2726
عنوان

مهارت دست ورزی در کودکان

1023 بازدید | 11 پست

کودکی که مهارت های "دست ورزی" قوی دارد، در سنین پیش دبستانی قادر به مدادگرفتن و آغاز تمرین نوشتن است اما کودکی که این مهارت را نیاموخته در سنین دبستان با نارسانویسی، درشت نویسی و بدخطی مواجه می شود.

برخی والدین می گویند کودک علاقه ای به نقاشی ندارد. درحالی که کودک مهارت های "دست ورزی" را به دست نیاورده است. لازم است والدین کنار کودک بنشینند  و فعالیت های دست ورزی را با او انجام دهند.

چه فعالیت هایی مهارت های دست ورزی کودک را تقویت می کنند:

* خمیر بازی

* گیره زدن

* تفکیک کردن اجسام ریز

* گل بازی

* نقاشی با دست

* جورچین

* مچاله کردن کاغذ

* دوخت و دوز

* مهره های رج شونده

و …..

نمونه هایی از بازی های دست ورزی هستند

یه پیشنهاد عالی برای دست ورزی کودکان 👇👇👇

خودتون تو خونه با آرد و نمک و روغن و رنگ های خوراکی خمیر درست کنید 

لبخند بزن، انار لب های تو را دانه کنم...

ببخشید استارتر 

عزیزم انشاا...هرچی از خدا میخوای بهت بده

دوستان میشه برای شفای بابام صلوات بفرسین التماستون میکنم حالش بده انشاا...هرچی از خدا میخواین خدا بهترینشوبهتون بده

خدایا شکرت

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ببخشید استارتر  عزیزم انشاا...هرچی از خدا میخوای بهت بده دوستان میشه برای شفای بابام صلوات بف ...

حتما عزیزم، ان شاالله خدا شفاشون بده، براشون حمد میخونم و صلوات میفرستم 

2728
میشه بگین چجوری درست کردیت؟

یکم آرد و کمی نمک و آبلیمو و آب رو مخلوط میکنی و خوب ورز میدی، بعدش یکم روغن میزنی بهش، ورز دادن خیلی مهمه، آخر سرم بهش رنگ خوراکی اضافه میکنی و میزاری تو نایلون و در یخچال نگه داری میکنی