2726
عنوان

پزشکی یا دندون پزشکی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 2184 بازدید | 141 پست
سلام تبریک میگم عزیزم من دندانپزشکم، اگه سوالی در مورد رشته و کار من داری خوشحال میشم بتونم کمکت ک ...

وای چه خوب که یه دندان پزشکم اومد 

خب درمورد درساتون ؟ بعد از علوم پایه همش مربوط به دهان و دندان و..؟ درامدتون اگه مشکلی ندارید چقدره؟ برمسگشتید به گذشته بازم پزشک میشدید؟

از این تکرار ساعت ها،از این بیهوده بودن ها،از این بی تاب ماندن ها،از این تردید ها،نیرنگ ها،اشک ها،خیانت ها،از این رنگین کمان سرد آدم ها و ازاین مرگ باور ها و رویاها،پریشانم ...دلم پرواز میخواهد🕊
وای چه خوب که یه دندان پزشکم اومد  خب درمورد درساتون ؟ بعد از علوم پایه همش مربوط به دها ...

دندان پزشک میشدید؟اشتباه نوشتم

از این تکرار ساعت ها،از این بیهوده بودن ها،از این بی تاب ماندن ها،از این تردید ها،نیرنگ ها،اشک ها،خیانت ها،از این رنگین کمان سرد آدم ها و ازاین مرگ باور ها و رویاها،پریشانم ...دلم پرواز میخواهد🕊

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
ما اطرافمون همچین اشخاصی نداریم

عاشقه جوابت شدم

خدایا شکرت که بعد ۲ سال و ۹ ماه جواب این همه انتطار و دکتر رفتنم رودادی،خیلی ممنون که مهدیارمو سالم گذاشتی تو بغلم.......همه ما ادمهایی که بقیه فکر میکنن نیستم ،بیشتر ما آدمهایی هستیم که به صورتمون نقاب زدیم تا کسی دردمون رو نفهمه

برای یک خانوم دندان پزشکی گزینه ی بهتریه (ساعت کار مشخص بدون شیفت شب و تایماش دست خودته و درامد بالا و...)

اما پزشکی برای مرد بنظرم بهتره چون واقعا فرسودگی داره ...

پزشکی تا عمومیو بخونی و تخصصتو بگیری در سن ۳۳-۳۲ سالگی ب درامد شاید برسی ...

از آیینه بپرس....نام نجات دهنده ات را ..💎
دندان پزشک میشدید؟اشتباه نوشتم

استارتر جون میشه بگی روزی چند ساعت درس خوندی؟ و اگر میتونی منابعت رو هم بگی 🌹

تبریک میگم بهت🥰

بیکار نباش برای ظهور امام زمان (عج) صلوات بفرست😍❤کاش دستان خدا پیدا بود، 🙌تا درآن وقت که بی حوصله و تنهایی 😒و دلت از غم دنیا دریاست 😢بزنی تکیه به آن 😌و بخندی به همه رنج جهان 😃آره من مذهبی ام😎 عقب مونده و جاهل نیستم توی قفس هم زندگی نمیکنم 😏عاشق چادر مشکیمم 😍😍😍❤تو اگه غیر مذهبی هستی ؛عقایدت رو واسه خودت نگه دار 🤗حق نداری به من و چادر و دینم بی حرمتی کنی باشه؟ آفرین😌
رتبتون چندشد؟

۱۵۵۰

وای چه خوب که یه دندان پزشکم اومد  خب درمورد درساتون ؟ بعد از علوم پایه همش مربوط به دها ...

بعد از علوم پایه درس ها اکثرا مرتبط هستن

اما درس های تئوری و غیر کاربردی هم توی همون حوزه دهان و دندان و سر و گردن داریم، بعضی هاشون مثل پاتولوژی یکم سختن اما نه اینجوری که بخوای بترسی و فکر کنی قراره از زندگی بیوفتی

بعد از علوم پایه توی واحدهای عملی اول پری کلینیک رو میگذرونی، یعنی روی دندون های کشیده شده و مولاژهای دندون کار میکنید بعد وارد بخش میشید و بیمار میبینید

درامدش هم خیلی خیلی متغیره، بستگی به ساعت کاری، شهر محل کار، توانایی و مهارت و سرعت عمل دندانپزشک، سابقه کار و... داره اما در مجموع خوبه

مامان دلارام کوچولو👨‍👩‍👧

مبارکت باشه عزیزم 😍ببین اول ببین علاقت چی میگه که پس فردا پشیمون نشی از انتخابت ولی قبل سنجش علاقت یکم شرایطا بررسی کن و تصمیم نهایی بگیر یه مشاوره هم برو 

پزشکی طول تحصیل بالایی داره شیفت و شب کاری زیاد داره 7 سال عمومی 2 سال طرح ازمون تخصص دوسال تخصص دوباره طرح خلاصه 15 سال 20 سال باید بخونی تا بتونی تازه حرفی واسه گفتن داشته باشی و مطب بزنی که ایا پردامد بشی یا معمولی 

دندان درسهاش اسون تره طول تحصلش 6 7 ساله شیعت و اینجور چیزا نداره زودتر به درامد میرسی منتها واسه درامد بیشتر باید مطب بزنی و خوب هزینه هم داره باید یه مدت واسه کلینیک کار کنی بیشتر دندون پزشکا کمر درد و کتف درد و ارتروزا اینا میگیرن خوب پزشکیم درد و دردسرهای خودشا داره البته  بازارشم خوب یکم پرشده اما واسه طبابت همیشه بیمار هست پس نگران درامدشم نباش شاید پزشکی درصورت موفقیت زیاد بیشتر از دندون درامد داشته باشه البته دندونم اگه موفق باشی توش خیلی درامد زاست درکل تو هرکاری موفق باشی خوبه وبرات سرشار از منافع هست ودراخر پزشکی وقت زیادی واسه خانوادت نداری بازدهیت تو میانسالی میشه واسه بچه هات از جوانیت زده میشه ولی دتدون یه جورایی خانوم خودتی و خودت تصمیم میگیری ساعت کاریت چقدر باشه اونم باز بسته به محله کارت داره البته فاکتورهایی دیگم داره که بررسی کنی  اطلاعاتم درهمین حد بود انشالله همیشه موفق باشی 

❤❤❤❤
استارتر جون میشه بگی روزی چند ساعت درس خوندی؟ و اگر میتونی منابعت رو هم بگی 🌹 تبریک میگم بهت🥰

عزیزم من سال دومم بود 

سال اول۷۰۰۰ شدم 

حدودا روزی ۸ 

از مهر تا عید خیلی خوب و پیوسته 

بعدش شل شدم وگرنه الان زیر پونصد بودم

زیست ماز 

شیمی خیلی سبز

ریاضی ای کیو 

فیزیک میکرو 

دینی بهمن مسلم ابادی

زبان خیلی سبز

ادبیات موضوعی نشرالگو 

عربی خیلی سبز 

در کنار اینا برا دوران جمع بندی و کلا بعد عید فقط موج ازمون زدم دروس اختصاصیو

من‌م بین این دوتاموندم

اینجاارث پدر کسی نیست سایت عمومیه اون کاربرعقده ای که تندتندنی نی یاربرام تگ میکنی هروقت عقدهات خالی شدبگولطفا منوتگ نکنید واسه درس یه کاربرعقده ای هست دنبال حاشیه واسه منه
2706