2737
2734

دخترم سه سال و نیمشه، دوسالگی از پوشک گرفتمش اما به دلایلی دوباره برگشت به قبل و نمی‌گفت

طی یک تلاش مجدد، الان میگه اما:

۱) فقط روزها، شبها باید پوشکش کنم، به نظرتون چکار کنم شبها رو؟ پوشک خیلی گرون شده :(

۲) بخاطر یبوست مزمنی که از نوزادی داشت؛ پی پی ش رو کلا نمی‌گفت چون درد داشت، الآنم نمیگه، وقتی میریم مهمونی از خجالت آب میشم!! پیشنهادی دارین؟

الحمدلله رب العالمین علی کل نعمه

خجالت چرا؟ بچست منم پسرم دو سالو خورده بود گرفتمش از ۱ سالگی همش میگفتن وای هنوز از پوشاک نگرفتیش چه مادره تنبلی هستی اما اهمیت نمیدادم 

می گفتم خودش هر وقت اعلام آمادگی کرد میگیرمش اصلا بچه رو تحت فشار قرار نده به آرومی این کارو انجام بده چند شب پلاستیک زیره پاش ازاد بزارش اگرم کاری کرد بزار تو ماشین بشور کاری نداره چند شب تست کن درست میشه نگران هیچی هم نباش

خجالت چرا؟ بچست منم پسرم دو سالو خورده بود گرفتمش از ۱ سالگی همش میگفتن وای هنوز از پوشاک نگرفتیش چه ...

از یک سالگی؟؟؟؟ 

تا غزل هست دل غمزده ات مال من است........من به دنبال تو، چشم تو به دنبال من است........

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

شبا باید دو سه بار بیدارش کنید ببرید دستشویی و پوشکش هم نکنید، در طول روز هم همینطور باید خودتون مراقب باشید  هر چند وقت یه بار ببریدش دستشویی یه کم سخته ولی شدنیه نگران نباشید 

2728
شبا باید دو سه بار بیدارش کنید ببرید دستشویی و پوشکش هم نکنید، در طول روز هم همینطور باید خودتون مرا ...

آخه میگن بچه رو ( حتی تا ده سال) شب بیدار نکنید، عصبی میشه براش آسیب زا هست.

تشویق هم خیلی مفیده وقتی دخترتون باهاتون همراهی کرد یه جایزه بهش بدید و تشویقش کنید مثلا اولین بار که پی پی شو گفت یه جایزه بهش بدید این جوری خودشم بیشتر همکاری میکنه بعد هر دوبار گفتن هر چهار باردرست گفتن دستشویی داشتنش ،بین جایزه هاش فاصله بدید که این طوری به عادت براش تبدیل بشه 

بله، همین کارو میکنم؛

تازگی‌ها هر دوسه بار درمیون یه بار میگه، 

اما انگار دیگه براش تکراری شده جایزه و ...

حتی منطقی هم براش توضیح میدم که رشته و لباست کثیف میشه و بوی بد میاد و هیچکس باهات بازی نمیکنه و ... انگار گارد میگیره؛ میگه دوس دارم کثیف بشم دوس دارم بوی بد بدم!!!

ممنون از راهنمایی تون. 

2738