2733
2734

سلام بچه ها، من مادرم حدود 5 سال هست که بخاطر قند و دیابت درگیر ورم چشم و مشکلات شبکیه چشم هست و دکترها و بیمارستان های مختلفی توی تهران رفتم.

از بیمارستان نگاه و نور گرفته تا درمانگاه چشم هلال تهران، پیش اکثر متخصص های شکبیه ، ویتره و رتین چشم که توی تهران هستن رفتیم؛

تقریبا نظر اکثر دکتر ها این بودش که باید تزریق انجام بشه و آمپول زده بشه داخل هر دو چشم. اما هر دکتری آدرس بیمارستانی رو میداد که خودش اونجا تزریق میکنه و آمپولی رو میگفت باید بزنیم که خودش تزریق میکنه(اسم آمپول فک کنم اوستین باشه)

در حالیکه آمپول های دیگه و خارجی هم وجود داره که بیمارستان های خاص فقط دارند و قیمتش بالاست، ولی چون خودشون تزریق نمیکنن سودی نداره که معرفی ش کنن...

بعد از حدود سه سال که برای مشکل شبکیه چشم مادرم آمپول اوستین رو میزدیم و تاثیر زیادی نداشت، یکی از پرستارهای بیمارستانی که برای تزریق میرفتیم، بهمون دکتر زهرا ربانی خواه رو معرفی کرد که متخصص شبکیه هستش.

اولین سری که پیش خانوم دکتر ربانی خواه رفتیم تا عکس ها رو دید گفتش که درصد ورم چشم زیاده و اوستین تاثیری نداره، باید آمپول آیلیا تزریق بشه و چندتا بیمارستان که این آمپول رو دارن رو بهمون معرفی کردند.

برای تزریق آیلیا ما بیمارستان نگاه میرفتیم، چهارشنبه ها 7 صبح؛

بعد از چند سری تزریق یه عکس oct مجدد از شبکیه گرفتیم دیدیم که درصد ورم نصف شده و ادامه دادیم تزریق آیلیا رو...

اون یکی آمپول رو که میزدیم، هر سری که عکس تازه مینداختیم نسبت به قبل کلی بیشتر شده بود ورم قرنیه، و بینایی داشت کم میشد اما دکتر ها با پر رو گری میگفتن که همینی که هست!! اگه همینم نزنه کور میشه  

یک سری که امپول آیلیا بخاطر تحریم ها کمیاب شده بود، خود خانوم دکتر ربانی خواه زنگ زد به چندجا و یدونه آیلیا برامون رزرو کرد برای یه ماه بعد :))))

یه مورد دیگه هم یادم میاد که ظاهرا پرستار ها آمپول رو زود از یخچال دراورده بودند و خانوم دکتر قبول نکرد که اون آمپول رو بزنه، بعدش خودش زنگ زد به داروخانه که یه آمپول جدید داخل مخزن یخ براش بیارن...

اینکارها رو دکترهای معمولی هم برای بیمارهاشون نمیکنن، بخاطر همین اخلاق و رفتار هاست که خواستم دکتر ربانی خواه که متخصص شبکیه چشم هست رو معرفی کنم؛

مادرم چشم هاش آب مروارید هم داشته و هر روز دیدش کمتر میشده و تار میشده چشماش اما دکترها میگفتن که بخاطر ورم شبکیه نمیشه عمل کرد،

اما امروز بعد از گرفتن عکس جدید خانوم دکتر گفت که درصد ورم کمتر شده و وقت جراحی برای عمل آب مروارید دادند؛

ایشالا بعد از عمل آب مروارید دوباره دید چشم های مادرم بیشتر بشه و ما هم از دست این بیمارستان ها راحت شیم