اون داره تلاشش رو میکنه.. توام اگاهانه با چشم باز قبولش کردی..

اگر میتونی کمکش کن تا با همدیگه به آرزوهاتون برسید.. اگر که نه.. توقعاتت رو پایین بیار.. طلا خوشبختی نمیاره.. خودش طلا باشه ایشاا...

اگرم میبینی تیکه میندازن مثلا گفت طلای من صد میلیون می ارزه.. میخواد بگه از تو چیزی کم نداره..توام بگو مبارکت باشه..شوهر من داداش توست..ما که با هم جاری نیستیم بخوایم چشم و هم چشمی کنیم..من از برادرت راضیم..توام برای داداشت خواهر باش و بهم دلداری بده نه اینکه با تیکه انداختن کاری کنی برادرت خجالت بکشه که نمیتونه مثل باقی مردا برای زنش طلا بخره

خب جشن عروسی نگیر چرا هزینه کنی بعدم همه ایراد بگیرن برو آرایشگاه و آتلیه عکس بگیر که عکس داشته باشی بعد سالگرد ازدواج ات ان‌شاءالله عروسی مفصل بگیر غصه نخور چون میدونستی شرایط رو الان بی انصافی هست بخوای رها کنی زندگیتو یا وا بدی 

اگر در تاپیک های مذهبی مخالف نظر من هستی لطفا ریپلای نزن چون نظر من نیست رای و نظر ثقلین هست در مذهب حقهٔ جعفری تفسیر به رای جایی نداره پس شما مخالف ثقلین هستی نه من... امام صادق صلوات الله علیه و آله فرمود دشمنان ما علنی با ما دشمنی ندارن با شیعیان ما دشمن هستن ... اگر دین ندارید آزاده باشید.... برائتی‌ام تا ابد با دشمنان و قاتلین مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها دشمنم. در بود و آتش و دود و میخ آهنین و چهل نامرد و یاسی که باردار بود و پهلویی که شکست خانه ایی که هتک حرمت شد مادرم پشت در  ناله زد وای محسنم شهید شد و آقای من مولای من مادرم فریاد زد وا محمداه وا جعفراه وا حمزتا وا علیا وا مهدیا بله آقا جان مادرم پشت در به دادخواهی شما را صدا زد وقتش شده که بیایی چراغ سر قبر زهرا کجایی بیا به پهلوی مادرت قسم بیا نه مادرمان... حضرت زهرا سلام الله علیها مادر تمام غدیری هاست...داغ صورت نیلی چادر خاکی و پهلوی شکستهٔ مادرم تا ابد تا صف محشر قلبم را آتش می‌زند... داغ یاس مطهره هرگز کهنه نمی‌شود... لعن الله علی قوم الظالمین السلام علیک یا مولانا ایها العزیز یا ابانا یا صاحب العصر و الزمان السلام علیکم و رحمة الله و برکاته حیدر کرار حیدر صفدر اسدالله الغالب حبل الله المتین قسیم جنه و النار امین الله فی الارضه صدیق اکبر فاروق اعظم علی بن ابی طالب صلوات الله علیه و آله امیرالمؤمنین است.تمام حجت مسلمانی من حسین بن علی صلوات الله علیه و آله است خیلی سال است از تفتیش عقاید ادم ها گذشته دست بردارید از این تجسس نکوهیده و مذمت شده...اگر سر عقیده من و امضام بحث میکنی و کامنت میذاری من جواب نمیدم چون الان زمان گلیم خانه بودن است چون به دستور مولام عمل میکنم السُّكوتُ على الأحمَقِ أفضَلُ (مِن) جَوابِهِ. چون به حدیث رئیس مذهب جعفری ایمان دارم خدارا شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید..

من و همسرمم از صفر شروع کردیم خانواده هامون اصلا کمکمون نکردن .الان دوسال ازدواج کردیم خدارو شکر اوضاع مون خووب شده .از هیچ کس توقعی نداشته باش مهم خودتون دوتایین که همدیگرو بخاین و تلاش کنید .بقیه کاری هم بکنن منتش میزارن 

.                                              

شرایط منم شبیه به شما بود. خانواده خودم خیلی بهمون کمک کردن اوایل ازدواج. شما هم از خانواده ت کمک بگیر و کم کم از خانواده همسر فاصله بگیر البته منظورم قطع رابطه نیست. منتها چون فاصله طبقاتی زیادی دارید حتی ممکنه ناخواسته با حرفا و کارهاشون اعصابتو بهم بریزن.. راه دیگه هم اینه ک کلا بیخیال اینجور چیزها بشی و برات مهم نباشن.. بستگی به شخصیت خودت داره. 

2706