2726

من سبزی کوکو با گردو و تخم مرغ و یه قاشق ماست ویه قاشق به همراه زردچوبه وفلفل رو خوب هم میزنم وبعدش سرخ میکنم خوشمزه میشه

من خیلی زیبام من خیلی دوست داشتنی وخوش اندامم من 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

سبزی کوکو+آرد سفید+تخم مرغ+نمک وکمی فلفل و کمی زردچوبه

بچه هامون ، بزودی میرن ! اونا مهمون ما هستن !بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم فرزندم یک مهمان است در خانه ام  و روزی از خانه ام  می رود.روزها با سرعت عجیبی میگذرد و او به زودی از من جدا می شود...به خودم گفتم: کدام مهمتر است؟ نظم خانه یا این که فرزندم به خوبی از من یاد کند؟کدام مهمتر است؟ خانه یا اخلاق و روحیه و حسن تربیت فرزندم؟چون دانستم که او مهمان خانه من است. این باعث شد اولویتم را تغییر دهم!بعد از این مهمترین چیز نزد من آرامش خاطر من و اوست.... شروع کردم به پیاده کردن نقشه ام، و طبعا مجموعه کمی از قوانین مهم را انتخاب کردم و خود را ملزم به اجرای آنها دانستم و مابقی چیزها را بدون هیچ قید و شرطی رها کردم. از عصبی شدن و داد و فریاد زدن کم کردم و به آرامش رسیدم.از وسواس هایم گذشتم و به خانه ای راضي شدم که مقداری بهم ریخته و نامنظم است و کمی شلختگی در آن به چشم می خورد. اما، فرزندی را تحویل گرفتم که آرامش دارد و از من و خشم هایم نمی نالد و رابطه ای قوی و زیبا بین ما حاکم گشته است.چون می دانم....او مهمان زودگذر خانه من است.                کودک عزیزم ! امیدوارم مهمانی خانه من زیباترین مهمانی زندگیت باشد.😍                                                                       

روش من به این صورت سبزی کدکو مو قبلش سرخ میکنم کمی بعدش بهش تخم مرغ گردو و خلال بادام  زرشک و فلفل و نمک و زردچوبه میزنم حسابی میکس میکنم روغن و میذارم داغ بشه  موادم و میریزم   شعله کم سرشو میبندم تا ۱۲ دقیقه بعد میرم برش میگردونم اون طرفش ۹ دقیقه  خاموش  تو ظرف میکشم با نون سنگک و ماست  

من یا توش یکم ماست میریزم یا بکینگ پودر.سیر و زردچوبه و گردوی ریز شده هم میزنمقبل سرخ کردنم اول کنجد میرزم تو ماهیتابه بعد موادو میریزم روش دوباره کنجد میپاشم.تخم مرغشم هر چی بیشتر باشه بیشتر پف میکنه.اما اگه کم نکنی کنجد میسوزه

خدا جون مواظب عشقام باش(شوهرم  پسرام  خونوادم)
من هروقت درست کردم وا رفت چرا آخه؟

یه ذره ارد بزنین که وانره

سبزی کوکو مهمه شما ایندفعه فقط تره و پیازچه بریز ببین حس میکنی داری کباب درست میکنی یا نه  

همسرم صدام میزنه:گل بانو👉این امضای قبلیم بود....همسرم صدام میزد گل بانو‌ ولی از مامانم یاد گرفته بود.مامانم همیشه صدام میزدن گل بانو....وقتی مامانم یکدفعه ای تنهام گذاشت و آسمونی شد به شوهرم گفتم دیگه صدام نزن گل بانو....مامانم گل بانوشو با خودش برد زیر خاک😔

باید سبزی های خاصی داشته باشی که عالی بشه

باید مقدار سبزی اوجی خیلی زیاد باشه مثلا برای خانواده 3 نفره برات بگم اوجی از دو دسته کمتر انارجه و زولنگ چند برگ، زولنگ یکم بیشتر - برگ اسفناج دو برگ - ریحون پنج شاخه- جعفری یک دسته تقریبا- شوید پنج شاخه - نعنا پنج شاخه - پونه پنج شاخه - یکم توش آویشن خیلی کم بریز

نکته خاص اینکه پیازش بزرگ باشه- تخم مرغش زیاد باشه

من درست میکنم هیچی به خودم نمیرسه از زمین و آسمون میان میخورن

سبزی که میریزی خب هر کس طبق سلیقه خودشه من خودم تره و اسفناج و کمی گشنیز و کمی ترخون میزنم , برا 1 وعده 1 کیلو سبزی میخرم , سه تا تخم مرغ, چهار پنج قاشق آرد , نمک و فلفل و زردچوبه کمی, گاهی اوقات زرشک و گردو هم میزنم اما خیلی وقتا نه چون طعم کوکوی خالی رو بیشتر دوس دارم , خوب قاطی میکنم و میریزم تو ماهیتابه و درشو میذارم زیرشو کم میکنم کامل و میذارم اروم تا نیم ساعت حتی چهل و پنج دقیقه بپزه و هم اینکه خودش کم کم سرخ بشه بعد برش میگردونم ولی این بار دیگه درشو نمیذارم تقریبا نیم ساعتم اونجوری میذارم بپزه

2706