2737
2734

فاصله کم بین بچها خیلی خوبه 

اگر شرایطشو دارید اقدام کنید 

اگر حس میکنید تو سن کم بچتون باردار شید ... میتونید به هردو ب طور مساوی برسید که حس حسادت ب وجود نیاد

من خودم دوقلو داشتم ۴ساله ک الان یه ۲ هفته میشه زایمان کزدم بارداریم نا خواسته بود مشاور رفتم چند جلسه خدایی نکرده فردا پس فردا به نوزاد برسم بچهام افسزدگی یا حسادت نداشته باشن ... و از همه مهم تر این مشاور کمک کرد بچهارو قانع کرد که بعصی از کاراشون کنار بزارن ی جوری بهشون یاد داد که کمکم باشن 

وای برای من خیلی مهمه بچه اول سر بچه دوم حسادت یا افسردگی نگیره همسایمون بچه اول اینطور شد خیلیی چشمم ترسید 

اگر شرایطشو داری بزار بچتون ۵ با ۶ سالشون شد 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

عزیزم به نظر من هرچی اختلاف سن بچه ها کمتر با‌شه بهتر تو حال و هوای همن قرار میگیرن و درک میکنن. 

اگه شرایطش رو داری میگن 2.5 تا 3 سال بهترین اختلاف سنیه.

من یکی از جاری هام شرایطشو ندا‌شت و تازه وقتی دختر اولش 7 سال بود دختر دومش به دنیا اومد. بعد دخترش به مادرش میگه مامان این چیه به دنیا آوردی این اصلا چیزی حالیش نمیشه من نمیتونم باهاش بازی کنم. کاش پسر می‌آوردی (فکر می‌کرد اگه پسر بود متوجه میشد نمیدونست بخاطر اختلاف سنیه) 

دقیقا همین اتفاق برا جاری دومم هم افتاد و اختلاف سنی بین دخترهاش 5 سال شده. الان دختر بزرگش بهش میگه مامان کاشکی من دیگه بزرگ نشم تا سارا بتونه اندازه من بشه باهاش بازی کنم! 

هردوتاشون میگن بهترین اختلاف سن همون حدود3ساله ولی بخاطر اینکه شرایطشون رو نداشتن نتونستن بیارن و الان ناراحتن. 

شما اگه شرایطشو داری بیار اما در طول بارداری کتاب های مخصوص تعامل بین خواهر برادر بخون. اگه آدم درست برخورد کنه حسادت آسیب زننده هم بوجود نمیاد. 

اگه از تجربه ام از کنکور ارشد سوال داری این تاپیک رو بخون 👈 اطلاعات راجع به کنکور ارشد روانشناسی
2728