2726

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام

قرار بود درباره عوارض و مراحل اتکینز با هم صحبت کنیم.سعی کردم ساده بگم:

رژیم اتکینز با این پیش فرض عمل می کنه که افراد مقادیر زیادی کربوهیدرات دریافت می کنند که این مسئله باعث اضافه وزن و چاقی در آنها می شود.

وقتی فردی اقدام به انجام رژیم اتکینز می کنه، اول با سرعت تقریبا زیادی وزن کم می کنه.که این کاهش وزن بر میگرده به گلیکوژن (قند ذخیره شده در کبد و ماهیچه ها).وقتی ما کربوهیدرات دریافت نمی کنیم ،برای اینکه قند خونمون توی محدوده نرمال بمونه ،ذخایر گلیکوژن بدن شروع به تخلیه شدن می کنه.با هر گرم گلیکوژن 3 گرم آب از بدن دفع می شه!!

این یعنی اینکه وزنی که تو این مرحله از دست میره به خاطر دفع آب از بدنه !!

وقتی فرد نتیجه رژیمشو خیلی سریع بعد از مدت کوتاهی مشاهده می کنه ،متاسفانه خیلی مصمم تر به ادامه این رژیم میپردازه.در ادامه باز هم وزن به طور مداوم کاهش پیدا می کنه،هم به خاطر از دست دادن آب و هم اینکه قبل از اینکه انرژی تولید شده جذب بدن بشه به صورت حرارت از بدن خارج می شه.در این مرحله بدن فرد وارد مرحله کتوزیس می شه.یعنی به جای قند،چربی رو می سوزونه.طی این مرحله موادی تو بدن تولید میشه به نام اجسام کتونی.سوخت اصلی اندام های بدن ما گلوکزه اما در شرایطی که گلوکز وجود نداره بدن و از جمله مغز می تونه از این اجسام کتونی استفاده کنه.اما این مواد سوخت ترجیحی نیستن و ممکنه در دراز مدت باعث ایجاد عوارضی برای مغز و سایر ارگانها بشه.

رژیم اتکینز 4 مرحله داره:

1 – مرحله مقدماتی Induction diet

2 – رژیم در حین کم کردن وزن Ongoing weightloss

3 – مرحله پیش نگهدارنده وزن Pre maintenance

4 – مرحله نگهدارنده وزن Maintenance

1 – این مرحله سخت ترین مرحله رژیمه که تا 2 هفته طول میکشه.بدن تو این مرحله در حالت کتوزیس قرار داره محدودیت شدید کربوهیدرات وجود داره طوری که کربوهیدرات مصرفی نباید از 20 گرم در روز تجاوز کند که آن هم از سالاد و سبزیجات غیر نشاسته ای مجاز تامین می شود . سوخت و ساز بدن از مصرف کربوهیدرات به سوزاندن چربی تغییر می کنه .حالا شما این مقدار رو با حد اقل کربوهیدرات توصیه شده توسط کارشناسای تغذیه که 120 گرمه مقایسه کنید!معمولا افراد تو این مرحله بین 7-6 kg کاهش وزن پیدا میکنن.

مرحله ی بعدی رژیم یا رژیم بعدی اتکینز رژیمی است که فرد در حین ازدست دادن وزن باید رعایت کنه و کربوهیدرات 5 گرم اضافه میشه.مرحله سوم رژیم پیش نگهدارنده وزن است که راهنمایی هایی در خصوص شیوه ی غذا خوردن می کنه.

مرحله ی چهارم رژیم نگهدارنده است ودر نهایت فرد باید خودشو تو همین وزنی که مونده نگه داره که معمولا این اتفاق نمیفته و افراد بسیار بسیار کمی هستن که به این مرحله می رسن .چون اکثر افراد به خاطر عوارض رژیم تو مراحل قبل مجبور به ترک رژیم میشن .البته این به این معنی نیس که اگه یکی به این مرحله رسید هیچ عارضه ای سراغش نمی یاد.نه!فقط این عوارض خودشونو نشون ندادن و ممکنه طی سال های آینده به طرز وحشتناکی بروز پیدا کنه.

عوارضی که این رژیم به وجود میاره شامل : خستگی ، تحریک پذیری ، افسردگی ، حواس پرتی ، سردرد ، بی خوابی ، سرگیجه ،ریزش شدید مو، دردهای عضلانی ، سوزش سر دل ، التهاب روده ، احتباس آب ، تغییر ترکیب استخوانی ،سکته قلبی و حتی مرگ ناگهانی هست.

متاسفانه این رژیم به خاطر اینکه احساس گرسنگی تو فرد به وجود نمی یاره و خیلی سریع عمل میکنه توی کشور ما هم داره خیلی طرفدار پیدا می کنه و در واقع داره روز به روز به تعداد بیمارای(بعضا صعب العلاج) مملکت ما اضافه می شه.

اینه که حواستون بیشتر به خودتون باشه.تو همه جای دنیا به این نتیجه رسیدن که این رژیم کاملا از رده خارجه و بد ترین رژیم حال حاضره.

موارد زیادی از قربانی های این رژیم وجود دارن :یه دختر 19 ساله که به خاطر اینکه لاغر بشه هر 2 تا کلیه شو از دست داد. یکی از دوستانم هم که تو کامنتی که واسه یادداشت قبلیم گذاشته بود به مرگ یک خانم 40 ساله اشاره کرده بود .واقعا ارزششو نداره...

سلامت باشین
2728
هورااااااااااااا یه چیز پیدا کردم

برنامه غذایی برای 5 کیلو لاغری در 14 روز

70 روز است که برنامه رژیم غذایی دکتر اتکینزو انجام میدهم که موفق شدم 9 کیلو وزن کم کنم که در زیر رژیم 14 روزه مرحله اول را می آورم .

اولین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبح یک لیوان آب و لیمو ، ۱ لیوان چای کمرنگ بدون قند ، ۵۰ گرم پنیر خامه ای ،

نیم ساعت پباده روی

میان وعده ۱ استکان چای ، ۳ لیوان آب

نهار یک بشقاب سالاد ، ۳ قاشق ماست ، ۱ سیخ کباب گوسفندی

بعد از ظهر : یک خیار ، ۱ لیوان چای ، ۱ لیوان آب

شام : املت به همراه ۲ قاشق ماست

دومین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه : ۱۰۰ گرم پنیر خامه ای

ناهار : ران مرغ با سالاد و ۳ قاشق ماست چرب

شام : سوپ مرغ

۷ لیوان آب و ۲ لیوان چای و ۳ عدد خیار و یک قاش هندونه

یک ساعت پیاده روی

سومین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه ۱۰۰ گرم پنیر خامه ای خوردم .

نهار ماهیچه آب پز به همراه سالاد و چند قاشق ماست .

شام کوکو سبزی .

کلا امروز ۶ لیوان آب و ۲ لیوان چایی نیز خوردم .

یک ساعت پباده روی

چهارمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه ۱۰۰ گرم پنیر

ظهر : ماهی با سالاد

شام : مرغ با سالاد

کلا ۳ لیوان چای ، ۷ لیوان آب ، ۱ شلیل ، ۱ انجیر

۲ ساعت پیاده روی .

پنجمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه : ۱۰۰ گرم سر شیر

ناهار : کوکو کدو با سالاد

شام : ۱۵۰ گرم گوشت سرخ شده گوساله

کلا ۶لیوان آب و ۳ لیوان چای با آبلیمو و یک قاش کوچک هندونه

و سه ساعت پیاده روی تند

ششمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه : ۵۰ گرم پنیر خامه ای

ناهار : ۱۵۰ گرم گوشت ( کباب تابه ای )

شام : سالاد

و کلا ۵ لیوان آب + ۳لیوان چای

هفتمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

ناهار : ۱۵۰ گرم گوشت آبپز + سالاد

شام : گوشت مرغ + یک خیار

کلا ۵ لیوان آب + ۲ لیوان چای

دو ساعت پیاده روی تند

هشتمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

ناهار : کباب تابه ای ۱۵۰ گرم با سالاد

شام : سالاد + پنیر

کلا ۶ لیوان آب + ۲ لیوان چای + ۲تا خیار

نهمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

ناهار : خورشت کرفس

شام : سالاد + بادو سیخ کباب کوبیده

کلا ۵ لیوان آب + ۲ لیوان چای + ۳ تا انجیر

دهمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه : 50 گرم پنیر خامه ای

ناهار : ران مرغ با سالاد

شام : کوکو سبزی

6 لیوان آب + 3لیوان چای

یازدهمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

ناهار : یک ران اوردک + سالاد

شام : کباب تابه ای + ماست

کلا ۵ لیوان آب + ۲ لیوان چای + یک بستنی

دو ساعت پیاده روی

دوازدهمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه چای به همراه ۵۰ گرم پنیر خامه ای

نهار ۱۵۰ گرم گوشت گوسفندی

شام جوجه کباب

یک عدد گلابی

کلا ۸ لیوان آب + ۲ ساعت پباده روی

سیزدهمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

صبحانه چای به همراه ۱۰۰ گرم پنیر خامه ای

نهار یک ران مرغ سرخ شده

شام ۲ سیخ کباب کوبیده

امروز ناپرهیزی کردم و یک بستنی هم خوردم .

کلا ۸ لیوان آب + ۲ ساعت پباده روی

چهاردهمین روز از رژیم ۱۴ روزه دکتر اتکینز

نهار : ۱۵۰ گرم گوشت سرخ شده

شام : سالاد

کلا ۵لیوان آب + ۳لیوان چای

۲ ساعت پباده روی

بعد از ۱۴ رو حداقل ۵ کیلو کاهش وزن

سعی کردم رژیمو کامل رعایت کنم ولی کاهی کمی خارج از رژیم کار کردم اما در کل خوب بود

http://laghari.blogfa.com/post-24.aspx
این رژیم رو نگیر نازی جون. من گرفتم و با وجود قرص های تقویتی برای مو و ویتامین مو هام خیلی ریزش داشت ولی به طور محسوس کم نشده بود. با این رژیم دو ماهه 10-12 کیلو کم کردم ولی بعد که باز نون و برنج بخوری چون بدن فکر می کنه تو قحطی کربوهیدرات بودی هر کربوهیدراتی رو به صورت چربی ذخیره می کنه (اینو یه جا خوندم). منم همینطور شدم و همه وزنی که کمک کرده بودم چند ماهه برگشت.