2733
2734
من دیدم فقط یه عقد وکیک عقد بود‌اونم با چادر سفید بدون ارایشی چیزی.

پس تا واضح و دقیق ندیدی قضاوت نکن دوست عزیز

اون دنیا همه ی اینا حساب کتاب میشه

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اره بابا ادم به بهونه ی کرونا پولشو میزاره تو جیبش جای اینکه کلی غذا به مهمون بده بره یه سفر درستو ح ...

منم دقیقاااا فامیلای ما چندین میلیون هزینه تالار و چند مدل غذا و ارایشگاه و اینا میکنن اخرم بقیه پشتشون حرف میزنن ک عروس زشت شده بود داماد لباسش چرت بود غذا بد بود...

آیدا هستم  
استخر ها هم باز شد

😨😨😨

روزی که دختردار بشمبه دخترم میگم منتظر نباش کسی خوشبختت کنه،خودت برو دنبال خوشبختی...بهش میگم دخترم تو قراره روزی مستقل بشی...من نمیخوام بهش بگم که آخرین مرحله موفقیت یک دختر توو مملکتمونعروس شدنو خونه بخت رفتنه!!!نمیخوام دم به دیقه تو گوشش بخونمقراره روزی مادر بشی...بهش میگم عروسکم تو قراره انسان موفقی بشی و تو این راه نیازی نداری که عروس بشی،احتیاجی نداری مردی با اسبی سفید و این چرت و پرتا بیاد دنبالت!مشکل ما اینه که تو گوش بچه هامون از کودکی هی میخونیم؛هی تکرار میکنیم که نهایتا یکی میاد میگیرتت!«باور کنید موفقیت یک بانو در گرویعروس شدن و مادر
2728
فقط عروسی که میره ارایشگاه و حاضر میشه ارایشگر با همون لوازم ارایش و خط چشم و رژ و ...ارایشش کنه که ...

پیج شبنم نظیف پست گذاشته من ماسک میزنم در صورتی که آرایشگاه خودش باعث پخش ویروس میشه حاضر نیستند یه چند ماه درامد میلیاردی نداشته باشند هیچکس هم جلوشون رو نمیگیره

به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم
پس تا واضح و دقیق ندیدی قضاوت نکن دوست عزیز اون دنیا همه ی اینا حساب کتاب میشه

مگه من قضاوت کردم.حتی تو جواب اون دوستی که گفته بود عروسی گرفته نوشته بودم عقد کردن....دقیق بخون بعد تهمت بزن عزیز😁😁😁

واقعا امسال سال موشه🐭همه رفتیم تو سوراخ قایم شدیم وهی میخریم وانبار میکنیم ومیخوریم😁😁😁اگه کسی رو هم ببینیم فرار میکنیم🙄😁😁🐁🐀🐀🐀
2738
مگه من قضاوت کردم.حتی تو جواب اون دوستی که گفته بود عروسی گرفته نوشته بودم عقد کردن....دقیق بخون بعد ...

وای ببخش عزیزم فکر کردم شما همونی که گفتی دختر سردار عروسی گرفته واقعا شرمنده❤

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه
من توی واتس اپ فرستادن از اینجا مطمینم ک رفت سر قبر باباش با لباس عروسی و اسم قاسم سلیمانی روی قبر ن ...

خب خیلیا مراسمشون سر مزار شهدا میگیرن دلیل نمیشه که حتما دختر یا فامیلش باشه. از آشناهای ما هم مراسم عقدش سر مزار شهدای گمنام بود.

أَلَیْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ؛ آيا خدا كفايت‏‌كننده بنده‌‏اش نيست
وقتی که نفرین میکنن بقیه رو نمیگین واقعا که؟ میدونم کارشون اشنباس ولی حدا رو خوش نمیاد کسی رو نفرین ...

حرف ایشونم اشتباهه

مادر بزرگم همیشه میگفت ننه ، خوشبختیتو هیچوقت جار نزن!نزار کسی بگه خوشبحالش همین خوشبحالش گند میزنه به زندگیت                                                                                                                                                           
وای ببخش عزیزم فکر کردم شما همونی که گفتی دختر سردار عروسی گرفته واقعا شرمنده❤

نه یکی گفت عروسی گرفته من نوشتم عروسی نبود عکس عقدشون هست.اشکال نداره پیش میاد

واقعا امسال سال موشه🐭همه رفتیم تو سوراخ قایم شدیم وهی میخریم وانبار میکنیم ومیخوریم😁😁😁اگه کسی رو هم ببینیم فرار میکنیم🙄😁😁🐁🐀🐀🐀
منظور امضات کیه ؟ اون چندخط اولشو میگم 

محمد مداح ،طلبه جهادگری که خودش توی ایام کرونا همش توی بیمارستان در حال کمک بود و همسر باردارش توی همون بیمارستان فوت شد

ببینید از نظر اقتصادی امکانش نیس همه جا تعطیل شه کشورای خارجی و اروپایی هم یه مدت کوتاه کلا تعطیل بودن بعدش کم کم باز کردن ولی با رعایت فاصله و ماسک زدن تو خیلی از مغازه ها بدون ماسک نمیشه بری و تجمع بیستر از دونفرم ممنوعه بیرون مفازه صف میبندن یه پاساژی رو هم دیدم با این که باز شده بود خیلی خلوت بود فرهنگ و شعورمون یکی نیس دیگه و گرنه ماهم مث اونا پیشرفت میکردیم سوئد اصلا مدارس و مهد هارو تعطیل نکرد فروشگاه هارو نبست ولی شهر و پاسازا به نسبت بقیه سال خیلی خلوت بود

2706