2726

سلام دوستاي گلم

تصميم گرفتم اين تجربه رو اينجا با مامان هاي ديگه به اشتراك بذارم، اميد وارم به درد كسي بخوره، حتي اگر يه بچه هم مثل رز با ارامش و سلامت اين دوره رو پشت سر بذاره خيلي خيلي برام ارزش داره.

تمام راه كارها توصيه متخصص دخترم بوده كه براي ما واقعا مفيد بود و جواب داد.

هرگز قصد تحميلش رو به كسي ندارم و نميخوام روش ديگران رو زير سوال ببرم. 

ببينيد از پوشك گرفتن با از شير گرفتن متفاوته

تو اين پروسه نميخوايم يك عادت رو از سر بچه بندازيم، ميخوايم يه مهارت رو يادش بديم. يه مهارت جديد مثل راه رفتن يا غذا خوردن....بنابر اين احتياج به اگاهي، صبر ، ارامش و زمان داريم.

علاوه بر اون بچه براي ياد گرفتن اين مهارت احتياج به امادگي داره، امادگي جسمي و ذهني

ای جااان به سلامتی❤

حتما بگو گلم این از پوشک گرفتن واسه من شده یه‌کابوس 🤕پسرم دو سال و نیمه است

**اُفَوِّضُ اَمری اِلی اَللّهِ اِنَّ اَللّهَ بَصیرُ بِالعِباد**

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من براي اطلاع از زمانِ امادگي جسميِ بچه ، تو اين زمينه كلي مطالعه و تحقيق كردم و با دو تا دكتر مشورت كردم، دكتر متخصصي كه دخترم تحت نظرشون هستن و دكتر روانشناس كودك كه هر دو بسيار حاذق و مورد اعتمادم هستن.

هر دو به اتفاق نظرشون اين بود كه اين كار قبل از دو سال و نيم نبايد شروع بشه چون جسم بچه امادگي كنترل اين موضوع رو نداره.

البته اگه تحت اموزش قرار بگيره به احتمال زياد ياد ميگيره اما خب به بچه فشار مياد و تبعاتي براش خواهد داشت.

انجمن طب اطفال امريكا( تشكيلاتي مشتمل بر ٤٥٠٠٠متخصص اطفال كه خود را وقف سلامتي و ايمني نوزادان و كودكان و نوجوانان كردن) توصيه ش اين هست كه بين سه تا سه سال ونيم بهترين زمان براي يادگيري اين مهارت هستش

2728

خدا خیرت بده

بگو

دارم روانی میشم.

خدا اگر بخواد هیچ‌کس جلو دارش نیست امیدوارم ک خدا برات بخواد💞  تو زندگیم ی آدمایی هستن ک با هر کلمه حرفاشون  بارها بارها ب خودم میگم کاش هیچوقت نمیشناختمشون😄    

پس عجله و توصيه هاي خاله خانباجي هاي قديمي و قضاوت هايي كه انگ تنبلي به مادر ميچسبونن و مقايسه هايي كه هزار تا مادر ديگه دور و اطرافتون رو نشون ميدن كه فلاني خيلي زود بچه رو از پوشك گرفت رو نديده بگيريد. در مقابل اين حرف ها يه لبخند بزنيد و راه خودتون رو پيش بريد.

البته در اين مورد هيچ بحثي با مادراني كه تصميمشون اين بوده قبل از دو سال و نيم اين كار رو انجام بدن ندارم، حتما اين براشون بهترين تصميم بوده و در نهايت هر مادري صلاح فرزندانش رو بهتر ميدونه❤️

منم جدیدا گرفتم، یه 15 روز کشید ولی خب یاد گرفته گاها پیش میاد حین بازی یادش بره و خراب کنه ولی کامل یاد گرفت..... ولی شبا پوشکش میکنم، تا صبح زیاد جیش میکنه ولی روزا اصلااااااا

خب ميريم سراغ اماده كردن ذهن كودك كه خيلي خيلي تو يادگيريش تاثير مثبتي ميذاره.

من و همسرم تصميم گرفتيم وقتي رز سه ساله شد پروسه رو به صورت عملي شروع كنيم. اما از دو سه ماه قبل سعي كرديم با يه سري كارها ذهنش رو اماده كنيم.

اول لگن مخصوصش رو كه تو سيسموني تهيه شده بود رو دراورديم گذاشتيم تو دستشويي. رز به هواي اون ميومد گاهي تو دستشويي و با همون لباساي تنش ميشست روش، ما هم روي فرنگي، همينجوري اونجا با هم حرف ميزديم، بهش استيكر ميداديم بچسبونه به ديوار؛ اين كار براي اين بود كه بيشتر با فضاي دستشويي اشنا بشه و به اونجا علاقه مند بشه.

يا چند تا كارتون مخصوص سنش كه موزيكال بود و اموزش رو لگن نشستن رو ميداد از نت دانلود كرده بوديم و روزي يكي دوبار ميذاشتيم كه ببينه.

يه كار خيلي موثر ديگه هم گفتن قصه هاي شبانه بود كه شخصيت داستانش قبل از گردش رفتن يا بعد از بيدار شدن...ميرفت رو لگنش جيش ميكرد بعد ادامه ي داستان. يعني غير مستقيم هرشب يه قصه اي در موردش گوش ميكرد قبل خوابيدن.

دو تا كتاب قصه ي مصور هم كه مضمونش جيش كردن تو لگن هست براش از ديجي كالا سفارش داديم كه هر روز اونا رو هم براش ميخونديم

اين كتاب عالي بود

رز هنوز هم هر وقت دسشويي داره شروع ميكنه شعر اين كتاب رو بلند ميخونه😁

منم جدیدا گرفتم، یه 15 روز کشید ولی خب یاد گرفته گاها پیش میاد حین بازی یادش بره و خراب کنه ولی کامل ...

خوشبحالت🙂چند وقتشه؟ پسر من دقیقا ۳۰ ماهشه منم باید کم کم شروع کنم

وزن ۷۱کیلو. هدف اول( ۶۵)🔒 هدف دوم( ۶۰)🔒 هدف سوم (۵۵🔒)

خب دخترم سه ساله شد و مشخص بود كه كاملا اماده است،  با روانشناس كودك مشورت كرديم و راهكار ايشون اين بود كه تو سه هفته اين كار رو انجام بديم

هفته ي اول روزي دوساعت بدون پوشك باشه

هفته ي دوم نصفه روز باز باشه و اگر ديديم اماده است هفته سوم كل روز باز باشه.

2706