2733
2734

گوشت گوساله 300گرم

سبزیجات معطر(ریحون،گشنیز،جعفری و اگه داشتین مقداری چوچاق که گیلانیها بیشتر آشنا هستن با سبزی چوچاق)

روغن زیتون

نمک فلفل زردچوبه

طرز تهیه:

گوشت چرخ کرده را با پیاز ، نمک،  فلفل ، گلپر و سبزیجات معطر خوب مخلوط کنید و با دست ورز بدین. حتما قبل از اضافه کردن پیاز که آبش گرفته شده مواد را در ظرف دربسته بریزید و در داخل یخچال به مدت یک تا دو ساعت قرار دهید  بعد از سپری شدن این زمان ، از مایه گوشت را به اندازه دلخواه بردارید و فرم بدین . بعد در تابه  مقداری روغن زیتون بریزید و شامی ها را سرخ کنید.بعداز سرخ شدن شامی ها ، گوجه رنده شده را در روغن تفت بدین و  مقداری آب گرم به آن اضافه کنید و شامی های سرخ شده را داخل آن قرار دهید و بزارین تا به آرامی شامی ها به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت بپزند.این شامی را میتونین با نان و یا کنار برنج میل کنید

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چوچاق به تلخی میزنه مادرشوهرم اینا اکثرا توی ترشی میریزنش

چقدر باشه مقدارش؟ 

زندگی دیروزی ها مثل امروزی ها نبود... ادعا نبود چشم و هم چشمی نبود👁️👀من بیشتر و تو کمتر نبود📈📉تولدت مبارک و کیک و شمع نبود🎉🎂کادوی گرون قیمت و سالگرد ازدواج نبود🎁💍حتی "دوستت دارم" هم نبود💘؛ یه شناسنامه بود که ثابت میکرد کی مال کیه📕عالی نبود، قشنگ نبود، حتی بیشترش اندوه بود🖤؛ قدیم تر ها بوداشون کم و نبوداشون زیاد بود🙎🏻‍♀️اما یه چیزی بود که زندگیشون دوام داشت گذشت بود🤝دادگاهشون خونشون بود🏠قاضیشون دلشون بود❤️و حکمشون صبر🙏... ما چقدر صبوریم؟؟؟ مایی که همه چیز داریم...؟! 
2731

مرسی مهربون😘 منم از ۵/۵ صبح بیدارم داشتم کتلت درست میکردم شوهرم میرفت شهرستان برای ناهارش درست کردم بخاطر کرونا غذاخوری نمیره

پیدا کردن نقطه ضعف دیگران کمی هوش میخواهد، اما سوءاستفاده نکردن از آن مقدار زیادی شعور!
به تلخی نمیزنه احتمالا زیاد سرخ شده یا تازه نبوده

نه سرخ شده نبود تازه چیده شده خریده بود کلی

درکل طعمشو دوست ندارم

میشه نزد تو این شامیه؟ 

زندگی دیروزی ها مثل امروزی ها نبود... ادعا نبود چشم و هم چشمی نبود👁️👀من بیشتر و تو کمتر نبود📈📉تولدت مبارک و کیک و شمع نبود🎉🎂کادوی گرون قیمت و سالگرد ازدواج نبود🎁💍حتی "دوستت دارم" هم نبود💘؛ یه شناسنامه بود که ثابت میکرد کی مال کیه📕عالی نبود، قشنگ نبود، حتی بیشترش اندوه بود🖤؛ قدیم تر ها بوداشون کم و نبوداشون زیاد بود🙎🏻‍♀️اما یه چیزی بود که زندگیشون دوام داشت گذشت بود🤝دادگاهشون خونشون بود🏠قاضیشون دلشون بود❤️و حکمشون صبر🙏... ما چقدر صبوریم؟؟؟ مایی که همه چیز داریم...؟! 
2738