2726
عنوان

خانم های خانه دار بیان

7763 بازدید | 74 پست

من شاغلم شغل نسبتا خوبی هم دارم از لحاظ فراغت و درامد.ولی بااین حال همیشه آرزوی اینکه خونه دارباشمو دارم بیشترین دلیلش هم استرس های شغلمه که باعث شده همه چیزو تو زندگیم تحت الشعاعش قرار بگیره مثلا اینکه چندتابچه داشته باشم چه فاصله ای بینشون باشه بابچم چطور رفتار کنم با شوهرم چطور رفتار کنم.احتمالش هست که دیگه کارشوهرم که بگیره نیازمادی به کارمن نداشته باشیم ولی من برای ول کردن کارم چندتا تردید اساسی دارم:

۱_ احتمال تحول روزگار واخلاق شوهرم ونامردیش( البته الان چیزیش نیست ولی من میگم آدمیزاده بالخره بهتره رو پاخودم تااینکه بخوام به اون تکیه کنم)

۲_ به نظرم شانم پیش قوم شوهر الان خیلی فرق میکنه تاوقتی شاغل نباشم الان میتونم کلا بهشون بگم دنیای من بزرگتر از خاله زنک بازی شماستوولی وقتی شاغل نباشم وضعیت فرق میکنه

۳_بالاخره بچه ها بزرگ میشن میرن من ممکنه احساس کسالت بکنم که راکدموندم مثلا بچه هابرن مدرسه شوهرم بره سرکار من بمونم توخونه

۴_دستم توجیب خودم باشه به خونوادم برسم من عادت ندارم دست پیش شوهرم دراز کنم شغل نداشته باشم مجبور میشم

۵_تحصیلات بالایی از بهترین دانشگاهها دارم ممکنه حیف باشه اینقدری که ازجامعه گرفتم برنگردونم بهش

۶_ شوهرم ممکنه منو ریز  ببینه بعدخونه دارشدنم تاالان که شغل باشان بالایی دارم

و...

شما بیاین بگین چطور براین چالشها غلبه کردین وتصمیم گرفتین خونه دارباشین؟ اینم بگم کل طایفه ما زنها شاغلن زن خونه دارکم دیدم دور وبرم برای همین یه جورایی خونه داربودن برام عجیب غریبه وسخت درک میشه حتی مادربزرگمم خیاط بود 

نخونده میگم کارتو حتی اگر نیاز مالی نداری ول نکن چون آلم از آینده خبر نداره 

ای یار بکِش دستم                                                              آنجا که تو آنجایی...                                                           مولانای جان

به هیچ عنوان خانه دار نمیشم اصلا و ابدا

مطمعنا بچه دار میشم اشپزی میکنم همه کارهای خانومای خونه دار انجام پیدم اما انقدر به خودم بی اخترامی نمیکنم که فقط تو خونه باشبا احترام به همه خانه دارها

من ۹_۹_۹۹ بیمارسنان مورد علاقم  مشغول بکارم😍😍دوستان من ازمون علمی قبول شدم و مصاحبه مونده که احتمالا ۵یا ۶ ماه طول بکشه،جوابش بیاد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اگه‌اونقدری پول جمع کردی که یه خونه برا خودت خریدی و یه پس انداز یا ماشسینی داری

نرو

ولی اگه نه که حتما برو

خونه داری خیلی حمالی ه

من خودم شاغل بودم و الان نیستم و خیلی پشیمونم

❤️❤️
2728

یه شاغل وقتی خونه دار میشه خیلی کلافه نیشه از اینکه بیکار هستش‌چون عادت کرده به کار کردن.در ضمن دستت که دستت تو جیبیته اون حس استقلال رو که داری از دست میدی.ولی خوب تو خونه موندن هم محاسن خودش رو داره اگه شرایطش رو داری امتحان کن.

منم یه چندمدت بیرون شاغل بودم.ولی برام خیلی سخت بود.هم بایدصب زود میرفتم سرکار بعدشم باید میومدم خونه و کارای خونه و بچه رو انجام میدادم.دیگه از استرس و کار زیاد داشتم نابود میشدم.ترجیح دادم بشینم خونه و ب خودمو بچم برسم.الانم راضیم.خب هرکس یه نظری داره دیگه

من مامانم شاغل بود خودمم تا زمان ازدواج بودم کار خوبی ام داشتم ولی بعد ازدواج خانه داری و ترجیح دادم چون هم اصلا نمیتونم استرس دو جور زندگی و داشته باشم هم خودم و میشناسم سر چند سال از لحاظ جسمی داغون میشدم چون نمیخواستم تو هیچ طرف کم بیارم بعدم واسه بچه ها سخت میشه هر جوری ام توازن ایجاد کنی منی که مادرم شاغل بود کاملا درک میکردم با اینکه مادرم کامل مدیریت داشت

آزاد شدم آزاد ننه😆😆😆😆 به سلامتی همه رفع تعلیقیاااا

هرگز شغلتو رها نکن ، خانه داری یعنی کار تمام وقت بی اجر و مزد ، شان و منزلت نداره ، از چشم شوهرت هم میوفتی، مردا زن مستقل رو خیلی بیشتر دوست دارن ، شوهرت میلیاردر هم که باشه اگه شما چیزی نداشته باشی حق حرف زدن هم نداری

ولی این حرف که میگی خونه دار بودن یعنی خاله زنک بودن اصلا در شان خانم تحصیل کرده ای مثل شما نیست

ای یار بکِش دستم                                                              آنجا که تو آنجایی...                                                           مولانای جان
اگه‌اونقدری پول جمع کردی که یه خونه برا خودت خریدی و یه پس انداز یا ماشسینی داری نرو ولی اگه نه که ...

خب حتما یه چیزایی درمورد شاغل بودن اذیتت میکرد که ولش کردی.شاید الان سختیاشو یادت رفته.

خب حتما یه چیزایی درمورد شاغل بودن اذیتت میکرد که ولش کردی.شاید الان سختیاشو یادت رفته.

شاغل بودن هم‌ سخت ه

ولی ما که شاغل بودیم وقتی خونه دار بودیم خیلی احساس بی فایده بودن و پوچی میکنیم

بیشتر دوستام که بخاطر شوهر و بچه نرفتن سرکار میگن

شغل من سخت بود تازه

ولی بازهم میگم کاش ادامه میدادم

❤️❤️
ولی این حرف که میگی خونه دار بودن یعنی خاله زنک بودن اصلا در شان خانم تحصیل کرده ای مثل شما نیست

خب بعضی وقتا اینجوریه واقعا چون دغدغه کمتری پیدامیکنه آدم بیشتر درگیر یه سری مسائل خاله زنکی میشه.مگراینکه وقت وفراغتشو صرف خودسازی و رشد فردیش بکنه.یه لحظه یاد خواهرصوهرم افتادم اینو گفتم😅 قصدم توهین به همه خونه دارها نبود

2706