2726
عنوان

تجربه های کالری شماری

8262 بازدید | 11 پست

سلام 

خیلی ازدوستان اینجا دارن کالری شماری میکنن موفق بودن لطفا هرکی تجربه خوب وموفقی داره به اشتراک بزار🌹

خدایا شکرت😍😍😍                                    روزعضویتم بدترین روزعمرم بود😩 

بعضی ازدوستان کالری کمی دریافت میکنند تا زودترلاغربشن 

این روش کاملا اشتباهه کمترین کالری دریافتی برای بدن 1200

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

ن تو یه دوره ۴-۵ ماهه ۱۰ کیلو وزن کم کردم.

چند بار تلاش کرده بودم ولی نمیشد دفعه آخر تونستم وزن کم کنم. می‌خوام از تجربیاتم بگم
من قدم ۱۵۷ سانته و قبل از رژیم ۷۱ کیلو بودم.

چندبار تلاش کردم واسه رژیم ولی به در بسته خوردم.

آخرش با روش کالری شماری و ورزش تونستم وزن کم کنم و به ۶۱ کیلو رسیدم.

اول اینکه رفتم تو سایت http://101recipe.com/salamat/

و کالری نیاز بدن و کالری دریافتی برای کاهش وزن رو بدست آوردم
بعد برنامه کرفس رو نصب کردم طبق اون شروع کردم به خوردن.
یه ذره قلق داشت این نوع رژیم گرفتن، اول اینکه حتما باید متابولیسم پایه بدن رو بالا برد که روش هاش رو میگم.

دوم حتما حتما باید در کنارش ورزش کرد.

سوم اینه باید به بدن شوک داد.

از همه مهم تر باید اراده داشت و مشوق

واسه بالا بردن متابولیسم

هر روز صبح ناشتا یه لیوان آب ولرم می‌خوردم که توش دارچین، زنجبیل، آبلیمو و یک کم عسل می ریختم.

در طول روز زیاد آب می‌خوردم.

ورزش در حد پیاده روی سریع مثلا ۵ کیلومتر در ساعت به مدت یکساعت هفته‌ای ۵ روز و حین پیاده روی ترکیب آب آبلیمو و عسل رو باید خورد.

حتما حتما باید میان وعده خورد، یعنی بین صبحانه و ناهار و بین ناهار و شام باید میان وعده خورد اینکار باعث میشه هم متابولیسم بره بالا هم اشتهای کاذب رو کم کنه

خوردن غذاهای تند هم متابولیسم رو میبره بالا به شرطی که معده اذیت نشه
در مورد ورزش که میزان و ساعتش رو گفتم. حین ورزش حتما باید به تعریق بیفتین تا چربی سوزی شروع بشه، خوردن آب،آبلیمو و عسل هم به چربی سوزی کمک می‌کنه.

برنامه داشته باشید واسه ورزش روزهای مشخص تو هفته براش بگذارید.

اگه یه مشوق برای لاغری داشته باشین خیلی خوبه من حین پیاده روی وقتی خسته میشدم زنگ میزدم به زنداداشم و میگفتم بهم روحیه بده ده دقیقه همینطور که راه میرفتم باهاش حرف میزدم این باعث میشد اراده داشته باشم واسه ادامه ورزش.

مکانی که می‌رید واسه پیاده روی مهمه. بهترین جا پارک هست مخصوصا پارک بانوان. مثلا پیاده روی خیابون چون هی آدم میاد جلوی آدم و سرعت آدم رو میگیره خوب نیست.

ورزش های دیگه هم خوبه در کنار پیاده روی داشته باشین مثل رقص، ایروبیک یا ورزش هایی که تو خود برنامه کرفس هست
در مورد نوع میان وعده ها و موادی که اشتها رو میکنن:

شکلات تلخ خیلی خوبه. یه لیوان شیر با یه خرما یا یه بیسکوییت ساقه طلایی.

آجیل به مقدار کم.

یه میان وعده که خیلی خوبه و پروتئین بالایی داره و تقریبا معده رو پر میکنه، ژله بدون طعم هست. ژله بدون طعم رو مثل بقیه ژله ها درست میکردم. نصف موز روش حلقه حلقه میکردم و چند تا کشمش توش مینداختم. خود ژله هیچ طعمی ندارن برای همین از موز و کشمش واسه طعم دهی کمک می‌گرفتم. خوردن این ژله باعث میشه افتادگی پوست حین رژیم نداشته باشم. هم اینکه میان وعده خوبیه و کم کالری
واسه شوک دادن، اول اینکه کلا هروقت رژیم میگیریم باید هر ده روز شوک بدیم. یعنی اینکه اگه شما واسه کم کردن وزن باید روزانه ۱۲۰۰ کالری بخورید، روز دهم باید  برگردید به میزان کالری ثابت خودتون(که باهاش نه وزن کم میکنین نه زیاد) مثلا ۱۷۰۰ تا. روز بعد از شوک باید کالری کمتر بخورید و ورزش کنید یعنی ۱۰۰۰ کالری( همون ۱۲۰۰ تا رو بخورید اندازه ۲۰۰ کالری ورزش مثل پیاده روی سریع)

علت این شوک دادن ها هم اینه که اگه شما به مدت طولانی رژیم بگیرید بدن فکر میکنه شما رفتید تو قحطی، پس میاد متابولیسم رو پایین میاره و چربی ذخیره می‌کنه. پس هر ده روز شوک میدیم که بدن فکر نکنه تو قحطی هستیم.

از یه طرف هم تو طول رژیم به امید اون روز دهم ادامه میدیم تا روز دهم بتونیم یه وعده خوشمزه و خوب بخوریم.

گفتم که برنامه کرفس رو نصب کردم و میزان کالری روزانه برای کاهش وزن مناسب رو پیدا کردم.

برای اندازه‌گیری وزن غذاهایی که می‌خوردم یه ترازوی دیجیتال گرفتم و هرچی می‌خوردم وزن میکردم اینجوری خیلی دقیق حساب میکردم.

با رعایت مواردی که از قبل گفتم مثل ورزش و میان وعده ها و شوک و مشوق تونستم وزن کم کنم.

کلا هم اگه کسی بعد از یه مدتی خسته شد خصوصا افرادی که نیاز به کاهش وزن زیادی دارن، میتونن یه دوره یک ماهه یا کمتر کالری رو ببرن رو کالری پایه که وزن اضافه نکنن و ورزش رو ملایم تر ادامه بدن تا هم یه استراحتی داشته باشند هم وزنشون ثابت بمونه

خودم را در آغوش گرفته ام، نه چندان با لطافت، نه چندان با محبت، اما ..... وفادار، ....وفادار
2728

هیچکس بانخوردن لاغرنشده باسالم خوری لاغرمیشن

من خودم جزو افرادی بودن که باشیردهی باوزن90فقط 1200کالری دریافت میکردم با دو روز درهفته500اما بدنم دچارقحطی شد به صدتا مشکل خوردم

اقا چرا اینجوره

مثلا من برنج سفید با ماهی سرخ کرده ک کالریشو میشمرم

اگه 400کالری بشه

حجم غذا خیلی زیادههههه  

هر کی پشت سر من حرف میزنه راضیم ازش حق داره خدایی خیلی حال میده غیبت کردن    تیکر بارداری نیست

اگه تازه رژیم روشروع کردین فقط 300کالری ازمتابولیسم پایه کم کنید زیاد عجله نکنید

اقا چرا اینجوره مثلا من برنج سفید با ماهی سرخ کرده ک کالریشو میشمرم اگه 400کالری بشه ...

ماهی کالری کمی داره ،شاید اشتباه میشمارین ،بهتر وزن کنید

ماهی کالری کمی داره ،شاید اشتباه میشمارین ،بهتر وزن کنید

وزن میکنم اتفاقا

ولی خب وقتی به نظرم خیلی سیر میشم شاید برا اینه ک قبلش 2 لیوان اب میخورم و بعدشم 1 لیوان اب    حتی روزایی ک 700کالری میخورم

هر کی پشت سر من حرف میزنه راضیم ازش حق داره خدایی خیلی حال میده غیبت کردن    تیکر بارداری نیست
ن تو یه دوره ۴-۵ ماهه ۱۰ کیلو وزن کم کردم. چند بار تلاش کرده بودم ولی نمیشد دفعه آخر تونستم وزن کم ...

ژله بدون طعم رو متوجه نشدم 

رو چی موز میذارید که طعم بگیره

منظورتون ژله آلوورا درست میکنید؟