2737
2734
عنوان

تازه والد

1492 بازدید | 28 پست

سلام وقت بخیر. من بابای رایان هستم. پسرم 20 مرداد 99 به دنیا اومده. (یعنی امروز دقیقا 21 روزشه) خدا رو شکر آرومه و اذیت نمیکنه، فقط نفخ داره. متأسفانه من و خانومم چون فرزند اولمون هست بنظرم داریم اذیتش میکنیم. خیلی گشتم که منابع معتبر و به درد بخوری برای نحوه نگهداری و مراقبت از نوزاد پیدا کنم. غیر از منبع زیر منبع داخلی معتبری پیدا نکردم. (روی کمک مامان بزرگا زیادی حساب کرده بودم والا زودتر سرچ میکردم :(

https://www.hhs.gov/civil-rights/for-individuals/language-assistance/index.html#farsi

وزارتخانه بهداشت هم تماس گرفتم، گفتند فقط آموزشهای بیمارستان!! بهتر از من میدونید که در ایامی که مادر تازه زایمان کرده، خیلی هوش و حواس درست و حسابی برای گرفتن آموزشها نداره، ضمن این که آموزشها کامل هم نیست. آموزش مامان بزرگا هم که پر ضد و نقیضه و بعضا دکترا هم ردش میکنند. دکتر هم برای کنترل 5 روزگی نوزاد رفتم با یه دنیا سوال، خانم منشی اش با کرنومتر اومد تو اتاق!! گفت 10 دقیقه شده و وقتتون تمومه!! (دکتر حمید شیخ الاسلامی - خیابان دولت 70 تومن ویزیت برای 10 دقیقه! زمان استاندارد معاینه نوزاد همینقدره؟!!) بگذریم. اگر منبع معتبر دارید لطف کنید معرفی بفرمایید. ممنونم

دکتر اطفال خوب؟ (بخاطر خس خس سینه اش بردمش پیش دکتر سعید وزیری و خدا خیرش بده ازش راضیم نسبتا. کلی بچه رو معاینه کرد. ازشم ظاهرا خوب تعریف میکنند. نمیدونم!)

بهترین روش گرفتن آروغ نوزاد؟

بهترین روش حمام نوزاد؟

بهترین روش خواباندن نوزاد؟

تأثیر قندآب؟ بالاخره به نوزاد بدیم یا ندیم؟

چطوری از صدای بچه بفهمیم چ شه؟

وضعیت پوشش بچه؟ (خانومم خیلی میپیچونتش و کلاه سرش میذاره. بنظرم که گرمش میشه! ولی میترسه سرما بخوره. دکتر وزیری گفت هر چی باباش پوشید یه لا بیشتر. )

برگشت شیر بچه؟ کی طبیعیه؟ کی غیرطبیعیه؟

نور برای بچه خوبه یا بده؟

سکسکه نوزاد علتش چیه؟

راهنمایی رنگ مدفوع نوزاد؟ (زرد؟ قهوه ای؟ سبز روشن؟ سبز تیزه؟)

ورزش برای رفع خستگی نوزاد؟

افزایش کیفیت خواب نوزاد؟

افزایش شیر مادر؟

بهترین روش و شیوه برای شیر دادن به نوزاد؟

شیر خشک خوبه تو این سن یا بده؟ (آمپتامیل 1 میخوره الان. به صورت کمکی با شیشه شیر یا قطره چکان)

نوزاد باید به کمر بخوابه یا پهلو؟ (شیخ الاسلامی که میگفت به پهلو جنایته وزیری میگه موردی نداره!)

تأثیر ترنجبین و عرق نعنا بر نوزاد؟ خوبه برای دل دردش یا نه؟ (الان قطره پدی لاکت 5 قطره میخوره بنظرم خیلی جواب نمیده)

بچه بیشتر باید آروغ بزنه یا دفع گاز از روده هاش هم همون کارو میکنه (الان دفع گازش بیشتر از آروغ زدنشه. خیلی بد آروغ میزنه. نیم ساعت یا بیشتر عمودی رو شونه هام نگهش میدارم ولی آخرشم آروغ نمیزنه!)

فکر کنم فعلا سوالات مهمم همیناست.

1#  ع‍اجزانه از تمامی مسئولین نظام آموزشی این مملکت تقاضا دارم دو واحد درس فرزندآوری و مراقب از فرزند به صورت کاملا کاربردی جای سایر دروس مزخرف عمومی لحاظ کنند. به خدا این واجب تره.

2#‍  خیلی خیلی ممنون میشم با توجه به شرایطی که دارم فقط راهنمایی بفرمایید و منابع معتبر معرفی کنید و بحث حاشیه ای مطرح نفرمایید. به خاطر ایام کرونا نشد تو کلاسهای آموزشی هم شرکت کنیم. شاید این منابع به یادگار موند برای تازه والدهای آینده. آدرس سایت؟ عنوان کتاب؟ سی دی آموزشی؟...

یا علی

خدایا! به داده ها و نداده هایت شُکر، که داده هایت نعمت و نداده هایت حکمت است.

فقط اینو میدونم عرق نعنا اگه بدین رقیق باشه 

99/8/30 ساعت 3 بعد از ظهر شد لحظه تحویل عمرم ❤️__\/\/\/__\/\/\/\/___\/\/\/\/\/\/❤️ضربان قلبم با قلبت هماهنگه ب مثل تو😚اونی که اومده تو این سایت مشکلشو مطرح کنه، مشاور برو نیس، بیخودی نگین برو مشاوره بدم میاد از آدمای خشکه مقدس
فقط اینو میدونم عرق نعنا اگه بدین رقیق باشه 

شبت تاسوعا خیلی اذیت شد دسترسی به جایی هم نداشتم. به تجویز یکی از همکاران که سه تا بچه بزرگ کرده بود، یه قاشق غذا خوری عرق نعنا و با دو قاشق غذا خوری آب جوشیده سرد مخلوط کردم و با ترس و لرز بهش دادیم. البته در حد 4 تا قاشق مربا خوری فقط. خیلی بهتر شد. ولی تو سایتها خوندم که ممکنه پاستوریزه نباشه و بچه اذیت بشه. با طب سنتی خودم بیشتر موافقم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

شبت تاسوعا خیلی اذیت شد دسترسی به جایی هم نداشتم. به تجویز یکی از همکاران که سه تا بچه بزرگ کرده بود ...

طب سنتی خیلی بهتره 

من براتون تدابیر اطفال رو میفرستم 

امیدوارم به کارتون بیاد 

99/8/30 ساعت 3 بعد از ظهر شد لحظه تحویل عمرم ❤️__\/\/\/__\/\/\/\/___\/\/\/\/\/\/❤️ضربان قلبم با قلبت هماهنگه ب مثل تو😚اونی که اومده تو این سایت مشکلشو مطرح کنه، مشاور برو نیس، بیخودی نگین برو مشاوره بدم میاد از آدمای خشکه مقدس
2731

تدابیر نوزادان :

مواردی رایج در مورد مشکلات و

#بیماری_های_کودکان_و_نوزادان👇

✅ #سرماخوردگی_نوزاد

دم کرده آویشن با یک قطره عسل چندساعت یکبار هم مادر شیرده میل کند و هم کمی به طفل بدهید

کمی داروی امام کاظم عليه السلام حل کرده به بچه بدهید.

چرب کردن سینه بچه با روغن زیتون

مادر شیرده سیاهدانه+عسل صبح ناشتا بجود

🌿🍀

✅درمان #تب_کودکان و #شیرخواران در طب اسلامی

1-پاشویه با آب سرد و نمک دریا

2-شربت عسل با آب ولرم

3-خوردن آب سیب

4-خوردن آب پیاز

5-مخلوط حنا با سرکه خانگی را کف پا بمالید و بعد از 15 دقیقه بشویید (حتما بشویید و الا دمای بدن خیلی پایین می آید)

6-ریختن روغن بنفشه پایه کنجد در بینی 

7-برگ کاسنی تازه یا کهنه را کوبیده و همراه با روغن بنفشه پایه زیتون روی کاغذ قرار داده و بروی پیشانی با دستمال ببندید

8-خوردن دم کرده ی سنای مکی به مقدار نصف قاشق چایخوری

9-داروی امام کاظم (درمان تب و سرماخوردگی و آنفلوآنزا و ایمنی بدن را بالا میبرد)

10-دم نوش آویشن چندساعت یکبار

✅درمان #کوتاه_قدی_کودک

▫️راهکارهایی جهت افزایش قد کودک

1- مصرف سویق در دوران بارداری (سبب تکمیل جنین و درشت شدن جنین میگردد)

2- داروی ترکیبی #استخوان_ساز (سبب درشت شدن استخوانهای کودکان)

3- حجامت پشت گوش

👶👶👶👶👶👶👶👶

✅ #نفخ_نوزاد

اگر ازشیر مادر تغذیه میکند مادرباید تغذیه خودش رواصلاح کند ازغذاهای نفاخ دوری کند و هاضوم بخورد..به بچه کمی دم کرده آویشن دهید. مادر هم بخورد. شکم بچه رو با روغن زیتون ماساژ بدهند

👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶

✅جایگزین #مولتی_ویتامین و#قطره_آهن به نوزاد

اگر نوزاد شیرمادر میخوره مادر باید تغذیه خودش رو کامل کند با سویق کامل.شیره توت.انگور..خرما...عسل..

هسته سنجد..برگ چغندر..وازچهارماهگی میتواند به بچه سویق کودک بدهد با شیررقیق شده و شیره انگور.

👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶

✅افزایش ومقوی شدن #شیر_مادر

✅داروی شیرافزا(انیسون) 

✅سویق کامل

✅دم کرده رازیانه

✅گوشت گوسفندی وآبگوشت

✅شیره توت..خرما..انگور

✅شیر..عسل..برگ چغندر..سنجد..هلیم

✅سویق سنجد

✅قرص خون

👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶

✅جلوگیری از #زردی_نوزاد

برای جلوگیری از زردی نوزاد..مادر به زیاد بخورد درماه های آخر.. کاسنی.. کندر.. کدو خورشتی..سویق عدس هم استفاده کند

#درمان_زردی_نوزاد

دم کرده کاسنی یک قاشق چای خوری سه روز

دم کرده سنای مکی یو قاشق چای خوری سه روز

دست وصورت بچه راباآب کاسنی بشویند

حجامت لاله گوش

مادر هم خنکی ها..کاسنی. شیرخشت..دم کرده کاسنی.وآویشن وعناب بخورد

🌿🍀

✅ #اسهال_کودک

سویق برنج..سویق سیب

داروی جامع وآب مورد

عسل وچندعددسیاهدانه

هاضوم

✅ #زیبایی_جنین

خوردن یک ماه سویق گندم

مصرف یک ماه قرص خون طب اسلامی 

خوردن انواع میوه جات مانند سیب و به و انار و خربزه ...

مصرف کندر یک ماه روزی به اندازه یک نخود جویده شود

✅ #عرق_سر_نوزاد

بخاطر بالا رفتن رطوبت بدن و غلبه بلغم هست

داروی طریفل طب اسلامی 

داروی بلغم زدا طب اسلامی 

شستن سر با لعاب گل خطمی سفید 

خوردن هفت عدد خرما هر شب قبل از خواب بدون آب

مصرف آب فقط به اندازه رفع عطش

✅درمان #لکنت_زبان_کودک در طب اسلامی

1-مومیایی را در آب مرزه حل کند و جرعه جرعه بخورد.

2-سنگ نشادر را داخل آب ماست بزارید تا مرطوب بشه و زبان را با آن بسابید تا زبان کف کند.

3-داروی لکنت زبان طب اسلامی

4-تیغ زدن زیر زبان(حجامت)

5-صاف کننده خون طب اسلامی

✅ #کولیک و ناآرامی نوزاد

هر شب به شکمش و کف پاهایش و مقداری هم به پشتش.روغن زیتون بودار بزنید

وقت خواب روغن بنفشه پایه زیتون به مقعد بمالید.

مادر نوزاد هم این موارد رو مصرف کنه👇

آب انجیر خشک (5 ساعت خیس بخوره)

مصرف روغن زیتون

مصرف خوراک بادمجان بدون روغن صنعتی توسط مادر

مصرف چند عدد آلو در روز توسط مادر

مصرف جوشانده برگ کاسنی

🍀🌿

✅ #سرماخوردگی_کودک

آب سیب.آب عسل.آب پیاز

دم نوش آویشن + بابونه 

داروی امام کاظم علیه السلام 

جامع + آب عسل

جامع + آب رازیانه گرم

✅ #بی_اشتهایی_کودک

خوردن سویق کامل کودکان 

دم کرده آویشن + بابونه 

خوردن مقداری آلو یا لواشک آلو هر روز 

مصرف روغن زیتون.درطبخ غذای کودک

✅ #حساسیت و #سرفه_کودک

اول بایدطبعش راتعدیل کنید.

دم کرده آویشن وکمی عسل چندساعت یکبار

دم کرده عناب ..بابونه.بنفشه.گل ختمی.بارهنگ.

..عسل وآب ولرم

داروی امام کاظم(علیه‌السلام )

داروی صاف کننده خون(برای کودکان زیر دوسال دم کرده کاسنی به جای صاف کننده)

جامع وآب عسل

روغن بنفشه پایه کنجد دربینی

حجامت سر یک مرحله .

تدابیر نوزادان : مواردی رایج در مورد مشکلات و #بیماری_های_کودکان_و_نوزادان👇 ✅ #سرماخوردگی_ ...

ممنون میشم اسم منبع رو هم بفرمایید. معتبر بودن منبع برام مهمه.

پوشکهای خوب با قیمت نسبتاً اقتصادی My baby - Confy - molfix

در حال حاضر My Baby میگیرم که تجربه خوبیه. دو تای دیگه تجربه همکارام بود که راضی بودند.
و اما ...

یه مارک پوشک هول هولی خرید کردم که فاجعه بود! بچه هر کاری که میکنه تو پوشک، از همه جاش میزنه بیرون! چقدر فروشنده تبلغش رو کرد ولی فاجعه بود ... فاجعه ... «برند نارسیس»

البته این تجربه من بود، نمیدونم شاید بقیه ازش راضی باشند.

پزشک رایان رو عوض کردم. الان میبرمش پیش دکتر سید سعید وزیری - خیابان رودکی - فوق تخصص نوزادان و پریناتولوژی

تا الان دو جلسه رفتم خدمتشون. منشی محترمی دارند. خودشون بسیار خوش برخورد و حاذق هستند و برای معاینه وقت میذارند. راهنمایی خوبی ارائه میدهند و منشی ایشون با کرنومتر داخل اتاق نمیشه!! که وقتتون تمومه. خداوند بهشون خیر بده. راستی من ایشون رو پرسون پرسون از خانه‏ های بهداشت نزدیک محل سکونت سوال کردم که به اتفاق ایشون را معرفی کردند. بنظرم توی تهران باید یه دکتری انتخاب کرد که خوب و حاذق باشه، نزدیک محل سکونت باشه و همیشه در دسترس باشه. دکتر باید خوب زمان بذاره و درست راهنمایی کنه و با حوصله باشه.

2738

یک_تجربه:#

شرح_حال:#  کولیک و بازگشت شیر از معده به مری، بالا آوردن شیر، ترش کردن (بچه هی مزه مزه میکنه و رو ترش میکنه). بی قراره. پاهاشو تو شکم جمع میکنه و بعضی وقتها پاهاشو بیقرار تکون میده. ترش کردن از خواب بیدارش میکنه و خواب کامل نداره. (خواب کامل منظورم 2 الی 3 ساعت)

تجویز_دکتر:#  قطره پدی لاکت دو نوبت در روز (5قطره). قطره کولیک ایزی سه نوبت در روز قبل شیر (10 قطره). کپسول اموزول 20 هر صبح ناشتا نیم ساعت قبل شیر (یک چهارم همراه با آب کم). دکتر شیر خشکش رو عوض کرد از آپتامیل 1 کوچ کردیم به تروویتال اِی آر.

نتیجه اینکه: بعد از 48 ساعت مصرف شیرخشک جدید، رایان شیر رو بیشتر بالا میاره. سینه مادر و شیشه رو نمیگیره. بنظر گرسنه میاد. بی خواب شده.دیشب خلط سبز همراه با شیر بالا آورد.

پاسخ_دکتر:#  شیر بچه عوض شده خوشش نمیاد چون عادت کرده. (ناقلا سرکارمون گذاشته) بهتره با 30 سی سی در خواب شروع بشه. یواش یواش شیرش رو بیشتر کنیم تا عادت کنه. حتماً شیر مادر رو اول بخوره اگر میلش بیشتر بود و شیر مادر جوابگو نبود از شیر خشک استفاده بشه. ترشحات پشت حلقش طبیعیه (سرما نخورده). بعد از یک هفته با مصرف داروها باید کولیک و آروغ زدن و وضعیت برگشت شیرش بهتر بشه.

نتیجه_گیری_تازه_والد:#

1- لعنت به اینترنت! پر از مزخرفات منحرف کننده است. مرجع اصلی فقط دکتــر.

2- تغییر خوراک نوزاد را باید یواش یواش انجام داد. با موجود بسیار هوشمندی طرف هستیم. سریع عادت میکنه.

3- قبل از مراجعه به دکتر حتماً قبلش از ضرورت مراجعه مطمئن بشیم. سر کوچکترین مسائل هی بچه رو دکتر نبریم. (مخصوصاً تو این شرایط کرونا!)

4- خداوند تمام دکترهای حاذق و باسواد که برای مراجعه کننده وقت میذارن، عمر طولانی و باعزت بده و به پولشون برکت بده.

5- در مواجهه با هر مسأله ای از کودک باید صبور بود. صبووووووووووووووووووووووووور.

یک_تجربه:#

شیر خشک تروویتال اِی آر (Truevital AR Milk Powder) رو خیلی سخت پیدا کردم. به چند تا داروخانه زنگ زدم نداشتند. سایت پخش دارویی فردوس را دیدم. زنگ زدم به مسئول فروشش پسر گلی بود. خیلی خوب راهنمایی کرد و داروخانه ای که ازشون اخیرا زیاد خرید کرده بودند و معرفی کرد. رفتم و گرفتم . به همین راحتی!

پیدا_کردن_دارو#  

1- اطلاعات دارویی با شماره تلفن 1490

2- سرچ اینترنتی و یافتن مراکز پخش دارو (انشاله مثل من خوش شانس باشید و با مسئول فروش خوبی هم کلام بشید و کامل راهنماییتون کنه). البته قطعا جز راه حلهای آخره.

3- پرس و جوی تلفنی از داروخانه ها

4- سوال از پزشک یا منشی اش!!

5- پرس و جوی از دوست و آشنا و همکار

6- پرس و جوی از بیمارستان یا مراکز درمانی مرتبط که با بیماران مشابه سر و کار دارند و قطعاً این مسیری که پیش روی شماست نفر دیگری قبلاً رفته و پیدا کرده!

7- https://www.darooyab.ir/

8- مطالعه بیشتر : https://www.yjc.ir/fa/news/6040965/داروهای-کمیاب-را-چگونه-پیدا-کنیم

سلام این یه برنامه هست مخصوص بچه داری وبارداری.من عضوم به نظرم خیلی خوبه خاستم به شماهم معرفی کنم ...

خیلی ممنون. چند تا مطلب ازش خوندم بنظرم سایت جالب و مفیدیه

سوال:#  

راهکاری برای رفع سرفه های خشک نوزاد هست؟

در حال حاضر به دلیل خلط سینه آزیترومایسین و قطره بینی استفاده میکنه ولی فقط خلطش کم شده و سرفه های خشکش مونده   

2706