2733
2734
عنوان

دیر راه افتادن کودک

6838 بازدید | 32 پست

سلام. دوستان من بچم دو روز دیگه 17 ماهش تموم میشه هنوز نمیتونه مستقل راه بره ولی با گرفتن اجسام راه میره. تو 14 ماهگی بردم دکتر بهش شربت استو کر داد ولی تاثیری نداشت. که بازم بردم دکتر اول گفت باید برم کار درمانی وقتی راه رفتن بچه رو دید گفت این عضلات پاش جون نداره ببر پیش دکتر مغز و اعصاب اونجا بردم یه ازمایش نوشت و گفت ببرم نوار عصب و عضله بگیرم. پیش یه دکتر دیگه هم بردم گفت بچه گناه داره نمیتونه نوار عصب عضله رو تحمل کنه تا 18 ماهگی فرصت داره بهش شربت پیراستام داد گفت تا یک ماه بهش بدم. حالا کسی برای راه رفتن بچه شربت پیراستام داده؟ و اینکه نوار عصب عضله انجام بدم یا نه؟ 

من دخترم راه نمیفتاد ویتامین دیش خیلی پایین بود تا امپول ویتامین دی زد راه افتاد

دخترای قشنگم دوستتون دارم... هر چی آرزوی خوبه مال شماها🥰🥰 دوستان برای آرامش و سلامتی مادر عزیزم صلوات بفرستین. مادرم خیلی سختی کشیده💔💔 لیست افرادی که حلال نمیکنم: مامان بزرگ هام( هر دو) عمه هام و یک کمی پدربزرگام( اینا ۵۰ ۵۰ هست) 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

خب وقتی با اجسام راه میره ینی مشکلی نداره واسه چی بچه رو میندازی دست دکترا . خودت هر روز دستاشو بگیر راه ببر تا یاد بگیره. اول دوتا دستاشو بگیر بعد چن روز فقط یک دستشو بعد که مبلو گرفته نیم متریش وایسا بگو بیا بغلم خودش انقد تلاش میکنه تا یاد میگیره هی فاصله رو بیشتر کنو تکرار کن

صلوات ⁦❤️⁩💜💙💚💛🧡⁦♥️⁩ 

شیر میخوره

قطره ویتامین دی 

فرزندم،از ملالتهای این روزهای مادری ام برایت میگویم... از این روزها که از صبح باید به دنبال پاهای کوچک و لرزان تو بدوم و دستت را بگیرم تا زمین نخوری. به کارهای روی زمین مانده ام نمیرسم این روزها که  اتاقها را یکی یکی دنبال من می آیی، به پاهایم آویزان میشوی و آن قدر نق میزنی تا بغلت کنم، تا آرام شوی. این روزها  فنجان چایم را که دیگر یخ کرده، از دسترست دور میکنم تا مبادا دستهای کنجکاوت آن را بشکند. با ناراحتی و ناامیدی سر برگرداندنت را میبینم که سوپت را نمیخوری و کلافه میشوم از اینکه غذایت را بیرون میریزی. هرروز صبح جارو میکشم، گردگیری میکنم، خانه را تمیز میکنم و شب با خانه ای منفجر شده و اعصابی خراب به خواب میروم. روزها میگذرد که یک فرصت برای خلوت و استراحت  پیدا نمیکنم و باز هم به کارهای مانده ام نمیرسم...امشب یک دل سیر گریه کردم. امشب با همین فکر ها تو را در آعوش کشیدم و خدا را شکرکردم و به روزها وسالهای پیش رو فکر کردم و غصه مبهمی قلبم را فشرد...تو روزی آنقدر بزرگ خواهی شد که دیگر در آغوش من جا نمیشوی و آنقدر پاهایت قوت خواهد گرفت که قدم قدم از من دور میشوی و من مینشینم و نگاه میکنم و آه... روزگاری باید با خودم خلوت کنم و ساعتها را بشمارم تا  تو از راه بیایی و من یک فنجان چای تازه دم برایت بیاورم و به حرفهایت با جان دل گوش بسپرم تا چای از دهن بیفتد.... روزی میرسد که از این اتاق به آن اتاق بروم و خانه ای را که تو در آن نیستی تمیز کنم. و خانه ای که برق میزند و روزها تمیز میماند، بزرگ شدن تو را بیرحمانه به چشمم بیآورد. روزی خواهد رسید که تو بزرگ میشوی، شاید آن روز دیگر جیغ نزنی، بلند نخندی، همه چیز را به هم نریزی... شاید آن روز من دلم لک بزند برای امروز... روزی خواهد رسید که من حسرت امشبهایی را بخورم که چای نخورده و با سردرد و گردن درد و با فکر خانه به هم ریخته و سوپ و بازی و... به خواب میروم...شاید روزی آغوشم درد بگیرد،این روزها دارد از من یک مادر به شدت بغلی میسازد...!❤️❤️
2738
چرا بلند میشه وسیله هارو میگیره راه میره نمیتونه مستقل وایسه حتما باید کمک داشته باشه

منم منظورم مستقل بود

ولی نگران نباش و بچت رو دست دکتر نسپار همسایه ما هم اونروز میگفت توی هجده ماه هست پسرش راه نمیره برده دکتر گفته تا وقتی بچه خودش با اجسام راه میره یعنی مشکلی نداره فقط دیر مستقل راه رفتن رو یاد میگیرن

مامان دوقلوها هستم😍😍
2706