2726
عنوان

جلوگیری از گم شدن بچه+پربازدید کنید لطفا

| مشاهده متن کامل بحث + 710 بازدید | 49 پست

مامانم میگه داداشم کوچیک بوده نصفه‌شب به هوای دسشویی پا میشه میره بیرون. بعد در حیاط قفل بوده، داداشم سعی میکرده بازش کنه که مامانم بیدار میشه. فکر میکرده در دسشوییه. اگه با کلید قفل نبود خدا میدونه چی میشد

بنظرم باید مسولیت اجتماعی داسته باشیم مثلا مورد مشکوکی دیدیم فورا به پلیس اطلاع بدیم یا بچه ای رو بدموقع مثلا وسط ظهرتو کوچه دیدیم ببریم تحویل خانواده بدیم و به خانوادش دوستانه تذکر بدیم بعضیا انگار نمیدونن وضعیت چطوره،کلا به بچه هایی که تو خیابون سرگردون میچرخن بی تفاوت نباشیم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مامانت یک مقدار بیش از حد کنترلگر و ناامن هستن. خوبه مراقب باشید اما نه دیگه اینقدر حساس. 

نه باور کن فاصله‌ی مناسب رو حفظ میکنن. من خیلی مستقلم و روی پای خودمم چون کار مامانم روی حساب کتاب بود. مثلا میومد تو کوچه سبزی پاک میکرد و حواسش به بازی منم بود. عزیزم قدیمی‌ها چیزای عجیب زیاد دیدن. مامان من چنان چیزهایی دیده که مو به تن آدم سیخ میشه. گاهی باید بین بد و وحشتناک انتخاب کرد

بنظرم باید مسولیت اجتماعی داسته باشیم مثلا مورد مشکوکی دیدیم فورا به پلیس اطلاع بدیم یا بچه ای رو بد ...

خانواده‌ی ما اینجوریه. هر بچه‌ای رو تنها ببینیم میگیم مامان بابات کجا هستن و تا خانواده‌شو نیابیم ول نمی‌کنیم😁

2728
نه باور کن فاصله‌ی مناسب رو حفظ میکنن. من خیلی مستقلم و روی پای خودمم چون کار مامانم روی حساب کتاب ب ...

خدا حفظشون کنه، 💐

💖 گر نگهدار من آن است که من می دانم، شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد 💖
به دخترم یاد دادم وقتی تنهاست کسی بهش تعارف زد که بره دنبالش فرار کنه بیاد سمت خونه ،،،چند وقت پیش ی ...

یه چیز بدی یادم اومد. راهنمایی بودم رفتم دنبال دوستم بریم مدرسه. آقا این معطل کرد، مامانش اومد گفت بیا تو جلوی در نباش من گفتم نه ممنون. اصرار شدید داشت، بعد باباش اومد شدید اصرار کرد گفت من دادم میرم سر کار برو تو بیرون گرمه. خونشون سر خیابون بود. من قبول نکردم. بعد خاله‌ش اومد اصرار شدید و همه یه چیز میگفتن بیا تو مرد که خونه نیست. اگه بگم دویست بار تعارف کردن و اصرار دروغ نگفتم.دیگه دیدم دیر کرده رفتم دورتر وایسادم و اونا فکر کردن من رفتم، بعد چند دقیقه چند تا مرد جوون از در اومدن بیرون راهشون رو انداختن تو کوچه رفتن...

پسرمن ۶سالشه اصلااجازه نمیدم تنها بره بیزون بازی کنه.نمیذارم تنهای بره مغازه.با کسی بره بیرون یا بذارم خونه مادرم هزار بار زنگ میزنم مامان کجاس مامان خوبه مامان خوابیده😐آخرش مادرم ذله میشه میگه خب باخودت میبردی چرا انقد زنگ میزنی🤔

پسرمن ۶سالشه اصلااجازه نمیدم تنها بره بیزون بازی کنه.نمیذارم تنهای بره مغازه.با کسی بره بیرون یا بذا ...

کار خوبی می‌کنید. من یه چیز بدی دیدم. دختر کوچیک رفت خونه همسایه، مامانش بعد یه کم رفت دنبالش، دید در اتاق قفله، دختربچه با پسربچه همسایه تو اتاق بودن، میگفت از پنجره اتاق دیدم پسره که سه چهار سال بود مداد برداشته که وارد بدن دختره کنه و گفته بود میخوام بهش آمپول بزنم. مادره خودشو کشت تا در رو باز کردن. تا مرز سکته رفت

یه نکته‌ی دیگه اینکه تو جاهای شلوغ مثل عروسی تحت هیچ شرایطی بچه رو ول نکنید

اگه ترسناکه نخونم

تصورم از رابطه ادمای ظالم با خدا اینجوره که وقتی ی ادم ظالمی ظلم میکنه و کارای بد میکنه خدا از اون بالا تشویقش میکنه و لذت میبره و میگه بزن قَدِش خیلی باحال بود.بازم از این کارا بکن.وگرنه این حجم از ظلم و ظالم و به قدرت رسیدنشون و تاوان پس ندادنشون عادلانه نیست.

منم دخترام بدون خودم هیچ جا نمیفرستم. نه خونه عمه و نه عمو.‌ فقط یبار خونه داییش فرستادمشون. اعتقاد دارم دختر اونجایی باید باشه که مادرشونه.

۴ تا عمو مجرد داشتم مامانم هیچوقت نمیذاشت شب رو خونه پدربزرگم بمونم. میگفت دختر باید شب رو پیش مادرش باشه. حتی خونه دایی و خاله هم بدون مامان نمیموندم

درود و صلوات بر حضرت محمد و آل محمد(ص)   به حرمت اولین بوسه ای که در زمان تولدم بر صورتم نشاندی و به یاد آخرین بوسه ای که در هنگام وداعت بر صورتت زدم... تو را عاشقانه دوست دارم. دلتنگتم مادرم
یه چیز بدی یادم اومد. راهنمایی بودم رفتم دنبال دوستم بریم مدرسه. آقا این معطل کرد، مامانش اومد گفت ب ...

دقیقا،،،،،البته دختر من اصلا اجازه نداره تنهایی راه دور بره،،،فقط دنبال دوستش که همسایه دیوار به دیوار ماست ،،،مامانم همون موقع که دخترم بدنیا اومد بهم گفت مواظب بچت باش یک لحظه غفلت یک عمر پشیمونی،،،،،،خدا مواظب تموم بچه ها باشه ،،،بچه ها خیلی آسیب پذیرن چون قدرت دفاع ندارن

2706