2737
2734
عنوان

با شعر غمگین رقصیدن!

148 بازدید | 18 پست

از بچگی به معنای کلمه ها فکر می کنم... سخنرانی های دکتر هلاکویی گاهی مثل مته میره روی اعصابم... یه جا بین جملاتشون در سخنرانی های روانشناسی شخصیت به رقصیدن و شادی با شعر غمگین اشاره کردن و ... همیشه برای خودم در درونم هم البته جای سوال بود....

یادم هست وقتی کوچک بودم و با آهنگ های شاد تووی عروسی و پاتختی و... خانمها می رقصیدن، تعجب می کردم! مثلا یکی از آهنگهای پرطرفدار بچگیم:" دست منو خووندی، منو بد جوری سوزوندی، منو مثل یه برده کجاها که نکشوندی..." 

یاد لباس های رنگی رنگی و عشوه های زنانه و رقابت سر رقصیدن، آهنگ شاد و محتوای غمگین اشعار می افتم!

بزرگتر که شدم شاید ذهنم به مرور عادت کرد، شعر می توونه غمگین باشه، فقط مهم این هست که آهنگ مناسب رقصیدن باشه! به لباس ها و عشوه ها دقت کن!

میگن ضمیر ناخودآگاه آدمها به همه زبان های دنیا آشناست و ضمیر ناخودآگاه ما معنای تمام کلمات رو می دونه! برام سوال هست آیا مردم سرزمین ها و زبان های دیگه هم مثل مردم ما با آهنگ های غمگین می رقصند یا فقط ما هستیم که همه چیمون قاطی پاتی هست!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بنظرم همه ی جهان همینه... با توجه ب معنی اشعاری ک ترانه میشن و مردم باهاش میرقصند!!

و معنای اهنگهای غمگینی ک باهاش رقص های عاشقانه ی تانگو دارند...

و بسیار ترانه های دیگه!

من از خدا خواستم رشد کنم،پخته تر بشم،صبور بشم، قوی بشم و... بخاطر همین خدا بهم دوقلو داد🤗🌤✨
2731
اتفاقا بی اهمیت نیست چون کلمات و جملات منفی تووی ناخودآگاه آدمها نفوذ می کنه و خودبخود آدم دنبال بد ...

کلمات منفی توی اهنگ نیس معمولا

بنظرمن هیچ کلمه ای منفی مطلق یا مثبت مطلق نیس

مثلا کلمه بد یعنی خوبی وجود داره

و کلمه زیبا یعنی زشتی وجود داره 

بنظرم همه ی جهان همینه... با توجه ب معنی اشعاری ک ترانه میشن و مردم باهاش میرقصند!! و معنای اهنگهای ...

اکثر اوقات با آهنگهای شاد غمگین ترم.... ناخواسته به معنای کلمات فکر می کنم و انگار اجازه غمگین شدن هم پیدا نمی کنم....

اتفاقا بی اهمیت نیست چون کلمات و جملات منفی تووی ناخودآگاه آدمها نفوذ می کنه و خودبخود آدم دنبال بد ...

باهات موافقم...!!

و ب شعر اهنگها خیلی توجه میکنم... ریتم هم برام مهمه البته... و گاهی دلم میخواد با اهنگی برقصم ک هیشکی باهاش نمیرقصه😂 ولی چون معنای زیبا و عاشقانه ای داره دلم میخواد باهاش برقصم حتی دست پا شکسته😅

من از خدا خواستم رشد کنم،پخته تر بشم،صبور بشم، قوی بشم و... بخاطر همین خدا بهم دوقلو داد🤗🌤✨
کلمات منفی توی اهنگ نیس معمولا بنظرمن هیچ کلمه ای منفی مطلق یا مثبت مطلق نیس مثلا کلمه بد یعنی خوب ...

ولی خب ازمایش هایی ک روی اب انجام دادند نشون میده تاثیرشون کاملا واضحه!!

و حدود ۹۰ درصد بدن ما رو اب تشکیل میده!

2738
کلمات منفی توی اهنگ نیس معمولا بنظرمن هیچ کلمه ای منفی مطلق یا مثبت مطلق نیس مثلا کلمه بد یعنی خوب ...

دکتر هلاکویی تووی سخنرانی های روانشناسی شخصیت میگن بعضی آدم های اطراف ما حتی برای تسلیت گفتن بی اختیار می خندن... و خب اشاره به این می کنن ناخواسته است چون حتی رقصیدن که فرآیند شادی آور هم هست با کلمات غمگین گره خوردن

غم و شادی اجزای ناگسستنی زندگی هستند، و بخشی از فرآیند تکامل و رشد، منظورم خوب دیدن یا بد دیدن نیست

اینکه هیچی سر جای خودش نیست، منظورمه!

ولی خب ازمایش هایی ک روی اب انجام دادند نشون میده تاثیرشون کاملا واضحه!! و حدود ۹۰ درصد بدن ما رو ا ...

اره خب خوندن درباره تغییر اتم های اب و...

و خب ماهم از اتم هاییم ولی خیلی تفاوت ویژه ای بین اب درون بدن ما و درون لیوانه ما با یک فکردرست و تمرکز نکردن روی معنای مطلق کلمه میتونیم بکلی تاثیراتو عوض کنیم ولی اینکارخیلی سخته

باهات موافقم...!! و ب شعر اهنگها خیلی توجه میکنم... ریتم هم برام مهمه البته... و گاهی دلم میخواد با ...

می فهمم... هندی ها خیلی آهنگ هاشون متناسب با روحیات اون لحظه هست

اره خب خوندن درباره تغییر اتم های اب و... و خب ماهم از اتم هاییم ولی خیلی تفاوت ویژه ای بین اب درون ...

اخه ناخودآگاه با خودآگاه متفاوت هست

روانشناسا میگن ناخودآگاه معنای کلمات به تمام زبان های دنیا رو می فهمه...

اره خب خوندن درباره تغییر اتم های اب و... و خب ماهم از اتم هاییم ولی خیلی تفاوت ویژه ای بین اب درون ...

درمورد اهنگ باید بگم لزومی نمیبینم انقد ب مغزم فشار بیارم درحالیکه دارم اهنگ گوش میکنم تا ذهنم ازاد بشه...

اما در سایر موارد باهات موافقم چون انسان بخاطر همین اشرف مخلوقاته...

دکتر هلاکویی تووی سخنرانی های روانشناسی شخصیت میگن بعضی آدم های اطراف ما حتی برای تسلیت گفتن بی اختی ...

اتفاقا همه چیز سر جای خودشه... این ماییم ک قانون و نظم جهان رو نپذیرفتیم و تلاش بیهوده میکنیم و در زمانی ک شادیم میخوایم مطلقا شاد باشیم و زمان ناراحتی میخوایم مطلقا ناراحت باشیم...

بنظر من موسیقی بدون کلام هم میتونه شادی اور یا غمگین باشه..... 

وقتی آهنگ های بتهوون رو می‌شنوم وجودم پر غم و تعلیق میشه..... 

یه جایی خوندم که می‌گفت : هیچ وقت یک مادر رو سرزنش نکنید، چون خودش خیلی بهتر از شما این کارو بلده... هر روز یک احساس سنگینی و غم داره که مدام تکرار میکنه :کاش بیشتر بودم، کاش بهتر بودم و کاش مهربون تر بودم.      همیشه آخرش خوبه،اگه بد بود بدون  آخرش نیست      وقتی که تو رفتی و لبت نیست،به قرآن                       لنگ است بساطِ قم و این صنعتِ سوهان                    از روی لب توست که در حاشیه قم/هی شعبه زده حاج حسین و پسرانش 😍😍😍🤪🤪                             چشم هایت عقیق اصل یمن /گونه هاقاچ سیب لبنانی /تو بخندی شکسته خواهد شد /قیمت پسته های کرمانی 
2706