2737
2734

كتلت غذا نيست ، يك فرهنگ است . فرهنگى كه ميشود در ان ميليونها مادر پير وخسته و جوان وزيبا را تصور كرد كه پاى گاز ايستاده و با دستهاى پير و بى رمق و جوان و كشيده ، ان را شكل ميدهد و در روغن داغ ميريزد. كتلت نماد عشق مادر به خانواده است .

من بعد از گذشت سال ها و امتحان كردن رسپي هاي مختلف و با توجه به ذائقه ي افراد خانواده ام كتلت گوشت و سيب زميني رو به اين شكل درست ميكنم:
گوشت چخكرده
يك عدد سيب زميني پخته شده و كاملا خنك شده وريز رنده شده
يك عدد سيب زميني خام ريز رنده شده كه كاملا ابش رو ميگيرم
يك عدد پياز رنده شده
يك عدد تخم مرغ
ادويه دلخواه( نمك فلفل سياه زردچوبه پودر سير) و يك قاشق ارد
تمام مواد رو مخلوط ميكنم و حسابي ورز ميدم و نيم ساعت ميذارم تو يخچال.
روغن رو تو ماهيتابه داغ ميكنم، دستم رو كمي خيس ميكنم و كتلت رو تو دستم فرم ميدم و تو روغن ميذارم، شعله رو كم ميكنم كه كتلت ها سر فرصت مغز پخت بشن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
2738

حالا من قورمه سبزی رو نماد عشق خانوم خونه به همسرش میدونم 

وقتی بوی قورمه سبزی و برنج ایرانی خوشبو تو خونه میپیچه انگار حس دوست داشتن و عشق آدم بیشتر میشه 

تو خونه ما که اینجوریه

پیج آشپزی من در اینستاگرام ashpazi_‌ba_sayoo@

نسبت گوشت به سیب زمینی چقده؟

اهدای عضو، اهدای زندگی🌹🌹🌹                                         من حامی اهداء عضو هستم. برای ثبت نام به سایت ehda.ir مراجعه کنید.♥️♥️♥️

همینجوری که شما درست میکنی فقط سیب زمینی پخته نمیزنم...آب مواد هم نمیگیرم...وقتی آب سیب زمینی و پیاز بگیری مزه کتلت عوض میشه. ..فقط همون موقع که دارم سرخ میکنم با دستم فشار میدم آب اضافه بره...

اگه اجازه ندی گذشته بمیره، اونم اجازه نمیده تو زندگی کنی!
2706