2737
2734
عنوان

کسایی که اهل کتاب نیستن

120 بازدید | 8 پست

خدایی چرا؟

چه دلیل منطقی ای برای کتاب نخوندن ادما وجود داره؟

کسی که میگه وقت ندارم خب نیم ساعت کمتر بیاد نی نی سایت تو اون نیم ساعت 10 صفحه کتاب بخونه

کسی که میگه پول ندارم کتابخونه چیه پس؟

کسی که میگه خودم به اندازه کافی میدونم پس این همه بی سوادی تو دنیا و کشور ما از کجا میاد؟

اگر فکر میکنیم ذهن ما باید تو همون چیزای عادی روزمره خلاصه بشه پس چرا هر کسی میاد راجع به هر چیزی نظر میده و تحلیگر همه ی موضوعات فرهنگی اجتماعی ورزشی سیاسی تاریخی ادبی هنری اقتصادی هستیم؟

واقعا هیچ توجیهی برای هیچ کدوممون وجود نداره

پس چرا؟

تاپیک زدم کلا دو صفحه از کتاب دکتر شریعتی رو گذاشتم براتون کلا 50 نفر دیدن.

خوندن دو صفحه از بهترین و با سواد ترین نویسنده ی 100 سال اخیر (از نظر خیلی از منتقدین ادبی) اینقدر سخت و ازار دهندست؟

تازه از اون 50 نفر 10 نفرم کامل نخوندن متنو 

چرا واقعا؟؟؟؟؟؟؟

پروردگارا نگذار دعا کنم که مرا از دشواری ها و خطر های زندگی مصون داری بلکه دعا میکنم در رویارویی با آن ها بی باک و شجاع باشم , نگذار از تو بخواهم درد مرا تسکین دهی بلکه توان چیرگی بر آن را به من ببخش ...پروردگارا تنها تو هستی که میتوانی تلنگری بزنی بر این دل درمانده تا شاید بفهمد از دست دادن تو سخت ترین از دست دادن هاست پروردگارا به من آرامشی ده تا بپذیرم هر آن چه را نمیتوانم تغییر دهم  و شجاعتی ده تا تغییر دهم هر آنچه را میتوانم تغییر دهم و بصیرتی ده تا تفاوت این دو را درک کنم پروردگارا اگر روزی فراموش کردم خدای بزرگی دارم فراموش نکن بنده ی کوچکی داری پروردگارا به جز خودت به کسی واگذارم نکن تویی پروردگار من پس قرار ده بی نیازی را در نفسم , یقین را در دلم , روشنی را  در دیده ام و بصیرت در قلبم پروردگار من بهترینم چقدر در زمین تنهایی و عجب صبری داری که با این همه گناه هنوز هم بنده ات را ناامید نمیکنی پروردگارا خودت میدانی که من به جز تو کسی را ندارم  دستم را رها نکن پروردگارا کمکم کن تا شیعه شایسته علی بن ابی طالب(ع) باشم امیر بی ادعایی که میگریست و در  مسجد کوفه عاشقانه صدایت میرد که : مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْغَنِىُّ وَ اَنَا الْفَقيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الْفَقيرَ اِلا الْغَنِىُّ / مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْكَبيرُ وَ اَنَا الصَّغيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الصَّغيرَ اِلا الْكَبيرُ.

چون نیازی نیس.‌ همه نباید شریعتی بخونن و هرکی شریعتی ندوس، دلیل ب کتابخون نبودتش نیس. و شاید خودسون قبلا خونده ن و شاید سهم کتاب امروزشون هوندن الان اومدن نی نی سایت تاپیک فان بخونن و با غصه دارن و اومدن درددل و الان وقت کتاب تیس.‌

هدچی زمانی و مکانی داره. سه صبح اگه بخواد کسی کتاب بخونه، انلاین‌نمیشه اصلا. اینجا بخونه؟ طبق سلیقه ت

قانع سدی یا باز بگم؟😄

من‌ مادر دو فرشته آسمانیم💫💫 یکی در دستان خدا آرمیده و دیگری در آغوش من💞 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
چون نیازی نیس.‌ همه نباید شریعتی بخونن و هرکی شریعتی ندوس، دلیل ب کتابخون نبودتش نیس. و شاید خودسون ...

کلی دارم میگم مثال بود

خودت برو تاپیکای ادبی سایتو ببین

امار مطالعه ی کشورم ببین

پروردگارا نگذار دعا کنم که مرا از دشواری ها و خطر های زندگی مصون داری بلکه دعا میکنم در رویارویی با آن ها بی باک و شجاع باشم , نگذار از تو بخواهم درد مرا تسکین دهی بلکه توان چیرگی بر آن را به من ببخش ...پروردگارا تنها تو هستی که میتوانی تلنگری بزنی بر این دل درمانده تا شاید بفهمد از دست دادن تو سخت ترین از دست دادن هاست پروردگارا به من آرامشی ده تا بپذیرم هر آن چه را نمیتوانم تغییر دهم  و شجاعتی ده تا تغییر دهم هر آنچه را میتوانم تغییر دهم و بصیرتی ده تا تفاوت این دو را درک کنم پروردگارا اگر روزی فراموش کردم خدای بزرگی دارم فراموش نکن بنده ی کوچکی داری پروردگارا به جز خودت به کسی واگذارم نکن تویی پروردگار من پس قرار ده بی نیازی را در نفسم , یقین را در دلم , روشنی را  در دیده ام و بصیرت در قلبم پروردگار من بهترینم چقدر در زمین تنهایی و عجب صبری داری که با این همه گناه هنوز هم بنده ات را ناامید نمیکنی پروردگارا خودت میدانی که من به جز تو کسی را ندارم  دستم را رها نکن پروردگارا کمکم کن تا شیعه شایسته علی بن ابی طالب(ع) باشم امیر بی ادعایی که میگریست و در  مسجد کوفه عاشقانه صدایت میرد که : مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْغَنِىُّ وَ اَنَا الْفَقيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الْفَقيرَ اِلا الْغَنِىُّ / مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْكَبيرُ وَ اَنَا الصَّغيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الصَّغيرَ اِلا الْكَبيرُ.

من که اصلا تاپیکتون رو ندیدم ، شاید خیلیا هم مثل من ندیده باشن

خدادر زمین بندگانی داردکه برای برآوردن نیازهای مردم   میکوشند،اینان ایمنی یافتگان قیامتند                                        امام موسی کاظم(علیهالسلام)
من که اصلا تاپیکتون رو ندیدم ، شاید خیلیا هم مثل من ندیده باشن

بحث تاپیک من نیست اصلا کلی دارم میپرسم

امار مطالعه مملکت زیر خط فقره

بحث تاپیک من نیست اصلا کلی دارم میپرسم امار مطالعه مملکت زیر خط فقره

آها ، منم نمیدونم 

خدادر زمین بندگانی داردکه برای برآوردن نیازهای مردم   میکوشند،اینان ایمنی یافتگان قیامتند                                        امام موسی کاظم(علیهالسلام)
2738