2703
2553
عنوان

تا حالا دیدین...

62 بازدید | 10 پست

دوستان ببخشید من باز با نگرانی هام مزاحمتون میشم من جز شما نمیتونم پهلوی کسی اظهار دلتنگی کنم یا سوالی بپرسم میترسم روی بچم برچسب بذارن

تا حالا دیدین بچه ای تا 5 سالگی روان صحبت نکرده و خیلی ابتدایی حرف زده باشه (توی تاپیک قبلی توضیح دادم بچم تاخیر در گفتار داشت) ولی یکسال بعدش خوب شده باشه؟؟

خیلی نگرانم میگن سن طلایی تا پنج سالگیه نکنه همین طور بمونه

بعضی وقتا فعل رو حذف میکنه بعضی وقتا حرف اضافه.......

گاهی استاپ میکنه پیشرفتش و حتی پسرفت میکنه

عجیبه باید دم به دقیقه ازش بخوام اصلاحش کنه و من درستشو بگم و بعد اون پشت سرم بگه

امشب کلی سر این قضیه با شوهرم دعوامون شد من میگفتم ب دلایلی تو مقصری (واقعا هم هست) که من افسردگی گرفتم و این بچه رو ول کردم ک تاخیر در گفتار گرفت

دوستان اگه موردی دیدین یا بچه ی خودتون اینطور بوده ممنون میشم راهنماییم کنید

اره من برادر زادم همینطوری بود تازه همه فکرمیکردن ناشنواس چون بااشاره حرف میزد ولی ماشاالله تیز بود وسالم تااینکه میبرنش دکتر میگه ازاعصاب واینکه ترسیده وزبونش سنگین شده بعد کلی داروی تقویتی وکارکردن باش الان ماشالله بلبل زبون شده نگران نباش

ازبچگی دوس داشتم پرنسس باشم👸😁الانم یه پرنسسم ولی با پرنسسای والت دیزنی فرق دارم 😑مث اونا رفتار میکنم ،مث اونا لباس میپوشم،اماهیچ وقت نمیتونم مث اونا عشق و تجربه کنم ،هیچ وقت نمیتونم تو قصر زندگی کنم 💒چون من تو دنیای واقعیم که هیچکدوم ازینا وجود نداره ن مرد قوی وجذاب و عاشق و ن قصر زیبا😁ولی من خودمو همیشه پرنسس میدونم اونم یه پرنسس واقعی و تنها،(با مرسانا و شوخرررر گاو خیالیم براهمیشه خداحافظی کردم و وارد دنیای واقعیم شدم)😁پرنسس نی نی سایتتونم😂👸

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

اره من برادر زادم همینطوری بود تازه همه فکرمیکردن ناشنواس چون بااشاره حرف میزد ولی ماشاالله تیز بود ...

الهی عزیزم پسر منم خیلی اذیت شده چون همش شاهد دعوا بوده...چند سالگی خوب شد؟

2720
دختر خاله من 8 سالشه تا دوسال پیش یجوری حرف میزد اصصصصصصصصصلا نمیفهمیدیم مامانش باید ترجمه میکرد رفت ...

ای خدا من تا اونموقع موهام سفید میشه

انقدر هرشی براش گریه میکنم

خدا کنه زودتر روان شه خسته شدم

الهی عزیزم پسر منم خیلی اذیت شده چون همش شاهد دعوا بوده...چند سالگی خوب شد؟

کلاشش سالگی دکتر گفت تا هفت هشت سالگی اشکال نداره

ازبچگی دوس داشتم پرنسس باشم👸😁الانم یه پرنسسم ولی با پرنسسای والت دیزنی فرق دارم 😑مث اونا رفتار میکنم ،مث اونا لباس میپوشم،اماهیچ وقت نمیتونم مث اونا عشق و تجربه کنم ،هیچ وقت نمیتونم تو قصر زندگی کنم 💒چون من تو دنیای واقعیم که هیچکدوم ازینا وجود نداره ن مرد قوی وجذاب و عاشق و ن قصر زیبا😁ولی من خودمو همیشه پرنسس میدونم اونم یه پرنسس واقعی و تنها،(با مرسانا و شوخرررر گاو خیالیم براهمیشه خداحافظی کردم و وارد دنیای واقعیم شدم)😁پرنسس نی نی سایتتونم😂👸
پناه برخدا ممنونم عزیزم

خواهش گلم 

2714
ای خدا من تا اونموقع موهام سفید میشه انقدر هرشی براش گریه میکنم خدا کنه زودتر روان شه خسته شدم

الاهی😂😂بشین باهاش صحبت کن وقت بزار مثلا کلمات و جملات بگو و ازش بخواه اونم بگه الان دختر خاله من هنوز به ک میگه ت 

مثلا به کلاس میگه تلاس

بعد تو دیکته های مدرسشم همینجور که میگه مینویسه نمرش کم میشه

چیزای دیگم هست مثلا ب گ میگه د، یعنی به گوشت میگه دوشت

فعلاشم که کلااااا نمی‌گفت کلاس اول تو املاهاشم نمینوشت الان خوب شده بسکه باهاش تمرین کردن

الاهی😂😂بشین باهاش صحبت کن وقت بزار مثلا کلمات و جملات بگو و ازش بخواه اونم بگه الان دختر خاله من ه ...

اها پس مشکل واژه داشته

نه پسر من همه رو خوب میگه فقط فعلا ر نمیگه

باقی خوب و کامل

پسر من خود حرف زدنش مشکل داره یعنی بلد نیست درست و کامل صحبت کنه

تاخییر در گفتار داره بنظرم در حد بچه های 3 ساله حرف میزنه 

اها پس مشکل واژه داشته نه پسر من همه رو خوب میگه فقط فعلا ر نمیگه باقی خوب و کامل پسر من خود حرف ...

اینم اینجوری بود وسط حرفاش همش مکث میکرد هی میگفت عه عه عه بعد بقیشو میگفت