2733
2734
عنوان

بچه های دوسالتون در چ حد حرف میزنن

| مشاهده متن کامل بحث + 820 بازدید | 82 پست

پسر من ۲سال و سه ماهشه جمله ۴کلمه ای میگه هرچی بهش بگیم قشنگ تکرار میکنه البته ۷ماهه هم بدنیا امد

همسرم کاردرمانگر هستن.ارزیابی تخصصی و توانبخشی جسمی و ذهنی بیمار در مرکز.با خدمات ویزیت در منزل.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دختر من میگه  

مِسی مامان مِسی

داداش جان عزیزِ

بابا کوجاست

اب بده من

بیگیر بیشییین

پاشووو

و خیییلی چیزا دیگه

ولی در عوض بچه اولم بعد ۲ و نیم شروع کرد حرف زدن 

اونم نصف نیمه

بچه باهم متفاوت هستن

2728

بچه ها با هم فرق میکنن

پسر اول من دو سالگی کامل حرف میزد، قشنگ تلفنی حرفی حرف میزد

اما پسر دومم یک ماه دیگه دوسالش میشه هنوز جملاتش دو کلمه ایه، تازه برای ترجمه خیلیهاش از داداشش مشروت میگیرم 😁😁😁😁😁

من با چشم خودم دیدم هر کس هر کسی رو قضاوت کرد، با گذشت زمان بدتر از اون شد، اینو اینجا نوشتم یادم بمونه کسی رو سرزنش نکنم🤐
2738

دختر من هروز داره خودش حرف زدن رو یاد میگیره و از حرفای من و باباش تقلید میکنه و تو حرفا ازشون استفاده میکنه .. 

مثلا میگه ؛ عزیزم بیا کارت دارم

بابای عزیزم بیا اینجا ببینم

منو نگاه کن 

بیسکو تارت واسم میخری؟

بستنی واسم میخری؟

بریم حموم

بریم دَدَر تاب تاب عباسی

و الفاظ خودشیرینی دیگه ای   

من خواهرزادم دوسالشه پسره کامل حرف میزنه رنگ ها اسم حیوونا جمله های کوتاه مثل شکر بده بخورم یا مرغ نریز نوخوخوام 

اینارو میگه ولی اون دوتا ابجی داره ۱۰ ساله و ۱۵ ساله خیلی باهاش بازی میکنن شعر میخونن براش واسه همین تاثیر داره خیلی زیاد

پسره من دوسال و ۵ ماهشه چند روزی میشه زایمان کردم شیر میدم همش میاد میگه مریم چیکا میکونی این علوسَک ...

اخی عزیزم😍😍😍

من با چشم خودم دیدم هر کس هر کسی رو قضاوت کرد، با گذشت زمان بدتر از اون شد، اینو اینجا نوشتم یادم بمونه کسی رو سرزنش نکنم🤐

دخترمن 18ماهشه به زبون خودمون ینی کوردی میگه دایی، عمو، مامانی، بابایی، عمه، اسم دختر عمش رو میگه، اسم خواهرم و خواهرشوهرمو میگه باباگیان و جمله هم زیاد نمیگه فقط میگه نمیخورم میخورم، میرم مغازه پول و نونو

خیلی بهش گیر نده و حساس نشو 

خودم یک سال و چهار ماهگی زبون باز کردم یعنی جمله میگفتم،،خواهرم بعد دوسال و نیم‌....ولی ماشا... الان هیچکی توو دنیا حریف زبونش نمیشه

صحبت کردن ربطی به هوش نداره

2706