2737
2734
عنوان

اونای کهبا ماهی یه تومن خرج خورد و خوراک رو میگذرونن بیان

| مشاهده متن کامل بحث + 4977 بازدید | 194 پست

ما سه نفریم بچمون نوزاده پوشک و اینا...۱۵۰۰ میمونه که اول برج که حقوق و میدن میریم همه چی و باهاش میخریم تا اهر برج فقط میوه  شاید نیاز بشه و الان دیگ ی قرونم نداریم منتظر یارانه و معیشتی میشیم...😭😭😭😭

کاربری دوممه هااااا!!!از سال ۹۶ تا الان در حال ترک نی نی سایتم😐😐😐😐

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

امروز اعلام شد كه خانواده ٤ نفره زير ١٠ ميليون خط فقره، ينى نصف مملكت كه كارگر و كارمندن متاسفانه 😭 

اونايى كه با ١ تومن خرج خوراك و پوشاك ميدن عزيزم پنير ايرانى ارزون ميخرن،گوشت ماهى يكبار ميخورن ، دستمال كاغذى مصرف نميكنن، بيشتر سويا ميخورن وماكارونى و سيب زمينى و سوسيس ارزون قيمت 

يك عده الكي ميگن...مثل همون خانم كه رفته بود با پارتي بازي از بهداشت سبد كالا ميگوفت براي بچش...

من به چشم خودم ديدم يكي ميكفت شوهزم دو و نيم حقوقشه،هم خونه داشتن هم ماشين هم طلا به دستاش بود هم مسافرتش به راه بود.هم به بقيه غر ميزد شما زن زندكي نيستين.....يكم ازش حرف كشيدم ديدم طبقه بالاي مامانش ميشينه،،با ماشين باباش اينور اونور ميره..خورد و خواراك كلا پائينه..حتي مواد شوينده هم از خونه مامانش ميبره..برنج و چاي و چيزاي اينطوري پدرشوهرش شمال زمين داره ميده..يعني عملا زندگيش رو خرجش رو خودش نميداد!!! بعد براي ما سختراني هم ميكرد😑😑😑😑😑

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
2728
۴۰۰ برا ۳ نفر؟ مجموع خرجتون یا فقط خوراک؟

این بگما من هرماه حبوبات نمیخرم هرما شوینده نمیخرم ،اقلام ضروری رو به اندازه یه ماه میخرم ،قند پنج کیلویی میخرم براچندماه،،مثلا یدونه تن ماهی برمیدارم یه دبه ماست درماه کافیه ولی شیر سه روز درهفته میخریم،ماست سبزی سالاد خیارشوز ترشی،کنار غذا میارم ماست نمیارم میمونه ،فروشگاه کوروش ترشی لیته تخفیف گذاشته بود هفت تومن دوتا شیشه گرفتم یه چیزای که ارزونه تخیف داره میخرم ابمیوه برای تخیف زیاد میزاره،من فقط از انبار نفت کوروش خرید میکنم 

باریکلا واقعا درست میگی ادم وقتی نداره پس اندازه بککه وا بخوره دنیا چ ارزش داره

من میترسم پس انداز نکنم پس فردا خدایی نکرده طوری بشه، مریضی بشه پول پس دست نداشته باشم😞آدم نمیدونه چیکار کنه!!

خداوند به هرکس 《حالت سکون و آرامش 》 را عنایت فرماید،نتایج بسیاری را برای او در بردارد. از جمله: از ملامت ها نمی هراسد، توکل دارد، اگر چیزی را از دست بدهد غمناک نمی شود و اگر چیزی را به دست آورد طغیان و نافرمانی نمیکند.استقبال یا بی اعتنایی مردم، شهرت یا گمنامی و فقر و غنا در او اثری ندارد. 💖برای همه از خداوند چنین حالی رو میخوام💖
2738
خواهرکمک بگیرازمامانت مثلادرماه ۴بسته بهت گوشت بده.من پدرم همیشه برامون گوشت میگیره یاپدرشوهرم.خودمو ...

اخه چطور کمک بگیره شاید بعضی پدرا در توانشون نبست یا چندتا بچه دارن به کدومشون بدن؟؟همینکه درهفته یه وعده بریم سیربخوریم خیلیه

این بگما من هرماه حبوبات نمیخرم هرما شوینده نمیخرم ،اقلام ضروری رو به اندازه یه ماه میخرم ،قند پنج ک ...

من قدرت خرید همین ارزون ها رو هم ندارم

خدایی شکم پسرها ته نداره مثل استخر میمونه هرچی می‌ریزم ت  شکمشون سیر نمی‌شن

من مجبورم همه چیز مثل پنیر و آب‌میوه ای ک گفتی رو هم خودم درست کنم

مثلا میوه های لواشکی رو می‌خرم میام آب میگیرم و یا لواشک و میوه خشک باهاشون درست می‌کنم

البته ی خوبی بزرگی ک داره اینه ک همه چیز طبیعی و محلی می‌شه

یادمه اولیل ورشکستگی همسرم وقتی زیرپوش‌های بچه هام براشون کوچیک شد از جای حلقه آستین بریدم و همونجا رو کش دوختم و پایینش رو هم ی دوخت گرفتم و براشون شورت دوختم اون روز سر این قضیه کلی با همسرم خندیدیم ولی نصفه شب متوجه شدم همسرم رفته توی بالکن مثل بچه یتیم ها نشسته و گریه می‌کنه

من میترسم پس انداز نکنم پس فردا خدایی نکرده طوری بشه، مریضی بشه پول پس دست نداشته باشم😞آدم نمیدونه ...

خب اون یکم پس انداز برا این چیزا ک باید باشه در حد ی سرما خوردگی و اینا اما خدا نکنه یکی مریضی سخت یگیره اوکوقت اونا ک دارنن نمیتونن

خداوکیلی زندگی مخصوصا توی تهران سخت و گرونه

من خرم ابادم و با ی تومن زندگی دونفره رو میگذرونیم

و مثلا دستما و مواد شوینده رو از عمده فروشی میگیریم   یا گوشت کیلویی ۸۰تقریبا  یک کیلو کافیه   یا پیاز سیب زمینی رو از وانتی میخریم  بخدا هیچ اشکالی نداره اینجور زندگی کردن   بعضیا عارشون میاد ک برن عمده فروشی یا از وانتی خرید کنن

من قدرت خرید همین ارزون ها رو هم ندارم خدایی شکم پسرها ته نداره مثل استخر میمونه هرچی می‌ریزم ت &nb ...

قبول دارم ،مدیریت کنی وبخوای میشه پس انداز کرد،ازت ایده گرفتم حتما برای سال دیگه خودم سبزی میکارم،خدابرکت بده به شما بقیه،من این جمله خدابرکت بده رو همیشه میگم همیشه هم برکت میاد ،همسرم هروقت حقوق بگیره یا خرید کنه همش میگم خدابرکت بده به مالت به تنت سلامتی بده ،

2706