2726
عنوان

زُل زدن یک تجاوز روانی است

555 بازدید | 14 پست
زُل نزنیم 
به زن چاق توی پراید،
به النگوهای طلایی ردیف توی دستش.
به زن و شوهری که توی خیابان بحث می کنند،
به مرد دست و پا شکسته ی عصا به دست،
به ویلچرنشینش حتی؛ با ماسک و بی ماسک.
به دختری که با علاقه به گربه های کثیف و لاغر مردنی توی خیابان غذا می دهد،
به زنی که روی نیمکت پارک تنها نشسته و آرام اشک می ریزد.
به بچه ی مریض،
به آدم علیل،
به زیپ باز پیرمرد،
به دست لرزان و چروکیده ی پیرزن،
به دخترک ژنده پوش فال فروش،
به جوان شیک روزنامه فروش؛
زل نزنیم به آدم های ِتا مغز ِ استخوان خیسِ بدون چتر؛
به زن و شوهر با اختلاف سنی زیاد، که دست همدیگر را گرفته اند و راه می روند، به دوست داشتنشان زل نزنیم؛
به درز پاره ی لباس،
به صورت سوخته و پوست جمع شده،
به زن زیبا،
به مرد زشت،
به زنی که دوربین به دست از زمین و زمان عکس می گیرد،
به تنهایی زنی که برای خودش گُل می خرد؛
به مردی که راه می رود و زیر لب با خودش حرف می زند.
به گدا،
به دیوانه؛
به دیوانه ها هم زل نزنیم،
بگذاریم آرام برای خودشان لبخند بزنند، بخندند.
بگذاریم آنکه دلش گرفته و اشک می ریزد هم با خیال راحت گریه کند،
زل نزنیم،
زل زدن مایه ی آزار است...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

👍👍

کاربر hadis133 حافظ کل قرآن ....#به شرط لیاقت تـو☝️بـــ✨ـاچـــ🌸ـادرت علمـــ🏴ـدار زهـــرایی♥️تا نَیایے گِره از کار بَشَر وا نشود...درد ما جُز به ظہور تو مڋاوا نشود....🌸🍃 💌اللهم_عجل_لولیک_الفرج 💌لبخند خدا بسته به لبخندِحسین است[♥️]پس باش پیِ آنچه خوشایندِحسین است#صل_الله_علیڪ_یااباعبدلله
2728

با طلا باید نوشت 

زندگی،اعتقادات،عقاید،نوع پوشش،دین هرکس به خودش مربوطه و تا زمانی که به ما اسیبی نمیرسونه و اون رو به ما تحمیل نمیکنه راجبش حق اظهار نظر نداریم . 

خب از این پس عزیزان چشم بند ببندید یه وقت چشم مون نخوره به بقیه تجاوز شه

خدا میبینه و چیزی نمیگه بنده ها نمیبینن و فریاد میزنن!! ....مرگ یعنی زندگی لیاقت طُ رو نداره 🖤..... یه جوری باش که همه دنیا بخادت ولی فقط یه نفر داشته باشدت ❤️.... خدا ادما رو از زندگیتون حذف میکنه چون حرفایی رو میشنوه که ما نمیشنویم 👌

چه زیبا❤🍃

من بلد نیستم عاشق کسی باشم که اولویتش نیستم؛بلد نیستم چشم به گوشی بدوزم و دلشوره بگیرم. اسمش را بگذارید خودخواهی... ولی من این خودخواهی را به اداهای عاشقانه ای که هیچ احساسی پشت سرش نیست ترجیح می دهم! من برای خودم گل میخرم؛چای دم می کنم؛میز شام می چینم؛اما منتظر کسی نمی مانم؛ نه این که خسته شده باشم اما وقتی دلم برای کسی تنگ شود که دلتنگی اش را باور نمی کنم؛ فکر می کنم که دارم به خودم خیانت می کنم ..تا خودت را دوست نداشته باشی؛ کسی باور نمی کند که هستی و بودنت با نبودنت فرق می کند 

منکه به هیچکس زل نمیزنم،حتی نمیتونم توی چشمای آدمانگاه کنم حرف بزنم،پسرم سه سالشه،چندوقت پیش بادقت زل زدم به چهره ش باورم نمیشد که چطور من هیچوقت بادقت به چهره ی پسرم نگاه نکرده بودم،حتی بعدازبدنیااومدن پسردومم بودکه فهمیدم من هیچوقت باجزئیات وبادقت به چهره ی شوهرم نگاه نکرده بودم،😔😔

درود

چه متن تأمل برانگیز و پر مفهومی ... 

احسنت به شما برای انتخاب خوبتون 🌹

یکی از مهمترین خصایص انسانهای فهیم و ارجمند؛ درک و پذیرش انسانهاست به همان صورت که هستند .

چقدر والاست با ذهن باز و قلب نیک به حال مردم بنگریم...

برای تمام مردم سرزمینم، اذهانی غنی آرزومندم 

شاد و برقرار باشید🍃🌸

✔️ ⁩از آنِ خودت باش که ارزنده ترینی✔️⁩                      
2706