1803
1804

🌹بسم رب الشهدا والصدیقین🌹

🌿شهید  وحید فرهنگی والا

نام جهادی: بِلال

تاریخ و محل ولادت: ۱۳٧۰/٧/١۵ تبریز

تاریخ و محل شهادت: ١٣٩٦/٨/۱۵ مسیر تدمر به بوکمال منطقه T2 سوریه🌿

🍃🍃همسر شهید :

وحید عزیزم، همسر آسمانیم، با جامه‌ای سپید، با دسته گلی از رزهای سرخ عاشقی به استقبالت آمدم،سجده شکر بجای آورده و گفتم خدایا دلم را با صبر زینبی زینت بخش تا بتوانم شهادت عزیزترینم را تاب بیاورم.🍃🍃

....................................................................

سلام عزیزان . .. به نیت ظهور و سلامتی آقا امام زمان عج و احترام به مقام شهدا ، بزرگداشت مقام و یاد شهدا. حاجت روایی دوستان ..تا هر روز که توفیق باشه به زیارت شهدا میریم ...

من به نیابت از طرف همه افرادی که در این زیارت شرکت میکنند .، چه لایک چه منشن شدن و.. ( هر دوستی که اسمشون نوشته باشه اینجا به هر طریقی)

در پایان  تاپیک چهار مرتبه سوره فجر  خودم میخونم و از طرف همه هدیه میشه به شهید عزیز.

🌿دوستان شما میتونید فقط با فرستادن یک صلوات یا فاتحه یا دعا و سوره دلخواه در زیارت شهدا شریک باشید .. ( کاملا اختیاری )🌿🌿🌿🌿🌿

باتشکر از حضور شما عزیزان

اجرتان با شهدا

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم

.....‌‌‌‌‌.........................................................

🌕 روز بیست و پنجم    ( چله ختم دسته جمعی دعای مشلول) هدیه به شهید ابراهیم هادی

🍃🍃ثواب تمام تاپیک ها ، پست های معنوی ، دعا وصلوات هدیه به نیابت  همه ی شهدا مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم به پیشگاه اُمّ الآداب مادر عشق و ادب ،حضرت ام البنین( س) -(او کہ شایسته یِ آن خانه یِ سرمدی شد)🍃🍃

🍃🍃ثواب تمام تاپیک ها ، پست های معنوی ، دعا وصلوات هدیه به نیابت  همه ی شهدا مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم به پیشگاه اُمّ الآداب مادر عشق و ادب ،حضرت ام البنین( س) -(او کہ شایسته یِ آن خانه یِ سرمدی شد)🍃🍃

زیارت نامه شهدا

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَولِیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائَهُ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَصفِیَآءَ اللهِ وَ اَوِدّآئَهُ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصَارَ دینِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَمیرِالمُومِنینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ فاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِسآءِ العالَمینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیمُحَمَّدٍ الحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ الوَلِیِّ النّاصِحِ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیعَبدِ اللهِ ، بِاَبی اَنتُم وَ اُمّی طِبتُم ، وَ طابَتِ الاَرضُ الَّتی فیها دُفِنتُم ، وَفُزتُم فَوزًا عَظیمًا ، فَیا لَیتَنی کُنتُ مَعَکُم فَاَفُوزَمَعَکُم

..............

🌸دعای توسل به امام جواد ع🌸

«اَللّهُمَّ اِنّی اَسئَلُکَ بِحَقِ وَلیِّکَ مُحَمَّدِ بنِ عَلیِّ التَّقی الجَواد علیه السلام اِلّا جُدتَ به عَلیَّ مِن فَضلِکَ و تَفَضَّلتَ بِهِ عَلیَّ مِن وُسعِکَ وَ وَسَّعتَ بِهِ عَلیَّ مِن رِزقِکَ و اَغنَیتَنی بِحَلالِک عَن حَرامِک و بِفَضلِکَ عَمَّن سِواکَ و جَعَلتَ حاجَتی اِلَیکَ و قَضاءَها عَلَیکَ اِنَّک لِما تَشاءُ قَدیر».

خانم ها اگه تو این روزا دنبال جایی میگردین 

که قدرتون بدونن و ازتون تشکر کنن و کلی جایزه بهتون بده به اینجا سربزنید

1805

شهید آوینی:

🌷در ملکوت اعلی جز شهید کسی زنده نیست

حیات دیگران اگر هم باشد به طفیلی شهداست و شفاعت آنها...🕊

1771

شهیدی که جشن تولد 26 سالگی‌اش به مراسم وداع و خداحافظی با اعزام به سوریه تبدیل شد و نمی‌دانست که درست 30 روز بعد در 15 آبان ماه آسمانی می‌شود

مستند «کاش باتو بودم از اول»
. ..    ..............
«کاش با تو  بودم از اول»، روایت‌ها و بخش‌هایی از زندگی شهید مدافع حرم «وحید فرهنگی‌والا» است که به کارگردانی «بهزاد پروین قدس» تهیه شده است.

وحید فرهنگی والا متولد ۱۳۷۰ و فارغ التحصیل رشته مکانیک از دانشگاه آزاد واحد تبریز بود. چندی پیش برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و مقابله با تروریست‌های تکفیری راهی سوریه شد و بعد از مدتی بر اثر انفجار مین در شهر ادلب سوریه به شدت مجروح شد. سپس برای مداوا به تهران منتقل شد و روز سه شنبه، ۱۶ آبان ماه ۹۶ در آستانه اربعین حسینی به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست. این شهید ۲۶ ساله پیش‌‌تر از اعضای فعال بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بود که بعد از اتمام تحصیلات در رشته مکانیک وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. او هجدهمین شهید مدافع حرم استان آذربایجان شرقی است. روحش شاد و یادش گرامی

1794

اکبر فرهنگی‌والا با پسرش وحید فرهنگی‌والا عهد می‌بندند تا در کنار هم فدایی عمه سادات شوند اما کمی بعد خبر می‌رسد هر دو نمی‌توانند باهم و همزمان در جبهه مقاومت حضور داشته باشند. پدر این بار به پسر رو می‌زند و می‌خواهد از فرزندش سبقت بگیرد و خود راهی شود. وحید هم می‌پذیرد اما به محض اینکه پدر به ایران بازمی‌گردد وحید در حالی که تنها سه ماه از ازدواجش گذشته بود راهی می‌شود تا سنگر پدر خالی نماند. وحید فرهنگی‌والا می‌رود و یک ماه از حضور و مجاهدتش که می‌گذرد هجدهمین شهید مدافع حرم آذربایجان شرقی می‌شود. وحید از آن دست جوانان دهه هفتادی بود که گوی سبقت را از پدر ربود و در پانزدهمین روز آبان 1396 در بوکمال سوریه آسمانی شد.

«اکبر فرهنگی والا» پدر شهید وحید فرهنگی‌والا در مراسم رونمایی از مستند « همان وحید» اظهار داشت: لطف خدا بود که توانستم پدر شهید شوم، پدر شهیدی که برای یک هدف بزرگ یعنی شهادت زندگی می‌کرد.

وی ادامه داد: خوشحالم که وحید خود را به مرحله‌ای رساند که وقتی در کارزار دشمن داعشی بود ذره‌ای خسته نشد همانطور که همیشه از کار خسته نمی‌شد.

پدر شهید فرهنگی‌والا با بیان اینکه وحید همیشه مدافع حریم ولایت بود، خاطرنشان کرد: وحید از واجبات دست بردار نبود و هیچگاه کسی را اذیت نکرد و این لطف الهی بود که باعث شد شهید مدافع حرم شود.

وی افزود: از سال 62 بسیجی‌ام و از پا ننشسته‌ام و به ویژه از زمان شهادت وحید بار سنگینی بر روی دوش ما گذاشت تا بیش از پیش در راه ولایت باشیم.

فرهنگی‌والا تصریح کرد: وحید از تشر نمی‌ترسید و تابع سخنان رهبری بود و تکلیفی بر گردن ما گذاشت تا راه شهدا را ادامه دهیم، ظرفیت وحید بسیار بود و باید تمام جنبه‌های رفتاری وی را به جوانان شناساند.

گفتگو با پدر شهيد :

خودتان هم از رزمندگان دوران دفاع مقدس بوديد؟

من متولد سال 1347 هستم. در دوران جنگ تحميلي افتخار اين را داشتم كه رزمنده ولايت باشم و 54 ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی دارم. در چند عمليات جزو نيروهاي خط‌شكن بودم و در عمليات‌هاي كربلاي 4 و كربلاي 5 در سال 1365 از نیروهای خط‌شکن غواص بودم. امروز جانباز هستم.

غیر از وحید چند فرزند دارید؟ آقاوحید از حضور پدرش در دفاع مقدس چقدر الهام گرفته بود؟

دو فرزند دارم؛ يك دختر و يك پسر به نام وحيد كه با عنايت حق تعالي شهيد مدافع حرم شد. وحيد متولد 1370 بود. جنگ تحمیلی را ندید اما هميشه از من مي‌خواست از آن روزها برایش بگویم. هر وقت خاطراتم را تعریف می‌کردم با حسرت می‌گفت كاش آن زمان بودم و در كنار شما مي‌جنگيدم. حسرت رزمنده بودن را داشت. دايي‌هاي وحيد هم رزمنده بودند و يكي از آنها به نام غلامرضا جشن‌پور دكان هم به شهادت رسید. وحيد سر مزار شهدا حاضر مي‌شد و در مراسم غبارروبي شركت مي‌كرد. پسرم زمان زيادي را در گلزار شهداي وادي‌الرحمه تبريز در كنار شهدا مي‌گذراند. در كنار مزار شهدا تعزيه‌خواني مي‌كرد، زيارت عاشورا مي‌خواند. پاتوق او و دوستانش كنار مزار شهدا بود. وحيد يك بسيجي فعال بود كه در عرصه فرهنگي واقعاً مجدانه تلاش كرد. همه دغدغه‌اش مباحث فرهنگي بود. مي‌گفت وقتي امام خامنه‌اي دغدغه فرهنگي دارند يعني اينكه ما خوب كار نكرده‌ايم. در فعالیت‌های فرهنگی شب و روز نمي‌شناخت و خستگي‌ناپذير بود. يك سرباز آتش به اختيار بود. وحيد با شهدا و براي آنها زندگي مي‌كرد تا جایی که خودش را هم به قافله شهدا رساند.

انس جوان‌هایی که جنگ را ندیده بودند، با شهدای دفاع مقدس عجیب است.

بله، پسرم دهه هفتادی بود ولی زندگي‌اش را وقف شهدا كرده بود. در حقيقت با آنها زندگي مي‌كرد. اتاقش با عكس‌هاي امام خامنه‌اي  مزين شده بود. بيشتر شهدا را خوب مي‌شناخت و در مورد زندگي شهدا مطالعه داشت. خاطراتشان را در لپ‌‌تاپش جمع‌آوري مي‌كرد. وحيد همه تلاشش اين بود كه در مسير شهدا گام بردارد. در اين امر هم موفق بود.

شده بود از شهادت خودش با شما صحبت کند؟

از شهادت با من صحبت نمي‌كرد اما با مادرش خیلی حرف مي‌زد. سه، چهار سالي مي‌شد كه خيلي تلاش مي‌كرد خودش را به خيل شهدا برساند. زماني كه مادرش نماز مي‌خواند پاي مادر مي‌افتاد كه براي شهادتش دعا كند. مي‌گفت دعاي مادر به درگاه خدا قبول مي‌شود. مادرش بعد از شهادت وحيد برايم تعريف كرد يك شب صداي ناله شنيدم. از خواب بيدار شدم متوجه ناله و زاري‌هاي وحيد از اتاقش شدم. در اتاق را باز كردم. در حال خواندن نماز شب بود. صبر كردم نمازش كه تمام شد او را در آغوش گرفتم. خيلي ناراحت بود. گفتم چرا با خودت اين طور مي‌كني؟ چه مشكلي داري؟ گفت: من آرزوي شهادت دارم. مادر دعا كن كه شهيد شوم. مادرش گفته بود من را ناراحت نكن، اين چه درخواستي است كه از من داري؟ وحيد در پاسخ گفته بود مادرجان، من شهادت را دوست دارم.

اینکه گفتید در جبهه فرهنگی خستگی‌ناپذیر بود، چه فعالیت‌هایی انجام می‌داد؟

پسرم دائم مي‌گفت وقت نداريم. وقتمان خيلي محدود است. عقب مانده‌ايم، بايد سريع‌تر گام برداريم. همزمان در پايگاه بسیج یا بسيج دانشگاه و چند مركز كارهاي فرهنگي‌اش را دنبال مي‌كرد. سه، چهار سال اخير عجيب دنياگريز شده بود. در مجتمع قرآني نور و عترت كار فرهنگي مي‌كرد و شاگردان زيادي را تربيت كرد. براي قوت قلب گرفتن راهي مزار شهدا مي‌شد. به جرأت مي‌توانم بگويم وحيد من در عرصه فرهنگي خستگي را خسته كرده بود.

چطور تصمیم گرفت مدافع حرم شود؟ گویا خود شما هم مقطعی به سوریه اعزام شده‌اید؟

من و وحيد هر دو براي دفاع از حرم ثبت نام كرديم. ابتدا قرار بود هر دو راهي شويم. اين موضوع بسيار ما را خوشحال كرد اما بعد گفتند امكان حضور هر دو نفرتان در جبهه نيست و بايد یکی از شما دو نفر راهی شود. وحيد با ناراحتي اين خبر را به من داد و از من خواست اجازه بدهم او برود. گفتم شما تازه ازدواج كرده‌اي، بمان من بروم. خيلي عزيز بود. قبول كرد من بروم. رفتم و برگشتم. متوجه شدم خيلي دارد تقلا مي‌كند تا برود. تازه ازدواج كرده بود و تك پسرم بود. مصرانه از من رضايت گرفت و به من گفت همسر و مادرم را بايد خودت راضي كني. گفتم پسرم صبر كن، تازه ازدواج كرده‌اي اما گفت پدرجان دفعه پيش شما رفتي، طبق نوبت قرار بود من بروم. نهایتاً اعزام شد و تقريباً يك ماه در منطقه بود كه به شهادت رسید.

1718