2726

اونایی که معتقدند نباید رعایت بکنند و همه چیز به خودشون تنها مربوطه

در جریان باشید

ما هم از نبود شما تو جامعمون خوشحال میشیم ولی مشکل اینه که شما قبل اینکه تشریفتونو ببری ۴۰۰ نفر دیگه رو هم الوده میکنی 

وگرنه مشکل ما خود شما نیستی.شما بری بهتره اتفاقا

مبی هستم.عضویت تیر ماه ۹۴👒

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ما هیجا نمیریم.. بخدا..ولی چن تا رو کنترل کنیم...شهرماکوچیکه و همه باهم اقوام و همسایه ایم و متأسفانه فرهنگ پایینه...ودرک نمیکنن.ماجرا رو...بعدضشم میان در خونه آدم....مثلا من که روم نمیشه بگم کسی نیاد در خونم....دخترعمه پدرشوهرم دوروز پیش براثر کرونا فوت کرد...مراسم گرفتن براش...تو مراسم دخترش و نوه اش که هردوتا تستشون مثبت بوده بدون ماسک و دستکش  به مردم چای دادن...مادربزرگ شوهرم رفته بوده.. گفته من نمیدونستم که اینا مریضن...بعد مراسم..پسرعمو شوهرم کارمند شبکه بهداشته اون گفته بوده..اونامریضن..

خیلیا پیش ما مریضن و راس راس میگردن برا خودشون...عروسی که دیگه هیچ...اصلا عادی شده

💜السَّلٰامُ عَلَـــیْکَ یااَباعَبداللّٰه الحُسَین...جانم فدای ارباب💜۹۹/۸/۹بهترین روز زندگیمه💕من هرگز از رحمت خدای مهربانم،ناامید نمیشم....💙.من یه مادر قوی و شاد و صبور هستم......💛من یه همسر مهربان و شاد هستم..💚..من اجازه نمیدم فکر منفی وارد ذهن زیبام بشه...❤
2728
😳😕بعد از مردن این همه ادم ... یک هفته فقط !منو باش فکر کردم فکرمان ...

آره دیگه 😥😥😥اونم فقط مغازه ها 

لبنیاتی و نونوایی و اینا بازه کاش اینارو هم ی هفته بلنده مردم ک ت ی هفته نمیمیرن همه چی ت خونه ها پیدا میشه 

حداقل شاید با این ی هفته ی نتیجه ای گرفتیم 😕

پسرم همه دنیای منو بابا خاص ترین هدیه خدا خوش اومدی ی زندگیمون🥰🌈🤩🥰عشق دلم میلادم بهترین هدیه خدا عاشقتم دوردونه قلبم 🍂🍁⁦❤️⁩مهسا قلب من😍جیگرم مینا8282😎😎😍دوردونه ام یسرا جونی😎😍
اونکه سال باباش نشده شما چرا باور میکنید اخه

همه جا عکس عقدش هست

واقعا امسال سال موشه🐭همه رفتیم تو سوراخ قایم شدیم وهی میخریم وانبار میکنیم ومیخوریم😁😁😁اگه کسی رو هم ببینیم فرار میکنیم🙄😁😁🐁🐀🐀🐀

لعنت نکن عزیزم اون صاحب تالار میدونی چقدر ضرر مالی میده همینجوریشم چون عروسی ها کم شده ضرر داره میده اون کارگر تالار چی اون که چند ماه تالار بسته بود و حقوقی نداشت چی ؟ تنها کار نرفتن به این مجالسه دیگه عروسی خواهرم 15 مرداد بود کنسلش کردیم کلی این ور اونور بیعانه داده بودن قرار شد بی صدا برن خونشون انشاالله سال دیگه جشن بگیرن همون 15مرداد رو

اينايي ك ناراحتن از نفرين  معلومه خودشون عروسي رفتن يا گرفتن

من نرفتم عروسیم نگرفتم مجردم خواهر برادری کسی هم ندارم عروسی گرفته باشع اما از یکی فامیلای دیگه ک عروسی گرفته بود پرسیدم چرا میخوای بگیری گفت چند ساله نامزدیم تحت فشار خرید جهیزیه بوده و گفت ما از بهمن ماه میخواییم بگیریم اما بخاطر کرونا انداختیم عقب گفتن تابستون کم میشه ولی نشد میگفت منم مجبورم 🙄

آیدا هستم  
شما نرید کسی رو هم لعنت نکنین

بعضیا مثل خاله ی من حالیشون نمیشه که طرف شرایطشو نداره نمیتونه بیاد کلی حرف پشت سرش در میاره، اگر بسته بشه دیگه یکسریا مراسم نمیگیرن یکسریام مجبور به رفتن نمیشن

تیکر تولد نفس مامان❤
یه کلیپ دیدم ک تو این روزها دختر قاسم سلیمانی هم عروسی گرفته

میشه لینک کلیپو بزاری؟

دختر سردار عروسی نگرفته فقط یه عقد بین دوتا خانواده برگزار شده

خیلی جالبه حتی عکس همسرشم توی هیچ سایتی نیست بعد شماها چطوری کلیپ عروسیشم دیدید من در حیرتم

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه
2706