2726
عنوان

زوری که بخوای یه زبون دیگه رو حرف بزنی تهش میشه این😑😒

| مشاهده متن کامل بحث + 711 بازدید | 37 پست

عزیزم.اشتباه از مادرت بوده.ما ترکیم و الان تو یه استان فارس ربان ساکنیم.اما پسرم سه سالم رو ترکی حرف زدیم باهاش.اولا که زبون خودشه.بعدم فارسی رو بچه خودش به مرور یاد میگیره.هرچی هم بخوای فارسی زبون باز کنه بالاخره چون تو محیط ترک زبانه ،فارسیش با لهجه میشه.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

کردها مگه اصلا لهجه هم دارن؟ من دیدم خیلی قشنگ فارسی حرف میزنن 😍

مرسی گلی☺ بله بعضیا لهجه دارن

عقلم بدزد لختی چند اختیار دانش                                 هوشم ببر زمانی، تا کی غم زمانه                                                 
این اتفاق دقیقا یک سال پیش با یکی از پسرای دانشگاهم تکرار شد، خیلی اصرار داست که تو وقتی تروی چرا تر ...

ای بابا خب تمرین کن حداقل یه طرف رو بلبل شی چی بگم اصلا نمیتونم حدس بزنم چجوری حرف میزنی اما هرجوریم که باشی کسی حق نداره مسخرت کنه هوای خودتو داشته باش

یهو دیدی خوردمت😏
2728
ترکالهجه دارن،تودانشگاه استادمون و هرچییی دانشجو ترک بود بایه جمله حرف زدن قشنگ معلوم میشد ترکن،

البته لهجه برا کسی که زبان اصلیش یه زبان دیگه ای باشه خیلی هم مایه افتخاره و اصالت اون فرد رو نشون میده حالا چه ترک چه کرد چه لر، ولی موضوع اینجاست که من جزو این دسته افراد اصیل نیستم چون زبان اصلی خودمو نمیتونم خوب صحبت کنم، ولی برا کسی که زبان اصلیش اولویتشه معلومه که باید لهجه داشته باشه چون فارسی در واقع زبان دومشه نه اول!

این اتفاق دقیقا یک سال پیش با یکی از پسرای دانشگاهم تکرار شد، خیلی اصرار داست که تو وقتی تروی چرا تر ...

شما جووني چرا نميتوني به هر دو زبون كامل مسلط باشي؟من خودم اصالتا تركم اما بعد از سه نسل تهران بودن ديگع از زبونمون چيزي باقي نمونده و اصلا تركي بلد نيستيم اما بچه هاي كه تو شهرهايي مثل تبريز دنيا اومدن رو ميبينم قشنگ دو زبانه هستن هم سليس تركي حرف ميزنند هم فارسي البته به كمي ته لهجه تركي

زهره خانمي ام با عضويت ٩٤بازم تركيدم 
به خاطر حرف مردم خودتو ناراحت نکن عزیزم مامانت کار درستی کرده چون تو درس خوندن به مشکل بر نخوردی ل ...

این که بهم میگن بی اصالت نارحتم میکنه چون زبان اصلی خودمو حرف نمیزنم و به اصرار مامانم و عادت کردن خودم فارسی صحبت میکنم😔

البته لهجه برا کسی که زبان اصلیش یه زبان دیگه ای باشه خیلی هم مایه افتخاره و اصالت اون فرد رو نشون م ...

چون مازبان مادریمون فارسی نیست باز هرچی هم ازبچگی فارسی حرف زده باشیم دیگران متوجه لهجمون میشن!من خودم کوردم خیلییی هم سعی کردم لهجه نداشته باشم ولی باز مشخصه!

این که بهم میگن بی اصالت نارحتم میکنه چون زبان اصلی خودمو حرف نمیزنم و به اصرار مامانم و عادت کردن خ ...

بی اصالتی این نیست عزیزدلم

البته درکت میکنم سنت کمه دلت زود میشکنه

اگه برات سخته ترکی یاد بگیر 

هیچوقت دیر نیست عزیزم

ای ایران ای مرز پر گهر                  ای خاکت سر چشمه ی هنر   دور از تو اندیشه ی بدان               پاینده مانی تو جاودان                                                                                                                               #پاینده_ایران👑💙👑                                   

آنیتا من میرم نماز 

برگردم یه چی بهت یاد میدم 

به مرور زمان تاثیرشو میبینی

برای کمتر شدن لهجه

تدریس خصوصی زیست وریاضی وفیزیک و شیمی پایه و کنکور با مبلغی که رضایت داشته باشید😍خودمم دانشجو ام و رتبه زیر ۵۰۰  منطقه ۲کنکور۹۹ بودم و امیدوارم که بتونم کمک کنم به دوستای عزیزم

دقیقا داستان من با زبان عربی فامیلامون مسخره میکنن ک عربی بلد نیستیم ولی من نمیتونم یاد بگیرم عادت کردم به فارسی ولی فارسی رو لهجه ندارم اصلا چون خانوادمم ندارن ولی بخوام عربی حرف بزنم ب شدت لهجه فارسی دارم بعد مسخرم میکنن منم دیگه حرف نمیزنم 😣

2706