2737
2734
عنوان

نظم داشتن با برنامه فلای لیدی

8008 بازدید | 96 پست

سلام دوستان گلم من قبلا تاپیک نظم و هدف داشتم.

و اولش استقبال میشه ولی بعدا هیشکی نمیاد گزارش بده 

منم چون وقتی کسی گزارش نده فک میکنم تاپیک مفید نیست ادامه نمیدم. پس اگر میخواین مطالب رو ادامه بدیم لطفااااا گزارش کار بدین که باعث انگیزه بقیه هم بشه. ممنونم😘

❤آرامش از من آغاز میشود.❤خدایا ازت ممنونم که منو با قوانین الهیت اشنا کردی😍

💖💛💖💛💖💛💖💛💖💛💖

#نظم_‌و_‌هدف1

#فلای_لیدی  یک گروه آموزش خودمراقبتی و خانه داری و نظم است که موسس آن مارلا سیلی می باشد.

پیامها و برنامه های #فلای_لیدی شامل موضوعات زیر است:

۱- جمع آوری منزل

۲- کارهای روزمره

۳- نظافت هفتگی و ماهانه منزل

۴- افزایش عزت نفس

۵- ترک کمالگرایی

سیستم #فلای_لیدی ، شامل قدم های کوچک در مسیر نظم امور خانه داری است تا ملکه ی ذهن فرد شود.

تمرکز این روش بر رسیدن به راحتی و رضایت از خود با اصول زیر است:

جمع آوری منزل

برنامه غذایی

به تعویق نینداختن کارها

برنامه ریزی کارهای روزمره

توجه به مسائل مالی

توجه به سلامتی

روشهای کلیدی #فلای_لیدی شامل موارد زیر هستند:

۱- قدمهای کوچک در انجام کارهای روزمره

۲- ظرفشویی را برق بینداز

۳- زمان ۱۵ دقیقه ای هربار

۴- بهم ریختگی، نظم پذیر نیست

۵- برنامه هفتگی

۶- برنامه ماهانه

۷- منطقه بندی خانه

۸- دفترچه کنترل امور

۹- کمالگرایی باعث تعویق کارها می شود

۱۰- ناله نکنید

💖💛💖💛💖💛💖💛💖💛💖

کانال نتایج ایموشن و بادی کد خصوصی

@emotion276

https://t.me/joinchat/AAAAADv2zerztKemw6wN3A

👈بودن شما در این کانال، اتفاقی نیست👉

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

💖💛💖💛💖💛💖💛💖💛💖

برنامه ی #فلای_لیدی

#گام_اول:

💖برو ظرفشویی را برق بینداز!💖

این اولین برنامه ی روزمره ی شماست. قطعا تعجب می کنید چرا ازتان می خواهم ظرفشویی را خالی از ظرف کثیف کنید و آن را بشویید و برق بیندازید، آنهم وقتی کارهای مهمتری برای انجام دادن هست! پاسخ من ساده است: شما سالها با بهم ریختگی خانه جنگیده و شکست خورده اید. من فقط می خواهم لبخندی به لب شما بنشیند، وقتی فردا از خواب بیدار شوید  ظرفشویی تمیز و براق به شما خوشامد خواهد گفت و لبخندی روی صورتتان نقش خواهد بست.😊

من آنجا نیستم که محکم بغلتان کنم، ولی مطمئنم احساس خوبی است که آدم بتواند چهره اش را در سطح ظرفشویی ببیند. پس این هدیه ی روزانه ی من به شماست. هرچند نمی توانم آنجا باشم و تحسین تان کنم، ولی باید بدانید که به شما افتخار می کنم!😎

💖برو ظرفشویی را برق بینداز!💖

#فلای_لیدی

#ظرفشویی_براق۱۰۱

شاید بپرسید: «چطور ظرفشویی را طوری تمیز کنم که برق بیفتد؟»، برای جواب دادن به این سوال #فلای_لیدی متنی با نام «#ظرفشویی_براق ۱۰۱ » نوشته است:

توجه: دستورالعمل پیش رو را بار اولی که ظرفشویی را تمیز می کنید بکار ببندید. نیازی نیست هرروز این روش را انجام دهید، کافیست هرروز با کمی شیشه پاک کن ظرفشویی را تمیز کنید. (یا با اسپری حاوی مقدار مساوی از سرکه و آب.)

دوستان عزیز،

دلم می خواهد با دیدن ظرفشویی براق تان، گوش تا گوش لبخند بزنید.😄 من هرجور بهانه ای را که بگویید، قبلا شنیده ام. حتی یک ظرفشویی کهنه هم می تواند با کمی تلاش دوباره نو به نظر برسد. این هم روش ما:

توجه: بین هر مرحله، کاملا ظرفشویی را آبکشی کنید!

💖💛💖💛💖💛💖💛💖💛💖

#فلای_لیدی

تمام ظرفها را از ظرفشویی خارج کنید. از #جوش_شیرین استفاده کنید و ظرفشویی را بسابید.( روی اسکاچ خیس مقدار زیادی جوش شیرین بریزید، بحدی که سطح اسکاچ با سطح برخورد نکند و فقط خود جوش شیرین ظرفشویی را بسابد. جوش شیرین سطح را خش نمی اندازد.)

کل ظرفشویی را با آب بشویید.

با یک شیئ تیز مثل چاقو لبه های ظرفشویی را تمیز کنید، درست همانطور که زیر ناخنهایتان را تمیز می کنید.😅 (این توصیه برای ظرفشویی توکار  کاربرد دارد.)

دور_شیرآلات را تمیز کنید، از یک مسواک دندان کهنه و نخ دندان برای این کار استفاده کنید.

حالا با شیشه_پاک_کن ظرفشویی را برق بیندازید.(یا با محلول مساوی آب و سرکه)✅

درفکر بی نقص بودن نباشید. کمال گرایی باعث پسرفت ماست!

هربار آب را باز می کنید و می بندید، با حوله ظرفشویی را خشک کنید.( من یک حوله لب ظرفشویی می گذارم و هربار تمام لبه های ظرفشویی را خشک می کنم، آخر شب آن را عوض می کنم و حوله ی خشک تمیز می گذارم.)

بزودی متوجه می شوید که هربار  آشپزخانه را ترک می کنید این کار را ناخودآگاه انجام می دهید! سایر اعضای خانواده هم همین طور، و دیگر لکه ی آب روی ظرفشویی تشکیل نخواهد شد. یک ظرفشویی_تمیز_و_براق_خواهید_داشت!👌😍

خب، قسمت سخت تمرین تمام شد: دیگر هیچوقت نیازی به انجام دوباره ی این مراحل نیست!

به تمام افراد خانواده برنامه خود را درمورد ظرفشویی بگویید.

اگر ماشین ظرفشویی ندارید مهم نیست،  قسمتی از ظروف را در کابینت زیر ظرفشویی در  یک لگن  قرار دهید، از افراد #خانواده تان بخواهید ظرفهای کثیف شان را در آن بگذارند و چیز کثیفی در ظرفشویی قرار ندهند.⛔️

خودتان را عادت دهید به محض خشک شدن ظروف شسته شده، آنها را در کابینت سرجایشان بگذارید.👌

سبد آبچکان را داخل ظرفشویی یا روی سینی آن  یا روی کابینتها قرار ندهید، پس از اتمام کار آن را در کابینت زیر ظرفشویی بگذارید. ( اابته بطور سنتی در فرهنگ ما سبد آبچکان روی سینی ظرفشویی نشانه ی بی نظمی نیست، بخشی از دکور ظرفشویی محسوب می شود، فقط به محض خشک شدن ظروف، آنها را سرجایشان بگذارید و آبچکان و سینی ظرفشویی را خشک نگهدارید تا لک نشود.)☺️

اگر آبچکان شما کهنه وکثیف شده، آنرا داخل ظرفشویی قرار دهید و رویش را با آب و کمی وایتکس بپوشانید تا تمیز شود. (برای این کار هم آب و #سرکه به مقدار مساوی بریزید، از وایتکس تمیزتر می کند و زنگ زدگی را هم از بین می برد. چند ساعت بماند بعد با اسکاچ بسابید، نو می شود. مضرات وایتکس زیاد است.)

اگر بعد از سابیدن با شیشه پاک کن هنوز ظاهر ظرفشویی تان جالب نیست، با مقداری روغن_زیتون آن را برق بیندازید. فقط یک ذره روغن روی پارچه بریزید و با آن تمام سطح ظرفشویی را بمالید. نتیجه رضایت بخش خواهد بود! ( مالیدن روغن روی ظرفشویی هر شش_ماه یکبار بعد از تمیزکاری و خشک شدن آن ، باعث می شود لک آب روی ظرفشویی ننشیند. این کار برای نو کردن ظرفشویی های قدیمی پیشنهاد میشود.

⛔️هیچگاه شوینده ها را باهم مخلوط نکنید، چون گازهای کشنده ای تولید می کنند!

و باز تاکید می کنم: بین هر مرحله، ظرفشویی را خوب آبکشی کنید!

من کمی ش رو خوندم

ولی من دستکش میکنم با وایتکس سینک م رو میشورم برق میزنه

همیشه م ظرفشویی م رو با تاید میشورم

اگه مشکل مالی دارید هر شب سوره ی واقعه بخونید معجزه ش رو تو زندگی تون میبینید الخصوص بعد از نماز عشا
من کمی ش رو خوندم ولی من دستکش میکنم با وایتکس سینک م رو میشورم برق میزنه همیشه م ظرفشویی م رو با ...

چه عالی عزیزم

2738
من مقدار کمی وایتکس تو اسپری میریزم اب زیاد هم میریزم میپاشم روی سینک

بحث پست امروز کلا تمیز و منظم بودن سینک هست حالا یا به روش پست و یا هر روشی که بلدین

اولین پست هم که توضیح روش فلای لیدی بود خیلی مهم هست

💖💛💖💛💖💛💖💛💖💛💖

برنامه ی #فلای_لیدی

#گام_دوم :

💖از سر تا پا آراسته لباس بپوش!💖

(بطور خلاصه، در گام دوم #فلای_لیدی از خانه دارها می خواهد که به محض بیدار شدن، از سر تا پا لباس منظم بپوشند!!)

خیلی از دنبال کنندگان #فلای_لیدی می پرسند چرا باید از سر تا پا آراسته در خانه لباس بپوشیم؟ ( بخصوص که #فلای_لیدی می گوید کفش هایتان را هم بپوشید، که در فرهنگ ما بی معناست، او از دنبال کنندگانش می خواهد کفش هم به پا داشته باشند تا اگر خواستند زباله بیرون ببرند یا اگر قراری پیش آمد، آماده باشند. در فرهنگ ما که داخل خانه کفش به پا نمی کنیم و برای خروج از خانه حجاب می کنیم، این مفهوم معنایی ندارد. برای همین مطابق فرهنگ ایرانی ترجمه می کنیم.)

در پاسخ به سوال بالا، #فلای_لیدی مقاله ی زیر را نوشته است:

دوستان عزیز!

از ابتدای راه اندازی گروه #فلای_لیدی ، من همواره بر آراسته پوشی از صبح اصرار کرده ام. و دلیل آن این است:

سالها پیش، در بخش بازاریابی یک شرکت فروش مستقیم کالا کار می کردم. یکی از قوانین اساسی شرکت این بود؛ درصورتی که آراسته و با لباس کامل نیستید، حتی به مشتری تلفن هم نزنید! آراسته از سر تا پا! دلیل مهمی پشت این وظیفه نهفته بود، چون شما وقتی آراسته و مجهز هستید متفاوت از زمانی که شلخته و در لباس خواب هستید رفتار می کنید. در حالت آراستگی، حرفه ای تر رفتار می کنید. مشتری می فهمد چه زمانی شما از ظاهرتان راضی نیستید.

پس، اگر آراستگی حتی روی کسی که شما را نمی بیند اینقدر تاثیر می گذارد، روی افرادی که شما را می بینند چه تاثیری خواهد داشت؟ بخصوص روی شخص خودتان!!

لباس آراسته ای که سخت پوشیده می شود بهتر از لباس راحتی است. بجای آنکه با لباس راحتی روی مبل ولو شوید، مجبورید کمی وقت صرف کنید تا لباس نازنین تان را درآورید و ولو شوید. شاید در آن زمان کوتاه به این نتیجه برسید که کار مهمتری از ولو شدن برای انجام دارید. وقتی مرتب و آراسته اید، مغزتان می گوید: خب، الان وقت کار است! (و اگرمهمانی سر زده از راه برسد، صاحبخانه آماده است☺️)

این مساله بیشتر در مادران خانه دار دیده می شود، چون لزومی نیست از خانه خارج شوند و اجباری بر آراسته پوشی هرروزه ندارند. فقط فرزندانشان آنها را می بینند. دقت کنید: شما مهمترین شغل دنیا را دارید، یعنی بزرگ کردن انسانهای خلاق! دلتان می خواهد فرزندانتان چطور شما را به یاد بیاورند؟ اینکه مامان لباس مرتب نمی پوشید تا موقعی که بابا به خانه برسد؟🙄 یا دلتان می خواهد بچه ها مجبور شوند در را باز کنند، چون مامان هنوز لباس خواب تنش است؟😳

توجه داشته باشید کارهای خانه تا زمانی انجام نشده باقی می مانند که شما بهشان اجازه بدهید، پس بجنب و

💖از سر تا پا آراسته لباس بپوش!💖

چون وقت کار است

امروز شروع کردم به درس خوندن☺️💓

زود بیدارشدم 

ورزش کردم 

درس خوندم

و تا شب گزارش میدم😂💓

تصور می کنم تو هر روز قشنگ تر می شوی و من هر روز عاشق تر،گویی همه اشعار و منظومه های عاشقانه را برای تو سروده اند عزیزم.کلمات حقیرند و من ناتوانم، ناتوان از گفتن این که چه اندازه تو را دوست دارم❤️🍓
امروز شروع کردم به درس خوندن☺️💓 زود بیدارشدم  ورزش کردم  درس خوندم و تا شب گزارش میدم ...

افرین به شما بانوی فعال😍

💖💛💖💛💖💛💖💛💖💛💖

برنامه ی #فلای_لیدی

#گام_سوم:

💖 قدمهای کوچک بردار! 💖

قدمهای کوچک مساله ی مهمی در نظم بخشی خانه و زندگی شماست.

#فلای_لیدی می گوید:

خانه ی شما طی یک روز به این وضع بهم ریخته درنیامده، پس یکروزه هم تمیز نخواهد شد. 😌

سالها شما در بهم ریختگی و بی نظمی زندگی کرده اید و یکروزه نمی توانید به نظم و تمیزی کامل برسید!☺️

لازم نیست کودتا کنید، من به شما قدمهای کوچک را آموزش می دهم. اگر برای نظم و نظافت کامل بطور یکباره اقدام کنید دیوانه خواهید شد😳

ازتان می خواهم زمانی را برای نظم اختصاص دهید، یک کار که کم کم برایتان عادت شد،کار بعدی را به برنامه تان اضافه کنید.

✳️خب، قوانین قدمهای کوچک چیست؟

یک کار را بصورت روزمره شروع کنید تا برایتان بصورت عادت دربیاید، بعد یک کار دیگر را اضافه کنید💪.

سعی نکنید از روز اول یک برنامه ی کاری کامل روزانه را انجام دهید، سعی نکنید!

👈 برنامه ی مناسبتان را بنویسید،

سه کار برای صبح☀️

سه کار برای عصر🌇 انتخاب کنید و آنها را انجام دهید.

❤️ تداوم❤️ رمز موفقیت در برنامه است!

برای انجام کارها باید وقت گذاشت، چون خود بخود انجام نمی شوند😎

خانه ی مرتب نتیجه تغییرات جزئی ما طی چندین ماه است.

اگر بخواهید بدون برداشتن قدمهای کوچک همه ی کارها را انجام دهید، نظم خانه تداوم نمی یابد.

❤️قدمهای کوچک❤️ کلید تداوم نظم است. درست است که می توانید لیست تهیه کنید و هرروز طبق لیست کارها را انجام دهید، ولی آنها باید بصورت عادت دربیاید تا زندگی تان متحول شود. وقت بگذارید و از انجام کار لذت ببرید.😍

به خودتان فشار نیاورید که یکباره همه کارها را تمام کنید،😬

ارزش دارد که آهسته پیش بروید. من به این روش عمل کردم و برای اولین بار شکست نخوردم؛ توانستم خودم را جمع و جور کنم و دوباره کار را از جایی که مانده بود شروع کنم.

🎈ایجاد هر عادت جدید 21 روز زمان میبرد.🎈 باور کنید من هر روشی بجز این را عملی کردم، دیری نپایید که شکست خوردم. مهم نیست اگر یک روز به برنامه پایبند نباشید، فقط دوباره قدمهای کوچک را شروع کنید. این تمرینی است که جواب می دهد.💪

برای این کار زمان بگذارید! خیلی سریع حرکت نکنید .🏃🏃

می دانم در طبیعت ما نیست که آرام کار کنیم. معمولا می خواهیم خواسته مان را همین الان بدست بیاوریم.🙈

باید این صدا را در مغزتان خاموش کنید و هربار فقط یک کار را انتخاب کنید تا برایتان بصورت عادت دربیاید.

❤️تداوم به شما پاداش می دهد.

💖💛💖💛💖💛💖💛💖💛💖

2706