2733
2734
عنوان

پنج شنبه مهمون داریم از اون مهمونا

| مشاهده متن کامل بحث + 1530 بازدید | 106 پست

اگه میخوای زرشک پلوت خوب بشه مرغ وبا ادویه سرخ کن، پیازشو رنده کن تفت بده بعد هویج وفلفل دلمه سبز هم بریز ورب همه رو تفت بده آب بریز کنار مرغت سیب زمینی یا چیپس بذار، پیش غذا هم بیف استرا گانوف درست کن

سالاد چطوری دو مدل ؟یادم میدی؟سمبوسه بلدم😍💃😁

ببین عزیزم یه سالاد کاهو معمولی 

یکی دیگه کلم برگ سفید و ریز خورد کن هویج رنده بزن و ذرت و کشمش پلویی جعفری ساطوری 

بعدم سس مایونز و ماست و آبلیمو و فلفل سیاه و نمک بریز توش مقدار مایونز بیشتر باشه 

برای تزئین از کلم بنفش استفاده کن 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم الکی شلوغ نکن

اگه میخوای خانومانه و تک باشی؛

اولا سوپی را درست که خوشمزه در عین حال تکراری نباشه مثل سوم قارچ که من عاشقشم

بعد دسر ژله و کارامل در سایز کوچیک و تک نفره

سبزی و ماست در ظرفهای کوچیک فانتزی 

بعدغذای اصلی ات 

نوشیدنی دو نوع بزار دوغ  و آب  یا دلستر

داخل قالب یخ یه برگ نعناع یا یه دونه آلبالو بنداز 

داخل آب یه قطره کوچیک گلاب 

پدرم رفت و شهر خالی شد😔😔خدایا امانتی که سپرده بودی روزجمعه تاریخ۱۳۹۹/۰۷/۹ساعا ۱۳:۲۵به خودت سپردم،نگهدارش باش ، طلب مغفرت و امرزش دارم براش،خدای مهربونم یادت باشه اون مهربانترین و خوش قلب ترین پدر دنیا بود😔😔غریب و تنها به خواست خودت پابه دنیا گذاشت بدون مادر و برادر  وپدر و با خواست خودت بردی،هر کس دوست داشت برا پدرم دختری یا خواهری کنه صلوات و فاتحه بفرسته اللهم صل علی محمدا و ال محمدا
واقعا؟ من حال ندارم آخه  هیچی بلد نیستما

یه چیز بگم؟ مامانن داره میاد خورشتمو درست کنه😭😭 . مث من نباش. بلدم یه چیزایی ولی تا ب حال درست نکردم میترسم خراب کنم. هر چی غذا درست میکنم اولین بارمه. مجردی یا عقد فقط قارچو سیب زمینی درست میکردم😂

2731

اول سوپ و بکش بخورن بعد از گذشت یکم‌زمان غذاتو بکش

سوپ جو درست کن

مرغتم مجلسی بپز بادیزاین خوب

برنجتم خوب دربیار و دیزاین اونم خوب باشه

روی سوپتم با جعفری و گردو و کشک و زرشک تزئین کن

ژله هم درست کن

سبزی و دوغ و‌نوشابه و سالاد و یه دسر دیگه هم درست کن

اکثر جاها دیدم سوپ رو همراه غذا سر میز میذارن چون ممکنه کسی سوپ نخوره . هر غذایی درست کردی به تزیین اهمیت بده چون خیلی مهمه. مثلا روی سالاد ماکارونیت میتونی با هویج یا خیارشور گل درست کنی و یا هرجور که دوست داشته باشی تزیینش کنی. کیک هم بپز و بعد با چای بیار

به نقل از آیت الله العظمی اراکی: زمانی در ایران هر جا آتش روشن میکردند مردم برای بردن زغال گداخته و روشن کردن کرسی، تنور یا منقل به آنجا میرفتند در ماه خداییِ محرم، در نزدیکی خانه یک زن بدکاره، هیئتی به پا شده بود. زن هم برای بردن آتش به محل رفت و سوال کرد زیر دیگتان روشن است؟ آتش میخواهم.  گفتند بله برو بردار. زن سمت دیگ رفت، و دید آتش خاموش شده خم شد و به هیزمها فوت کرد. مقداری از خاکستر به چشمش پاشید اما ادامه داد تا جایی که هیزمها دوباره روشن شدند. همان اندازه که میخواست برداشت و رفت.اما...همان شب خوابی دید . او دید چند نفر به گردن،دستهاو پاهایش غل و زنجیر بسته و میبرند تا عذابش کنند و هرچه فریاد میزد شما را به خدا ولم کنید کسی گوش نمیداد . زن،بانویی دید که از دور به آنها نزدیک میشد. مأمورهای عذاب با دیدن بانو زنجیرها را رها کردند. بانوی بزرگوار ایستادند و فرمودند چرا میبردیش. گفتند چون بدکاره و فاسد است . بانو گفت نههه... او نگذاشت آش نذری مجلس حسینم خراب شود ... دیگ را روشن نگهداشت. او بخاطر حسینم چشمهایش اذیت شد بخاطر حسین من رهایش کنید ....زن با ترس بسیاری وحشت زده از خواب بیدار شد و مدام با گریه و زاری از حضرت مادر، زهرای اطهر علیهاالسلام، کمک میخواست تا یاریش کند برای پاکدامنی.او همان زن انگشت نمای شهر، توبه کرد و با یاری حضرت زنی مومنه شد تا جایی که هر زمان و هر کجا روضه ای برای حضرت ارباب به پا میشد دنبالش میرفتند و او را دعوت میکردند.  و با اولین جمله روضه خوان " السلام علیک یا ابا عبدالله" زن به شدت گریه میکرد و شیون جانسوزش بلند میشد  جون و زندگیم فدات یا حضرت حسین علیه السلام که در ❤ خدایی و رضای تو رضای پروردگارمه   تو بحث کردن دانش و ادب مهمه
یه چیز بگم؟ مامانن داره میاد خورشتمو درست کنه😭😭 . مث من نباش. بلدم یه چیزایی ولی تا ب حال درست نکر ...

🤣🤣🤣🤣

اشکال نداره یاد میگیری 

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
با فنجانی چای هم میتوان مست شد! اگر اویی که باید باشد، باشد💜

عزیزم خوشرویی خیلی تاثیرش بیشتره اینو یادت باشه

اگه میتونی یه خورشت درست کن.قیمه. قرمه

مرغ هم درست کن

تومهمونی این روشودیدم دوس داشتم:یه مقدار سینه مرغ آب پز کن با پیازو ادویه کمی ک پخت بزن ب سیخ چوبی سرخ کن دوطرفشو باحرارت خیلی کم بعدبچین تو ظرف.مثله کباب چوبی.براهرکی یه دونه سیخ.دوتاهم اضافه

سالاد فصل قشنگ میکنه سفره رو.مخلفات پروپیمون نشون میده سفره رو

من برنجمو که میخوام دم کنم تو دوتا دیگ میریزم یکی سفیدوساده یکی مثلا باشوید.برنجه همون مقداره هاولی انگارچندنوع غذاپختی.زرشک و زعفران براتزیین خوبه

مرغ ک سرخ میکنم دورش سیب زمینی و هویجو ازاین چیزا میریزم

دردم از یار است و درمان نیز هم
2738
یعنی چطوری؟

قالب ژله 

تو اون برنج بریز.بزن تو اینترنت برنج قالبی میاد متوجه میشی.

میتونی ته دیگت رو هم ته چین کنی.

برنج رو توش ماست و زعفرون بریز.من به عنوان ادویه دارچین و هل آسیاب شده میزنم یه کم و بریز کف قابله خیلی خوشمزه میشه خیلی

آدمی که شمارو نصیحت میکنه در واقع داره با خودش تو گذشته صحبت میکنه🎭
بگو یکی از دوستات یه کیک ساده که آموزشش راحته واست درست کنه بگو خودم درست کردم😂بهتر از هیجیه دیگه

😂😂😂 شامه اصلیمو مامانم داره درست میکن من فقط سوپو برنجو سالادو اینا درست میکنم

یه چیز بگم؟ مامانن داره میاد خورشتمو درست کنه😭😭 . مث من نباش. بلدم یه چیزایی ولی تا ب حال درست نکر ...

عزیزم😂 عیب نداره یاد میگیری کم کم. بعد یه روزی میرسه همه از دستپختت تعریف میکنن 

به نقل از آیت الله العظمی اراکی: زمانی در ایران هر جا آتش روشن میکردند مردم برای بردن زغال گداخته و روشن کردن کرسی، تنور یا منقل به آنجا میرفتند در ماه خداییِ محرم، در نزدیکی خانه یک زن بدکاره، هیئتی به پا شده بود. زن هم برای بردن آتش به محل رفت و سوال کرد زیر دیگتان روشن است؟ آتش میخواهم.  گفتند بله برو بردار. زن سمت دیگ رفت، و دید آتش خاموش شده خم شد و به هیزمها فوت کرد. مقداری از خاکستر به چشمش پاشید اما ادامه داد تا جایی که هیزمها دوباره روشن شدند. همان اندازه که میخواست برداشت و رفت.اما...همان شب خوابی دید . او دید چند نفر به گردن،دستهاو پاهایش غل و زنجیر بسته و میبرند تا عذابش کنند و هرچه فریاد میزد شما را به خدا ولم کنید کسی گوش نمیداد . زن،بانویی دید که از دور به آنها نزدیک میشد. مأمورهای عذاب با دیدن بانو زنجیرها را رها کردند. بانوی بزرگوار ایستادند و فرمودند چرا میبردیش. گفتند چون بدکاره و فاسد است . بانو گفت نههه... او نگذاشت آش نذری مجلس حسینم خراب شود ... دیگ را روشن نگهداشت. او بخاطر حسینم چشمهایش اذیت شد بخاطر حسین من رهایش کنید ....زن با ترس بسیاری وحشت زده از خواب بیدار شد و مدام با گریه و زاری از حضرت مادر، زهرای اطهر علیهاالسلام، کمک میخواست تا یاریش کند برای پاکدامنی.او همان زن انگشت نمای شهر، توبه کرد و با یاری حضرت زنی مومنه شد تا جایی که هر زمان و هر کجا روضه ای برای حضرت ارباب به پا میشد دنبالش میرفتند و او را دعوت میکردند.  و با اولین جمله روضه خوان " السلام علیک یا ابا عبدالله" زن به شدت گریه میکرد و شیون جانسوزش بلند میشد  جون و زندگیم فدات یا حضرت حسین علیه السلام که در ❤ خدایی و رضای تو رضای پروردگارمه   تو بحث کردن دانش و ادب مهمه
2706