2410
2553
عنوان

تحریفات عاشورا!!!

10722 بازدید | 223 پست

سلام و عرض تسلیت به مناسب ایام سوگواری سالار شهیدان....

عزاداری های همه قبول درگاه حق....

حتما میدونید که در اسلام بسیار سفارش شده به تفکر و تدبر تا جایی که ارزش یک ساعت تفکر بالاتر از سالها عبادت گفته شده.

امام حسین نیز برای احیای دین قیام کردند و شهید شدند...گریه بر مصائب حضرت مکرر سفارش شده و سیره ائمه معصومین بر نوحه و عزاداری بوده.

اما چه مرثیه ای؟؟؟گریه بدون شناخت مکتب حضرت چه فایده ای داره؟یکی از راه های شناخت کربلا بررسی تحریفات کربلاست.خصوصا که بعضی کاربران ناخواسته در حال نشر این تحریفات هستند...

مثل داستان زعفر جنی، عروسی حضرت قاسم و....

شما چه اطلاعی در این زمینه دارید؟به نظر شما کدوم یک از ماجراها تحریف شده است و غیرقابل قبول؟

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456

دقیقا 

به شما میگن حسینی واقعی

من خیلی سعی کردم توضیح بدم به پسر داییم که علامت بلند کردن و... هیچ کمکی به راه حسین (ع) نمیکنه اول شناخت بعد ادامه دادن راه

کاهش وزن من ۹۰🔓   ۸۵🔓   ۸۰🔓   ۷۵🔐   ۷۰🔐   ۶۵🔐   ۶۰🔐

قطعا در بعضی مراسمات مداح ها و سخنرانی ها داستان عاشورا دچار تحریف شده به دور از تعصب باید به دنبال اهداف قیام بود 

🧶درخواست دوستی قبول نمیکنم🧶منم و این صنم و عاشقی و باقی عمر❤️ساکن هلند🌴لطفا سوالات حقوقی خود را در تاپیک ها بپرسید به هیچ عنوان در خصوصی پاسخگو نیستم🙏
2714

سلام وعرض تسلیت ازدواج حضرت قاسم یک تحریفه اصلا باور کردنی نیست تو اون شرایط جنگ وسفر ازدواجی صورت بگیره زعفر جنی هم به شخصه قبول ندارم

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           

بعضی وقایع دیگه مثل...

حضور شیر در کربلا

جدا شدن بعضی از یاران در شب عاشورا

کوبیدن سر به محمل توسط حضرت زینب

گفتن عبارت مهلا مهلا..یا ابن الزهرا از زبان حضرت زینب و بوسیدن زیر گلوی امام حسین قبل از شهادت

حضور حضرت لیلا و گریه بر حضرت علی اکبر

تصویرسازی چهره اهل بیت

و...

هم از جمله تحریفاتند.

چقدر از این داستان ها اطلاع دارید؟

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
نمیدونم من ی مدت کلاس خبرنگاری و روزنامه نگاری میرفتم اونجا بهمون گفتن ک عدد 72 مشهور بوده تو اون ز ...

آره منم اون روز میخوندم ساعت ب ساعت عاشورارا دیدم عددا با ۷۲ نمیخونه اما دلیلشو نمیدونم 

منتهی الامال بخونید بخش کربلا...خیلی چیزا ملت نمیدونن ..یکسری چیزا هم تحریفه..منتهی الامال بخونیم گریه بیشتر میگیره ازاونهمه مصیبت...

مختارنانه بخش عاشوراش مزخرف و دروع بود یک تحقیق کوچک نکرده بودند دونفرادم ارایش کرده گداشتند یارامام حسین...شهادت حصرت عباس ع قربونش برم واقعا مظلومه تو کشور شیعه...چنین بد ساختن

کلنن مداحا خیلیی شورشو درمیارن بنظرم ب هرقیمتی میخان گریه بگیرن حتی ب قیمت خیلیی خیلی عذر میخام کوچی ...

همینطوره متاسفانه..عزاداری باید خردمندانه و به دور از خرافه گویی باشه.

بعضی وقایع دیگه مثل... حضور شیر در کربلا جدا شدن بعضی از یاران در شب عاشورا کوبیدن سر به محمل توس ...

اینها رانمیدونستم تحریفه مخصوصاً مهلاً مهلا

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           
2706