2726
عنوان

واقعا چرا همه میخوان دکتررررررررررر مهندس شن؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1013 بازدید | 120 پست
عزیزم بدلیل لحن زشت و استفاده از کلمه عقده اساسا دیگه نباید جوابت رو بدم.همون تاپیک که رفتی خوندی نو ...

ببین من که با لحن ارومی حرف زدم 

بهت توهینم نکردم 

طرفداری بیجام نمیکنم 

تولید کننده های محتوا و بلاگر های رشته های خاص و ارایشگرا و مشاوران ارشد مهندسی ساختمان و اکثر دکوراتیو ها و کشاورزان صنعتی درامدی دارن که عدد و رقمش نا معلومه ولی هیچ غرور و تکبری ندارن 😬 

مثل منشی هایی ک از دکتری دکتر ترن شدید 😂💕 

ولی درست میگید 

من بی سوادم و توی کوره زندگی میکنم و از هیچی خبر ندارم 

زبان فارسی و نوشتنشم نهضت دارم یاد میگیرم 😂🙏🏻زبان انگلیسی و اصن نمیدونم چیهههه 

حروف الفباش چه جوریه ؟! 

طراح داخلی و دکوراتیو . @karostudioo

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ببین من که با لحن ارومی حرف زدم  بهت توهینم نکردم  طرفداری بیجام نمیکنم  تولی ...

عجب.جالبه که من اصلا در هیچ کجای حرفام نگفتم که این رشته های که گفتی درآمد نجومی ندارن.فقط کل حرفم این بود که دندانپزشک در سن بیست و پنج سالگی اگر درسش تموم شده باشه یعنی ۱۸سالگی وارد دانشگاه شده باشه ،حقوقش بیش از ده تومان هست و متخصص هاشون که خیلی بیش از این حرفها.خیلی اگرسیو و پرخاشگری نمی‌دونم چرا .اگر دوست نداری حرف بزنیم من دیگه پیام نمی‌دم که اذیت نشی.به هیچ عنوان نگفتم بی سوادی .گفتم اگر زبانتون خوبه سرچ کنید ببینید دیدگاه کشور های دیگه نسبت به پزشکی و دندون چیه و اونجا هم از اقبال عمومی خوبی برخوردارند.بنده هم رفتم تاپیک های شمارو خوندم.به نظرم بیش از حد عصبی هستی.بازم اگر میبینی اذیت میشی و از حرفهای من بوی توهین میاد بدون که واقعا اینطور قصدی ندارم و تایپ میکنم باعث سوءتفاهم میشه.موفق باشی عزیزم😘

2728
ببین من که با لحن ارومی حرف زدم  بهت توهینم نکردم  طرفداری بیجام نمیکنم  تولی ...

اینم بگم که آدمیزاد غرور بیجا داشتنش واقعا از نا آگاهیشه وگرنه این وجود کوچیک در مقابل این دنیای عظیم و این وسعت زمان مثل مورچه میمونه شاید حتی حقیرتر.و اون منشی مغرور یا پزشک یا هرکس دیگه اگر شغل دیگه ای داشت یا به نوعی به خیال خودش قدرت داشت فکر میکنم باز هم همین بود.وگرنه کسی که سازوکار بدن رو خونده باشه و عظمت خالق رو بفهمه خودش رو خیلی حقیر تر میبینه.

عجب.جالبه که من اصلا در هیچ کجای حرفام نگفتم که این رشته های که گفتی درآمد نجومی ندارن.فقط کل حرفم ا ...

خدایی دیگ اینقد افلاطونی نگاه نکن 

۱۸ ۱۹ وارد دانشگاه میشن  نرمال ۶ ۷ سال دانشگاهن 

بعدم ک بعد فارق التحصیلی مطب نمیزنن 

میرن کلینیک ک حدودن اشتباه نکنم 

من با دندون پزشک کیلینیکم و افرادی ک کیلینیک هاشونو طراحی کردم و دوستام حرف میزنم ۶ ۷ تومن درامدشونه تا برن تخصص بگیرن و کار کنن حدود ده سالی میگذره 

بعد توی هر رشته تاپ وجود داره دیگ ک همه به اون مرحله نمیرسن 

میبینی یکی  با همون سن و همون سابقه سالانه درامدش مثلن ۶۰ تومنه یکی ۴۰ تومن 

من حرفم از اول اینه 

این تکبر و خود بزرگ بینی اکثریت توی این رشته هاس دلیلشم نمیدونم چرا ؟؟؟ 

حالا شما بحثو کشوندی به من و درامد بالا و اصن کوتاه نمیای نمیدونم چیه 

ببین دوستم یه طراح لباس ممکنه درامدش ماهی ۴۰۰ ۵۰۰ باشه 

که اون ۶۰ ۷۰ تومن گمه 

ولی اینقد خودشو نمیگیره 💕 

درسته به سختی میرن دانشگاه ولی من خودمو‌مثال میزنم 

منم همون کنکور و‌دادم 

منم کلاس تخصصی رفتم 

مجبور شدم دو‌تا زبان اموزش ببینم تا پیشرفت کنم 

و همش در حال یادگیری ام 

ولی تفکر جامعه اشتباهه 

طبیب درمان میکنه  ؛ کشاورز و دامدار تغذیه دستشه؛ معمار خونه دستشه؛ ارتشی امنیت میده و ... 

همه در حال تامین نیازهان که هر کدومشون‌ نباشن میلنگه حیات ادمی همه ی شغلا مقدسن 

نونوایی ک ۴ صبح میره سر کار و تابستون سر کاره ارزش نداره ک‌میگین پزشک‌مقدسه ؟! 

نفکرتون اشتباس و جانبداری الکی میکنید‌

تاپیک‌های‌من‌اکثرن‌چیدمانه 😂 پرخاشگری چی ؟! من‌اینجا بدون چشم‌داشت کمک‌میکنم حال ادما توی خونشون خوب‌باشه

ولی خب از اونجایی ک‌نفکرتون اینک‌فقط پرشکی مقدسه درک میکنم که متوجه نباشید💕💞

خدایی دیگ اینقد افلاطونی نگاه نکن  ۱۸ ۱۹ وارد دانشگاه میشن  نرمال ۶ ۷ سال دانشگاهن  ...

کی گفتم فقط پزشکی مقدسه؟گفتم پزشکی مقدسه.این فقط رو کجای جمله من دیدید؟تو همون تاپیک ها جواب هارو دو سه مورد خیلی تند دادی.کلا فکر میکنم سو تعبیر میشه برات.من منظورم اینه که درآمد دندانپزشک رو در لحظه نبین اینا صعودی میرن بالا.نمونه اش دوستای خودم بخصوص یکیشون که صمیمی تر هستیم .پنج سال پیش من با روزی دوازده ساعت کار ۱۵تومن میگرفتم اون داشت تخصص میخوند زیبایی دندان.الان من بازهم با روزی دوازده ساعت کار بیست تا بیست و پنج میگیرم .اون شصت میلیون تا ۷۰میلیون.یه دفعه صعودی رفت بالا.یا از اقوام خودمون تا ۴۵سالگی عمومی بود پزشکی.بعدش تخصص گرفته راه بیست ساله رو تو دو سال رفته.منظورم اینه خیلی صعودی درآمد دارن.ولی هیچ جای حرفم نگفتم بقیه ندارن.بیشتر جمله تو که دیدم یاد خودم افتادم که میگفتم خب از نظر درآمدی من بیشتر دارم ولی الان واقعا به گردشون نمی‌رسم.البته ما هم داریم مدرسه می‌زنیم و ممکنه خیلی زیاد دربیاید ولی خب چند تا معلم می‌شناسی مدرسه بزنن.ولی پزشک متخصص کف حقوقش بالاتر از شغل های عادیه.منظورم به بیزینس یا استارت آپ ها نیست.کارهای روتین رو میگم.وگرنه بیزینس یا بورس و ... بحثش جداست و تو همونا هم باز پزشکان خیلیاشون دستی بر آتش دارن.پدر خود بنده آرشیتکت هستن و شاید فامیلی مون رو بگم بشناسید چون در تهران بنام هستن ولی اکثرا کارهای خیلی لوکس و برجهای خاصی که کار میکنن برای پزشک هاست .و باز هم پدرم میگه کلی پسر نخبه فارغ التحصیل بهشتی میان شرکتشون و با حقوق خیلی کم کار می‌کنند و همیشه از ظلمی که به مهندس ها و عموم شغل های جامعه میشه ناراضی هستند.البته جامعه ما کلا از نظر اقتصادی بیمار و رو به سقوطه.

کی گفتم فقط پزشکی مقدسه؟گفتم پزشکی مقدسه.این فقط رو کجای جمله من دیدید؟تو همون تاپیک ها جواب هارو دو ...

من قاعدتن ایران نیستم 😂🙄چون همون دکتر و‌ پزشکا دور من پرن !!!! اصل موضوع ول کردی چسبیدی به فرعش 

راستی جواب یه عده رو تند میدم چون توهین کرده بودن 🤷🏻‍♀️ و خب فک میکنن من یادم نمی مونه کاربریا 😒 دلیلی نمیبینم کسی بهم توهین کرده باشه باهاش با عطوفت رفتار کنم !!! 

ببین روند صعودی برای اکثریت مشاغل هست 

چون‌شما مثل دوستاتون رشد نداشتین دلیل نمیشه باقی مشاغلم‌نداشته باشن !!! 

من قاعدتن ایران نیستم 😂🙄چون همون دکتر و‌ پزشکا دور من پرن !!!! اصل موضوع ول کردی چسبیدی به فرعش&nb ...

عزیزم امیدوارم بهتر بشی و بعداً دوست داشتی یه دور دیگه بخون من چی نوشتم تو چی نوشتی.شب خوش

ینی چی از رتبشون...یکم بیشتر توضیح میدی عزیزم منم کنکوریم

عزیزم بزار بیشتر توضیح بدم تا متوجه شی ی مثالی برات میزنم فرض کن یکی رو خیلی دوست داری از ته دل واقعا میخوایش تو تمام تلاشتو میکنی که بهش برسی درسته؟یا از ی لباس خوشت اومده خیلی و میخوایش تمام تلاشتو میکنی بخری حتی با پول قرض گرفتن از این و اون پزشکی هم همینه باید تمام تلاشتو بزاری و بخوایش اینکه میبینی طرف6سال پشت کنکوری مونده نترس اینا با زور اومدن شک نکن خانواده شون خواسته وگرنه ادم علاقه داشته باشه فقط کافیه ی سال از زندگی شو بزاره برای کنکور اگه اون ی سال واقعا تمام تلاشتو بکنی بهش میرسی شک نکن من دانش اموز داشتم رشته تجربی حتی معدل دیپلم19 ولی چون به زور خانواده بود پزشکی که هیچی دندون و دارو هم نیاورده بود دانش اموزم داشتم رشته انسانی بود با معدل 11  ی سال کل وقتشو گذاشت کلی تلاش کرد شد رتبه 250 تجربی اصلا با معدل اینام گول نخور شاید بشه معدل خوبتو دیپلم بازور و بدون علاقه و هرچی هست بدست اورد ولی کنکور شوخی نیست به هیچ وجه همه سئوالا مفهومیه همش حتی همون ریاضی درکل یه نصیحت عزیزم اگه واقعا به پزشکی علاقه داری تمام تلاشتو کن از همین الانم دیر نیست یکی بهت میگه وای عمرا بشه بابا طرف 2 سال پشت کنکوری مونده نتونسته و فلان مطمئن باش این چون میدونه تو میتونی از طرفی هم چون خودش نتونسته نمیخواد توام بهش برسی پس به حرف هیچکس گوش نده تو این زمینه

پزشکی میخونم /  با صفر یکاری کردم مطمئنم خیلیا با صد تا صد نکردن 😎🤞🏻 / عشق به زندگی و همسر / به امید آزادی همه زنان سرزمینم 🙂🙌 /
عزیزم بزار بیشتر توضیح بدم تا متوجه شی ی مثالی برات میزنم فرض کن یکی رو خیلی دوست داری از ته دل واقع ...

اها متشکرم از توضیحات خوبتون😍🌹دقیقا چیزایی رو گفتین که خیلی واسه ما پیش میاد...

2706