2737
2734
عنوان

سندرم سیندرلا

265 بازدید | 15 پست

از سندرم سیندرلا چه می دانید ؟

دخترها را پرورش می دهیم. زمانی که دختر 3 ساله در عروسی با لباس سفید می رقصد می گوییم: «انشاءالله عروس شوی!» زمانی که 15 ساله شد گفته می شود: «کی می شود که خوشبختی تو را ببینم دخترم؟!» زمانی که 25 ساله شد در عروسی گفته می شود: «انشاءالله که بخت تو هم باز شود!» یعنی چه؟ یعنی اینکه در این دوران بخت تو بسته بود و یک رویدادی رخ می دهد و ناگهان درهای سعادت باز می شود و تو از فردای روز ازدواج خوشبخت می شوی!

سندرم سيندرلا یعنی همین؛ یعنی اینکه سواری با اسب های سفید و کالسکه طلایی به دنبال دختر می آید و خوشبختش می کند.

با این تفکر سیندرلایی پس من از فردای عقد نیازی به تلاش ندارم و همه چیز مهیاست و نیازهای من برآورده خواهد شد!

یعنی آموزشی داده نشده که از فردای ازدواج، زندگی مانند موتور هندلی خواهد بود که شما باید تا 50 سال این هندل را صبح اول وقت و در هوایی زمستانی که اتفاقا موتور یخ زده بایستی با زور و بدبختی روشن کنید و تا شب بچرخانید تا صبح فردا که دوباره این فرایند تکرار خواهد شد... زندگی به این صورت نیست که همینطوری چرخ آن بچرخد

لطفا برای گزارش بزنید تعلیق بشم🙏🙏😊

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
دیگه الان اون کارتونارو نگاه نمیکنن کارتونایی مثل brave هست که یه دختر مستقل رو نشون میده

اصلا ربطی به اون کارتون نداره

منظور از سیندرلا یه فرد خوشبخت هست

2738
اصلا ربطی به اون کارتون نداره منظور از سیندرلا یه فرد خوشبخت هست

چیزی که شما میگین تو دهه جدید زیاد کاربرد نداره چون الان اکثریت مادرا قشر تحصیلکرده ان که بیشتر نگران پیشرفت و استقلال بچه هان...این بیشتر برای بچه های دهه ۸۰ و ۷۰ بود به نظرم دهه ۹۰ کاملا متفاوتن...مگر تو خانواده های بی اطلاع که خوب این قبیل متن ها رو اصلا جدی نمیگیرن

آدمی که شمارو نصیحت میکنه در واقع داره با خودش تو گذشته صحبت میکنه🎭
من تصمیم دارم دخترمو مستقل تر از پسرام بزرگ کنم 

دخترا ذاتا مستقل تر هستن

این رو میشه از سن بلوغشون که زودتر از پسرا هم هست فهمید😉

چیزی که شما میگین تو دهه جدید زیاد کاربرد نداره چون الان اکثریت مادرا قشر تحصیلکرده ان که بیشتر نگرا ...

خب من هم یک دهه۸۰

و این موضوع اختصاص به سن من داره

خانواده که شاید تحصیل کرده باشند اما رسم و رسوم از گذشته باقی مونده و واقعا فک میکنن که با ازدواج بخت اون دختر باز میشه

2706