2726
عنوان

من مادرم ، مادر کودک بیش فعال

| مشاهده متن کامل بحث + 271384 بازدید | 2576 پست

سلام 

ممنونم از استارتر و همه مادرهای که تجربیاتشون رو گفتن

من یه پسر ۸ ساله دارم 

پیش دبستانی که رفت مربیش گفت پسرت احتمالا بیش فعاله  من جدی نگرفتم 

چون یادگیریش خوب بود کامل شعر و قران رو حفظ میکرد .اشکال هندسی  بلد بود حروف الفبا و اعداد هم خوب مینوشت و خوب یادگرفته بود

ولی خوب نمی تونست سر میزش بشینه هر ۵ دقیقه یکبار بلند میشود میرفت وسط کلاس 

این گذشت تا  رفت کلاس اول. بازم یادگیریش عالی بود .اما معلمش میکفت حواسش پرته و گوش نمیده یا حرف میزنه وسط درس.

مشکل اصلی ما یکسالیه که بیشتر شده .بلند بلند صحبت میکنه .دائما سوالات تکراری میپرسه یا سوالات عجیب 

اصلا نمیذاره من یه فیلم تا اخرش ببینم .دایما سوال 

میپرسه که من اخرش تی وی رو خاموش میکنم و ب غلط کردن میفتم.دوچرخه سواری که میکنه دستاشو ول میکنه 

یا پاهاشو میزاره رو رکاب .که هرچی تذکر و دعوا میکنیم فایده نداره .هرچی صداش میزنم جواب نمیده شاید ۱۰ بار صداش بزنم اما دریغ از شنیدن .لجباززززز.مثلا بگم الان وقت بازی نیست اشوبی درست میکنه که بیا ببین .تا الان نشده من یا پدرش یه خواسته ای داشته باشیم این نگه نهههه

غذا خوردنش افتضاحه .تمام صورت و دستاش پر غذا میشه .میبینی وسط غذا دست میکنه تو دهنش 🤦‍♀️

پر خوری شدید .اگه خرید بریم حتما باید دستشو بگیرم وگرنه کل مغازه رو باید بخریم بیاریم یا بدو بدو میکنه

اگه به یه خواستش نه بگیم دیگه یادش نمیره دایما میگه شما پدر مادر خوبی نیستید خیلی بدم میاداز شما 

اسباب بازی سالم نداره .همه رو یا میشکنه یا گم میکنه 

اگه تکالیفش زیاد باشه واویلاست .میگه من بدبختم من بیچارم چرا باید مشق بنویسم .باید بالا سرش بشینم تا تکالیفش رو انجام بده .یک خط نوشتنی ۱۰ دقیقه به سقف و دیوار نگاه میکنه

تنها هم تو اتقاق نمیخوابه .خیلی هیجان زده میشه مثلا بریم پارک انقدر داد میزنه و بدوبدو میکنه و حرف میزنه که روانیت میکنه 

علائمی هم که زیر ۵ سال داشت این بود که جای میرفتیم دیگه نمیامد .یا می خواستیم بریم بیرون میگفت نمیام بدون هیچ دلیلی 

عروسی مهمانی و... اصلا یک ثانیه تحمل نمیکرد فقط گریه و بی قراری 

پوشک کردنش مصیبت بود .

اصلا به من توجه نمیکر.اصلا وابستگی ب من نداشت 

اینم بگم پسرم نسبت ب بچه های دیگه خیلی ارومه ولی خوب بعضی رفتار های که گفتم خیلی رومخه 

اصلا پرخاشگر نیست یا چیزی پرت نمیکنه

ولی غر غرو هستش 

تا اینکه دکتر بردم و گفت بیش فعاله 

.دارو اس سیتاور هالوپریدول.تری هگزیفنیدیل داد 

میترسم پسرم با دارو مشکل پیدا کنه یا وابسته دارو بشه😭

از عوارضش میترسم 

خانما کسی دکتر برای بچش این دارو ها رو داده

من فکر میکردم ریتالین یا ریسپدون بده ( اگه درست گفته باشم)

اینم بگم خودم وسواس فکری وعملی دارم وافسردگی خفیف

این طور بچه ها خوب نمیشن فقط علائمشون کمتر میشه در بزرگسالی همین  منم پسرم با دارو کنترل میکنم

سلام گلم  میخواستم بپرسم وقتی درمان دارویی شروع کردی چقدر یا چند ماه طول کشید تا رفتارش تغییر کنه؟

من بیست روزه دارم دارو میدم بچه ام فقط مشکل نقض توجه داشت الان هم شلوغ شده هم تکرر ادار بالا پیدا کرده که گاهی برام کار درست میکنه هم هنوزززز توجه نداره خیلی نارااااحتم رفتم دکتر بهش گفتم انگار داروها که دادی نساخته یه مشکل داشت الان چند تا شده مشکل اصلی هم سرجاشه بهم گفت صبور باش چندین ماه طول میکشه و نیازی به تغییر دور یا دارو نیس. حالم خیلی بده میشه شما و هر کس دیگه تجربه دارو خوردن داره بگه دقیقا چی شد بعدش و کی خوب شد؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام گلم  میخواستم بپرسم وقتی درمان دارویی شروع کردی چقدر یا چند ماه طول کشید تا رفتارش تغییر ک ...

این داروها بهش نساخت 

وگرنه نباید شیطون تر میشد 

همون هفته ی اول تاثیر داشت بعضیا با مصرف اولین بار تاثیرش دیدم 

چه داروهایی بهش داد ؟

بعضی بچه ها لاید ضعیفترین دوز بخورن تا تاثیر کنه بهشون‌پسر من با دوز بالا این طوری میشد بعد که دوز کم کرد خوب شد 

یه دکتر دیگه ذو ازمایش کن  متخصص اطفال باشه حتما 

حالا یا مغز اعصاب یا روان پزشک کودک 

من یک مادرکودک بیش فعالم ،کاش همه ی ماماناو اونایی میخوان مامان بشن تاپیکم بخونن { بیش فعالی }
سلام  ممنونم از استارتر و همه مادرهای که تجربیاتشون رو گفتن من یه پسر ۸ ساله دارم  پیش ...

نه وابستگی نداشت برا پسرم البته وابستگی تو دوز های بالا اتفاق می افته 

باید مصرف کنه ببینی تاثیرش چه طوریه 

۶ ماه اول اون قدر تغییرات دارویی اتفاق میافته که دوز و نوع دارویی که به بدنش میسازه شناسایی بشه 

من یک مادرکودک بیش فعالم ،کاش همه ی ماماناو اونایی میخوان مامان بشن تاپیکم بخونن { بیش فعالی }
2728
سلام  ممنونم از استارتر و همه مادرهای که تجربیاتشون رو گفتن من یه پسر ۸ ساله دارم  پیش ...

پسر منم دقیقا دقیقا همینه 

😁

سلام مامان تپلو جان من پسرم بردم روانپزشک نقشه مغز گرفت گفت بیش فعالی از نوع عدم توجه تمرکز واقعا هم ...

نه عزیز اینا رو ندادم 

سلام عزیزم یه سوال داشتم اینکه دخترم دوسالشه از همون اول ک به دنیا اومد بی قرار بودو درحاله نق زدن و ...

به نظرم اره یکم 

ببریدش متخصث روانپزشکی اطفال 

تشخیص کامل اون میده  

بیخودی عصبی نبباید بشه بدون دلیل 

پسر منم دقیقا دقیقا همینه  😁

من اول پیش روانپزشک کودک بردم 

پیش روانشناس نبردم 

بنظرت اشتباه کردم ؟؟

حقیقتش همش میگم من مادر خوبی نیستم تحمل بچمو ندارم که بهش دارو میدم 

البته اینم بگم ۳ روزه دارو های که گفتم با دوز کم میخوره مثلا دوتا قرص اخری که گفتم نصف میخوره کامل نه

ولی بازم نگرانم اخه پسرم اصلاااا پرخاشگر نیست این منو نگرانتر کرده

راستی چرا ب پسر من ریتالین ندادن یا ریسپیدون

ب پسر شما چه قرص و دارویی دادن 

داروهای پسر من خیلی قویترن؟؟؟

راستی روزی که رفتم دکتر یه پسر بچه ۷ ساله بیش فعال اونجا بود کل مطب بهم ریخت 

اما پسر من اصلا از جاش تکون نخورد فقط با گوشی بازی کرد 

اون پسر بچه شدیدا شیطونی میکرد 

الان ترس برم داشته نکنه اشتباه می کنم😭

من اول پیش روانپزشک کودک بردم  پیش روانشناس نبردم  بنظرت اشتباه کردم ؟؟ حقیقتش همش میگم ...

پسر من رسپیریدون میخوره   چون علاوه بر اینا عصبی و پرخاشگر هم بود 

ریتالین الان دیگه نیست 

نه اتباه نکردی  اینا علائمش هست که نوشتی 

تمرکزش خوبه ؟ 

پسر من رسپیریدون میخوره   چون علاوه بر اینا عصبی و پرخاشگر هم بود  ریتالین الان دیگه نیست ...

تمرکز در چه کاری؟

وقتی مشق مینوشت یک خط نوشتنی ۵ دقیقه سقف نگا میکرد 

درس بهش توضیح میدادم کامل یاد میگرفت اما زیاد توجه نداشت .

مثلا لگو با نقشه درست نمیکرد .میگفت سخته خودش یه چیزی سرهم میکنه

صداش که میزنی اصلا نمیشنوه 

میشه بپرسم پسر شما در چه زمینه ای تمرکز نداشت؟؟

تمرکز در چه کاری؟ وقتی مشق مینوشت یک خط نوشتنی ۵ دقیقه سقف نگا میکرد  درس بهش توضیح میدادم کا ...

اره اینا نشانه ی تمرکز نداشتن هست 

پسر منم همینه 

الان ریبوفن میخوره برا تمرکزش جای ریتالین خیلی بهتر شده 

اره اینا نشانه ی تمرکز نداشتن هست  پسر منم همینه  الان ریبوفن میخوره برا تمرکزش جای ریتا ...

راستی پسرم تو بازی ب بچه همش در خواست های خودش رو دیکته می کنه

مثلا میگه الان تو با تفنگ ب من شلیک کن یا  فلان حرف بزن اگه این کار نکن انقدر میگه که دوستاش از دستش خسته میشن 

نمی دونم چرا نمیتونم باور کنم پسرم بیش فعاله 

راستی پسرم تو بازی ب بچه همش در خواست های خودش رو دیکته می کنه مثلا میگه الان تو با تفنگ ب من شلیک ...

همین طورین   خصلتشونه 

2706