2726
عنوان

تحریفات عاشورا!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 10770 بازدید | 223 پست
بعضی وقایع دیگه مثل... حضور شیر در کربلا جدا شدن بعضی از یاران در شب عاشورا کوبیدن سر به محمل توس ...

واقعااا؟؟ بیشتر توضیح بدید لطفا... شیره کلا الکیه؟؟؟ جدا شدن یارا هم الکی؟؟؟؟ زعفر جنی وجود نداشته؟؟؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

زعفر جنی به گمانم درسته عروسی حضرت قاسم نه

ماجرای زعفر جنی و عروسی حضرت قاسم اولین بار در کتاب روضه الشهدا نوشته ملاحسین کاشفی آورده شد و هیچ سندیتی نداره.خصوصا ازدواج حضرت قاسم هیچ بعد عقلانی نداره.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
همینطوره متاسفانه..عزاداری باید خردمندانه و به دور از خرافه گویی باشه.

من مقتل خوانی عاشورا را خیلی دوست دارم مخصوصا مقتل خوانی آیت اله حکیم 

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           
2728

خدا به هممون توفیق عزاداری با معرفت  اونجوری که حضرت زهرا راضیه بده

إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَیْئًا أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ ????

چون به چیزى اراده فرماید کارش این بس که مى‏گوید باش پس [بى‏درنگ] موجود مى‏شود (??)
بعضی وقایع دیگه مثل... حضور شیر در کربلا جدا شدن بعضی از یاران در شب عاشورا کوبیدن سر به محمل توس ...

بوسیدن گلو و اینا میتونه اتفاق بیفته. کوبیدن سر به مهمل رو قبول ندارم چون امام حسین سفارش کرده بوده که خواهرشون به خودش صدمه نزنه. حضور اجنه و شیر هم قبول ندارم

اصلا بنظرم نیاز به این افسانه سازیا نیست. من بدون این داستاناهم قهرمان این تراژدی بزرگ رو دوس دارم

خانوادم بهم میگن کجایی پس هیچوقت خونه نیستی/دوستام میگن کجایی پس هیچوقت نیستی/فامیلا همش میگن نیستی هیچوقت کجایی پس/من واقعا کجام پس؟!🤔             خواهشا یکی پیدام کنه بذاره سر جام😄

به نظر من همین غذا...و هیئت تحریف شدن...چون معجزه خاصه خداست...و پیامبر به اون عظمت گفته تنها معجزه من قرآنه...ولی انواع معجزات رو برای ائمه تعریف میکنن...ما به امام حسین توسل میکنیم...و از خدا طلب آمرزش یا معجزه داریم...در حالی که خیلیها به صراحت میگن...غذا و هیئت امام حسین شفا بخش و معجزه گره...امام حسین معجزه نمیکنه...امام حسین پیشه خدا ارج و مقام و ارزش و منزلت و آبرو داره...ما با توسل به همین صفات...از خدا آمرزش یا معجزه میخوایم...و اگر معجزه میشه...شفا میده...امام حسین نیست...خداست...به آبروی امام حسین شفا داده...ولی خاصه خداست...  

به هر آنچه بخواهد...من راضیم...😊
من قضیه مهلا مهلا رو نشنیدم میشه بگید؟

وقتی امام حسین به سمت میدان جنگ میرند حضرت زینب به دنبال ایشون میدوند و میفرمایند مهلا مهلا یابن زهرا من فکر میکردم واقعیه

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           
2706