2737
2734
سلام و صبح بخیر.۱۰۰ صلوات و ۴ سوره فجر تقدیم به شهید بزرگوار    

سلام . صبح شما بخیر عزیزم 🌸🌸🌸

التماس دعا 🌿🌿🙏🍃🌹

🫧ثواب تمام تاپیک ها ، پست های معنوی ، دعا وصلوات هدیه به نیابت  همه ی شهدا مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم به پیشگاه اُمّ الآداب مادر عشق و ادب ،حضرت ام البنین( س) -(او کہ شایسته یِ آن خانه یِ سرمدی شد) « السَّلام عَلَى الحُسَيْن ، وَعَلَى عَليِّ بْنِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أوْلادِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أصْحابِ الحُسَينِ».🫧

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام عزیزم .‌ تشکر ..

اجرتان با شهدا 🍃🍃🍃🌹🍃🍃🍃

التماس دعا 🙏🌿🌿🌿🌹

🫧ثواب تمام تاپیک ها ، پست های معنوی ، دعا وصلوات هدیه به نیابت  همه ی شهدا مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم به پیشگاه اُمّ الآداب مادر عشق و ادب ،حضرت ام البنین( س) -(او کہ شایسته یِ آن خانه یِ سرمدی شد) « السَّلام عَلَى الحُسَيْن ، وَعَلَى عَليِّ بْنِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أوْلادِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أصْحابِ الحُسَينِ».🫧

مسیر زندگی اش را در مسجد پیدا کرد

برای فیروزه ، سجاد برادر کوچکتری است که همیشه و همه جا هوای او و مادر را داشته، برادری که از11 سالگی جذب مسجد شده و مسیر زندگی اش را همانجا پیدا کرده:« سال 73 وقتی سجاد سه ساله بود، پدرم فوت کرد، مادرم با مشکلات زیادی ما را بزرگ کرد، سجاد برادر کوچترم بود و به جز او یک برادر بزرگتر هم دارم. سجاد اخلاق خاصی داشت، هیچوقت از کار کردن فراری نبود، همه شغل ها را هم در نوجوانی و کودکی تجربه کرد. یادم است سن خیلی کمی داشت اما می رفت داخل پارک بلال کباب می کرد و می فروخت. یک مدتی شاگرد تعمیرگاه بود، یک مدتی پیک موتوری بود ، یعنی هم درسش را می خواند هم مسجدش را می رفت و هم کمک خرج خانه بود، فکر می کنم از یازده سالگی یعنی از وقتی کلاس چهارم یا پنجم بود پایش به مسجد باز شد، یعنی در روز عید غدیر و به خاطر جشن عید ، سر از مسجد درآورد و با مسجد آشنا شد ، بعد از آن عضو پایگاه بسیج مسجد شد و دوست مسجدی پیدا کرد و در همین مسیر هم ماند

با اینکه درسش خیلی خوب بود اما می گفت که من دوست دارم جذب نظام بشوم به خاطر همین بعد از اینکه سربازی اش درسپاه تمام شد، همه جا آزمون داد و در یگان ویژه صابرین پذیرفته شد. سجاد مهارت های زیادی داشت، راپل و چتربازی بلد بود ، تکاور بود، مهارت های رزمی داشت و همیشه می گفت که من سرباز رهبر هستم، اصلا خط قرمزش رهبری بودند. خیلی هم دلش می خواست رهبر را از نزدیک ببیند...»

2728

جوانی که عاشق شهادت بود

ما با فیروزه خاطره های جوانی را مرور می کنیم که مادرش گوشه اتاق ، هنوز که هنوز است لباس هایش را در آغوش می کشد و گریه می کند :« مادرم خبر نداشت سجاد رفته سوریه، دفعه آخری که می خواست برود ، به همه گفت که می رود اصفهان ماموریت، اما به من راستش را گفت. گفت تو حواست باشد که من سوریه هستم. گفت اگر من را دوست داری به کسی چیزی نگو بگذار بی سروصدا بروم. من هم به حرفش گوش کردم. حتی یادم است که روزی که می رفت من خانه نبودم، سجاد را مادرم راه انداخته بود، همسایه هایمان می گویند که سجاد تا به سر کوچه برسد هی برمی گشت و به مادرم نگاه می کرد و می گفت : خداحافظ ...برگرد داخل خانه... »

سجاد 18 شهریور 95 از مادرش خداحافظی کرد و قدم در مسیری گذاشت که او را به آرزوی همیشگی اش رساند:« برادرم خیلی عاشق شهادت بود، چون دوتا از دایی هایم هم شهید بودند، یکی شهید دفاع مقدس بود و یکی شهید انقلاب، سجاد عکس آنها را قاب کرده بود و زده بود روی دیوار اتاقش، حتی یادم است اینقدر عاشق شهادت بود که کنار یکی از عکس های خودش را هم در فوتوشاپ نوشته بود : « شهید سجاد زبرجدی ، دفاع از اسلام وظیفه ماست.» یادم است که من آن موقع یکی ازدوستانم را به او معرفی کرده بودم برای ازدواج و این عکس را فرستادم که دوستم ببیند و گفتم : البته برادرم شهید نشده ، اما خیلی عاشق شهادت است...»

صفیه خانم حرف های ما را می شنود و از بین لباس ها، کت و شلواری را بیرون می کشد که فیروزه می گوید ، قرار بوده سجاد شب خواستگاری بپوشد :« سجاد حتی برای همسر آینده اش، انگشتر نشان هم خریده بود. »

صفیه خانم حالا انگشتر نشانی را که سجاد خریده بود ، رو به دوربین عکاس ما می گیرد و فیروزه می گوید :« الان دخترهای دم بخت خیلی وقت ها می آیند این انگشتر را توی دست شان می اندازند، به این نیت که یک جوان مومن و خوب و صالح مثل خود سجاد نصیب شان بشود.»

این را که می گوید، گریه های صفیه خانم، هق هق بلندی می شوند که دل می سوزانند.

می گفت اگر شهید شدم مستند من را بساز

سجاد حالا نیست، فیروزه اما خاطراتش را یکی یکی برای ما می گوید :« روزی که سجاد به من گفت که می خواهد برود سوریه ، تلویزیون داشت مستند ملازمان حرم را نشان می داد، سجاد خودش هم نشست پای برنامه، وقتی مستند تمام شد به من گفت فیروزه اگر من رفتم و شهید شدم ، تو هم بیا مستند من را بساز. من هم گفتم نه ما حالا حالا ها به تو احتیاج داریم، تو شهید نمی شوی برمی گردی. سجاد هم گفت آنجا حضور من فایده بیشتری دارد.»

2738

فیروزه اما همین جا از سجاد قول گرفت که تند تند با او تماس بگیرد:« به سجاد گفتم من طاقت نمی آورم بی خبر باشم، تند تند زنگ بزن و سجاد هم خوش قول بود تا قبل از شهادتش مدام تماس می گرفت اما یک دفعه دیدم چند روز از او خبری نشده، بعد هم خبر دادند که چون زخمی شده با هواپیما می خواهند بفرستندش ایران. آن موقع من بازهم به مادرم چیزی نگفتم، خبر را پیش خودم نگه داشته بودم که یک دفعه دیدم، دوستم در تلگرام به من گفت سر کوچه خانه قبلی مان در خانی آباد ، بنر شهادت سجاد را زده اند. پرسید که فیروزه این خبر صحت دارد؟ من گفتم نه سجاد فقط زخمی شده ، اما دلم طاقت نیاورد، بلند شدم چادر سرکردم که بروم خانی آباد ببینم چه خبر است، که دیدم دایی ام و پسردایی ام با لباس مشکی سرکوچه ما ایستاده اند. من بازهم شک نکردم که شاید سجاد شهید شده باشد، اما وقتی گفتم که می خواهم بروم خانی آباد، آنها جلویم را گرفتند و من را بردند خانه برادر بزرگترم. آنجا دیدم که برادرم خیلی حالش بد است، چون ناراحتی قلبی هم دارد و انگار خبر شهادت سجاد را هم شنیده بود.»

5 مهر 95 شد تاریخ آسمانی شدن سجاد، لحظه ای که سجاد از خانواده اش، دوستانش و دلبستگی هایش در این دنیا دل کَند و پرکشید سمت آسمان :« وقتی خبر شهادت سجاد را شنیدم ، فقط مانده بودم که خبر را چطور به مادرم بدهم. هیچکسی جرات نمی کرد این خبر را به او بدهد. تا اینکه شب شد و دوستان سجاد از پایگاه بسیج خانی آباد آمدند جلوی خانه ما بنر و حجله بزنند، مادرم همان موقع که بنر را نصب می کردند عکس سجاد را دید و فهمید که او شهید شده ...»

چقدر دغدغه داری وصال سر برسد؟

دوباره یار سفر کرده از سفر برسد

چقدر دغدغه داری که روسفید شوی؟

به حد وسع برای فرج مفید شوی

چقدر بهر دفاعش قلم به دست شدی؟ 

چه روزها که فقط منفعت پرست شدی

چقدر از غمش افتادی به کم خوابی 

زمان پیری‎ات آمد هنوز هم خوابی

به محضر او دیده‎ی تر آوردی؟

ادای منتظران را فقط درآوردی

بیا به کار بیائیم انحطاط بس است 

عمل کنیم که بازی با لغات بس است

بیا که مونس شب‎های خلوتش باشیم 

به جای ننگ شدن، باز زینتش باشیم

بیا که تا نفسی هست دم ز او بزنیم 

به جای مردم دنیا به یار رو بزنیم

بیا که جز درش از هر دری جدا باشیم 

کنار او همه راهی کربلا باشیم

خدا کند که بسوزیم و آه گریه کنیم 

بخواند او همه تا قتلگاه گریه کنیم

بخواند از بدنی که به بوریا مانده 

که داغ او به دل اهل روستا مانده

💚تاپیک صلوات به نیت سلامتی امام زمان شنیدم امام رضا مریضارو شفا میده💚شنیدم پنجره فولاد رضا برات کربلا میده💚 شنیدم که ضامن آهو شدی امام رضا💚میشه ضامن منم بشی پیش خدا💚 شنیدم هرکی بره زیارت امام رضابرادیدنش میاد سه جا غریب الغربا💚برا بار اولی سر پل صراط میاد💚دومی وقتیه که نامه ی تو برات میاد💚بار سوم که میخاد آقا به دادت برسه💚وقتی که ملک میاد تا به حسابت برسه💚من قیزیمادونیایام😍قیزیم منه دونیا دی😍الله بیزی آییرما😍بو قیز منه سودا دی😍من تورک قیزام آسانا😍منیم آنام زهرا دی😍عشقی منه اورگددی😍قلبیم اونا شیدا دی😍♥ آبجی سادات خودمی💚khoday_mer3p 💚با یه صلوات آمین بگو خواهرگلم.خدایا هرکی چشمش به این امضا افتاد همون لحظه دلشو شاد کن.اگه دختره یه بخت خوب نصیبش کن.اگه منتظره دامنشو سبز کن.اگه غصه داره خدایا به بزرگیت قسمت میدم ارامشی از جنس خودت نصیبش کن.اگه مستاجره صاحب خونش کن.اگه با شوهرش مشکل داره دلشونو به هم رضا کن.خدایا خیلی از دوستام ناراحتی هایی دارن که نمیتونن بیان کنن اونا فقط تورو دارن جوری به خودت نزدیکشون کن که ناراحتیشونو فراموش کنن.اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم.brave 

مزار این شهید همیشه شلوغ است

حالا ۴۵۲ روز بعد از شهادت سجاد، مزار او در قطعه 50 بهشت زهرا(س) ، میعادگاه عاشقان زیادی است؛ آدم هایی از گوشه و کنار ایران که یک اتفاق آنها را با این شهید مدافع حرم آشنا کرده :« مزار سجاد خیلی شلوغ می شود ، اوائل این موضوع برای خود ما هم عجیب بود ، می رفتیم و می دیدیم یکی از شیراز به عشق سجاد بلند شده آمده تهران، یکی در گرگان خواب سجاد را دیده و آمده بهشت زهرا، یکی در قم ، یکی در اصفهان و ... اولش نمی دانستیم حکمتش چیست بعد دیدیم حکمت این شلوغی، برمی گردد به وصیت نامه سجاد که خطاب به مردم گفته :« اگر درد دلی دارید یا خواستید مشورتی بگیرید بیایید سر مزار من . به لطف خداوند من همیشه حاضر هستم. » شاید باورتان نشود اما ما هروقت سر مزار سجاد می رویم می بینیم مزار پر ازدسته گل است و اصلا احتیاجی نیست ما با خودمان گل ببریم. »

برای فیروزه مزار سجاد حالا با یک تصویر ماندگار گوشه ذهنش قاب شده است، تصویر لحظه ای که رهبر انقلاب بالای سر مزار او ایستاده :« فکر می کنم 22 بهمن سال گذشته بود که تلویزیون داشت لحظات حضور رهبر را در قطعه شهدا نشان می داد ، یک دفعه دیدم رهبر سر مزار سجاد رفته ، همین جا یاد علاقه سجاد به رهبر افتادم و از خوشحالی گریه کردم. می دانستم که چقدر برادرم از این اتفاق خوشحال شده ، بعد سریع این عکس در کانال ها هم پخش شد، الان هنوز که هنوز است وقتی این عکس را می بینم احساس غرور می کنم، آرزویم هم دیدار با رهبری است که هنوز قسمت مان نشده است، احساس می کنم اگر مادرم حضرت آقا را ببیند ، حتما از برکت وجود ایشان ، آرامتر می شود و راحت تر با قضیه شهادت سجاد کنار می آید.»

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

خاطره شهید مدافع حرم رسول خلیلی و شهید مدافع حرم سجاد زبرجدی

سال ۹۲ فرمانده ی حوزه بودم.

رسول اومده بود پیشم برای محل کارمون چند تا مورد رو هماهنگ کنیم.

بچه ها زنگ زدند گفتند سجاد زبرجدی (که از بسیجی های پایگاهمون بود) در شاه عبدالعظیم(ع)، با اراذل درگیر شده و سرباز ناجا رو که ظاهرا از آنها دفاع کرده بوده زده!

و بعد بچه های ناجا سجاد رو بردن بازداشتگاه...

با رسول رفتیم میدون هادی ساعی شهرری؛

مرکز کلانتری اونجا بود.

کارت شناسایی نشون دادم و رفتم داخل.

کارهای مربوط به سجاد رو انجام دادیم، رضایت اون سرباز رو هم گرفتیم و خدا رو شکر از بازداشتگاه درش آوردیم.

سجاد داشت کارهای ترخیص رو انجام میداد و قبل از اینکه بیاد، منو رسول برگشتیم.

بعد از دو سه ماه از اون جریان، رسول شهید شد...

به سجاد گفتم که برای آزادیت از کلانتری، با اون شهید اومده بودیم...

بخاطر این موضوع یه قرابت خاصی پیدا کرده بود با رسول...

همیشه میومد سر مزارش؛

میگفت: "این شهید برای وساطت من اومده بوده

میشه بازم منو وساطت کنه..."

همیشه بهم میگفت؛

تا اینکه خودشم به شهید ملحق شد...

روحشون شاد🌺

"شهیدان را شهیـــــدان می شناسند"

🔺نقل از دوست و همکار شهیدان #رسول_خلیلی و #سجاد_زبرجد

🌺هدیه به ارواح مطهر شهدا صلوات🌺

🌹مستند "بی قرار" روایتی از زندگی شهید سجاد زبرجدی از شهدای مدافع حرم، از شبکه های  ملی پخش شده است .🌹

2706