عنوان

چجوری بچه ۴روزمو حمام کنم

| مشاهده متن کامل بحث + 386 بازدید | 29 پست

آب بریز تو وانش  حمامش کن  البته باید اب رو با ظرفی بریزی رو بدنش  سرش رو با دستمال نمدار بشور  آب نریزی  بره تو گوشش

من درک نمیکنم مادرایی رو که می‌رن حمام نوزادشان رو تو اون درجه گرماو بخار حمام میکنن مگه باید حتما بدن خودتون رو هم بشورین😂

سخت است آزاد کردن نادان هایی که زنجیر خود را میپرستند.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

✅ این روش حمام کردن که با در نظر گرفتن اصول مراقبت تکاملی توصیه می شود احاطه کردن نوزاد با یک حوله یا ملحفه نخی نرم در وضعیت فلکسیون اندام ها می باشد.

✅ در همین وضعیت نوزاد به آرامی وارد یک وان کوچک با آب گرم می‌شود.

❗️دمای آب وان طبق مطالعات مطلوب است 100-101 درجه فارنهایت (37/7-38/3) باشد. با این دمای آب احتمال هیپوترمی نوزاد به حداقل می‌رسد.

✅ اندام های نوزاد به آرامی خارج شده شسته و آبکشی می شود و مجددا توسط حوله یا ملحفه احاطه می‌شوند

✅ به این ترتیب به نوزاد فرصت داده می‌شود در تمام مدت حمام کردن وضعیت صحیح را حفظ کرده و خودآرام سازی و خودتنظیمی موثرتری انجام دهد.

⚠️ مدت زمان مطلوب بر اساس مطالعات انجام شده بهتر است بیشتر از 8 دقیقه نباشد. با بررسی هایی که انجام شده مشخص گردیده پنج دقیقه بعد از حمام کردن دمای اولیه آب تاثیری روی نوزاد ندارد و نوزاد شروع به خود تنظیمی دمای بدن خود می نماید

✅ مطلوب است بعد از اتمام حمام کردن نوزاد دقایقی روی سینه مادر قرار گیرد و خشک کردن نوزاد در این وضعیت انجام گیرد.

2731
اوی چندشم شد فک کن خیس خیس لباس تن کنن وای

قرار نیس خیس خیس لباس تن کنه بچه رو باحوله و ملافه نرم خشک میکنن البته تابستون و ظهر نیاز نیست ولی برای پاییز یا خنکای شبها حتی این شبها که یکم خنک شدهبرا بچه چهار روزه لازه

یهو دیدی خوردمت😏

ما این روش رو برا نوزادای ریزه میزه ای ک تو بخش بستری هستن و نیتز ب حمام دارن استفاده میکنیم. البته ک نوزاد شما 2روزشه و میتونی صبر کنی تا ده روزگی و فعلا با اب و پنبه تمیزش کنی ولی اگه دوست داشنی میتونی از روشی ک برات گذاشتم استفاده کنی

سلام من سه تا بچه دارم روزی که لز بیمارستان مرخص میشم بلا فاصله حمام میکنم ببین خودت که نمیتونی تازه زایمان کردی مامانت یا حالا کسی دیگه بشوره بشینه رو چهار پایه حمام بچه رو بزار لایه پاش دمر شامپو بریزه رو شرش بعد با لگن یهو اب بریزه کم کم بریزی میره دهنش بعد که اب ریخت فوری دست بکشه رو صورتش دوباره اب وبعد دست بکشه رو صورتش بعد برگردونه بدنشو شامپو بزنه ودرش بیاره به همین راحتی وقتی از حموم بیرون اوردی نافشو کامل خشک کن

عزیزم من جای شما بودم الان حموم نمیبردم بچه رو...خیلی حساسه بذار ده روزه بشه. بعدش هم تنها نبرش حموم ، با همسرت ببر که یه نفر باشه بچه رو نگه داره...پسر من دوماهه شده هنوز تنها نمی‌برم حموم ، میترسم  

سلام مامانا. مامانايي که نوزاد و کوچولو دارن، يه پست ديدم انواع لباس هاي نوزاد به همراه تخفيف ها و حراج هاي خوب زده بود.من ديدم خوشم اومد.گفتم اينجا لينکشو بزارم دوست داشتيد بريد ببينيد:

https://www.ninisite.com/discussion/topic/4424167/کدوم-قشنگه?postId=150002044

2706