2726
عنوان

کمک به کودکان کار

327 بازدید | 6 پست

دیروز رفته بودیم سر مزار. اونجا بچه هایی هستند که گندم میریزه روی قبر و ار بستگان فرد فوت شده پول میگیرن. سن های متفاوت. دیروز یه پسر کوچولو اومد لاغر آفتاب سوخته  دست و صورت و گردنش سیاه شده بود از آفتاب سوختگی. بعد که رفت یه لحظه احساس کردم پسر خودم تقریبا همسن پسر من بود. فکر کردم ایکاش میدونستم برم خانوادش پیدا کنم ببینم مشکلشون چیه  حل کنم. یا کار و کاسبی داشتم کارگاهی چیزی پدر مادرشو بیارم سر کار. یا غذایی براشون میکردم. فکر میکنم چه قد سخته پسر خودم گرسنه باشه یا لباس مناسب نداشته باشه یا حموم نره چه قد سخته. اون بچه هم غذا میخواد لباس میخواد نظافت میخواد. شما چه طوری به این بچه ها کمک میکنید. 

هر کس به اخلاق گندی داره دیگه ولش کن مهم ذهن خوومه که اروم و خالی باسه اینقد فکر و خیال میکنم فردا سکته کنم ببفتم کی میاد یه لبوان اب بده دستم والا

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

استارتر لباس های پسرت اونایی که به هر دلیلی نمی پوشه رو جمع کن تو مشما ببر اونجا بین اون بچه ها تقسیم کن   

😍لطفا تو تاپیک های ختم قرآن و ختم صلوات برای اموات تگ کنید حوشحال میشم به دیگران کمک کنم 😘

میخوام از هفته دیگه آن شالله خوراک لوبیا درست کنم براشون ببرم ولی چه فایده مشکل فجیع تر از این حرفا است آدم میترسه کمک کنه پدر مادرشون بیشتر بفرستن برای کار. یه بار تهران بودم دیدم یه خانمه بچه های که پشت چراغ قرمز گل و دستمال کاغذی.و...میفروشن رو نشانده لب جدول دست همشون یکی یه لیوان داده داره براشون شیر میریزه خدا خیرش بده توی اون آلودگی و سرب هوای تهران بهشون شیر میداد.

هر کس به اخلاق گندی داره دیگه ولش کن مهم ذهن خوومه که اروم و خالی باسه اینقد فکر و خیال میکنم فردا سکته کنم ببفتم کی میاد یه لبوان اب بده دستم والا