2726

در دوران بارداری ،تمامی بدن خانم ها دچار تغییر می شود. سیستم ایمنی ، قدرت دفاعی ، ضعیف می شود. از این رو عفونت در این زمان اغلب پیچیده تر از زمان های دیگر روی می دهد و می تواند سلامت مادر و فرزند متولد نشده را به خطر اندازد.

از این رو پیشگیری کنید به طوریکه در هنگام پخت و پز و غذاخوردن دو نکته زیرر ا رعایت کنید:

• در هنگام اماده سازی و بسته بندی و نگهداری مواد غذایی با احتیاط زیاد بهداشت را راعایت کنید.
  • از مواد غذایی مضر نامبرده پرهیز کنید.

از جمله مواد غذایی مضر عبارتند از:

• شیر خام ، محصولات لبنی خام
    ازمصرف شیر خام پرهیز کنید و یا ان را از قبل بجوشانید.
    از محصولات لبنی با منشا شیر خام پرهیز کنید. برروی محصولات مشخصه «تولید شده با شیر خام» درج شده است.

در هنگام مصرف پنیر ، پوسته ان را جداکنید و از پتیر فرآوری شده مانند  و یا پنیر های نرم مانند کاممبرت استفاده نکنید.

• گوشت ، ماهی و تخم مرغ

توجه! از مصرف ماهی های پر چرب مانند ماهی تن ، ماهی هالیبوت ، اره ماهی ،   خودداری کنید. این ماهی ها اغلب آلوده به فلزات سنگین هستند.
فلزات سنگین در اندام های داخلی نیز نفوذ می کنند. در نتیجه باید از مصرف اندام های داخلی ابزیان نیز خودداری کرد.

از مصرف ماهی و غذاهای دریایی خام و نیمه خام همچنین جویس سوشی ، صدف و موارد مشابه خودداری شود.
از مصرف ماهی دودی شده و در ترشی خوابانده شده مانند ماهی آزاد دودی و لاکس خودداری کنید.

گوشت ، سوسیس و تخم مرغی که خام و یا نپخته است را نخورید. برای مثال کارپاچیو، بیف ، استیک خام ، مدیوم ، سالامی ، سوسیس های دودی ، ژامبون خام ، گوشت دودی ، بیکن ، تخم مرغ آب پز عسلی، غذاها با تخم مرغ خام ، مانند تیرامیسو خانگی و موارد مشابه.

منبع : geburtsinfo.wien

، ،

ویار و معده درد که اصلا نمیزاره غذای عادی هم بخوری 

خانومای مهربون کاربر قدمی هستم سال ۹۶ این کاربری جدیدمه قبلی ترکید لطفا برای سلامتی کوچولوی تو دلم و اینکه سلامت دنیا بیاد  و انیکه همه منتظرا دامنشون سبز بشه یه صلوات مهمونم کنید🙏🏻❤️

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خداروشکز به روزی افتادم از ویار که آبم نمیتونم بخورم چه برسه چیزایی که گفتید😢😢😢

وقتی خیلی ویار داشتم و نمیتونستم غذا بخورم اب هم میخوردم بالا میاوردم همش مثل وقتایی که مسمومی دلت یه عالمه اب سرد میخواد ولی بالا میاری 

خانومای مهربون کاربر قدمی هستم سال ۹۶ این کاربری جدیدمه قبلی ترکید لطفا برای سلامتی کوچولوی تو دلم و اینکه سلامت دنیا بیاد  و انیکه همه منتظرا دامنشون سبز بشه یه صلوات مهمونم کنید🙏🏻❤️
2728
مگه شما بازم ویار داری؟ چرا میگن بعد سه ماه خوب میشه؟ من خیلی امیدوارم بعد سه ماه خوب شم الان اخرای ...

نه ویارم تو ۴ به بعد بهتر شد و ۵ قطع شد ولی یه سری چیزا که از جلو چمت میفته اصلا دیگه بهش علاقمند نمیشی من الانم از بوی غذای رستورانی متنفرم و از غذای بیرون نمیتونم بخورم اصلا اصلا  اوایل ویار داری بعدم که من کلا معده درد داشتم از اول الانم دارم 

خب خداروشکر بهتری .من حالم خییییلی بده ازهمه چیز بدم میاد حتی آب و هوا 

انشاله زودتر خوب بشی من خیلی بد حال بودم دوهفته۷ کیلو کم کردم 

فدات خدا نینیتو حفظ کنه دیگه آخراشی. منم زود برسم به نه ماه و زایمان کنم راحت شم    

انشاله به سلامت میرسی چند هفته ای؟ 

وقتی خیلی ویار داشتم و نمیتونستم غذا بخورم اب هم میخوردم بالا میاوردم همش مثل وقتایی که مسمومی دلت ی ...

وای خدا چقدر سخته

من که دارم میمیرم قشنگ

نام کاربری م، motherhood هست. 😊                 اسم پسرم هود نیست😏
وای خدا چقدر سخته من که دارم میمیرم قشنگ

خدا نکنه سخته واقعا

الان 12 هفتم. خیلی سخته همش فکرمیکنم قدیما چطوری اونهمه بچه میاوردن وحشتناکه

ویار که خیلی خیلی وحشتناکه واقعا خودم اصلا دلم نمیخاد بهشم فکر کنم خیلی بد حال بودم خیلی دلم میخواست با خیال راحت یه لیوان آب بخورم ولی انقد هیچی نمیخوردم آب رو هم بالا میاوردم