2733
2734
رسم شما بهتره نسبت ب اونایی ک هم دختر میدن هم خونه هم جهاز هم طلا دیه واقعا ببخشیدهااا فقط مونده نون ...

آره دیگ 

کلا میگم تعادل خوبه

ینی نصف نصف 

با دوست پسراتون میرید مسافرت؟ من یبار بابام فهمید با دوست پسرم تلفنی حرف میزنم با نیسان از روش رد شد بعد من و با اسید غسل داد الان پوست ندارم   
حضرت علی مهریه زهرا س رو تهیه کردن وایشون با اون پول وسایل ضروری زندگی رو مهیا کردن 

خب پس یا پسر جیزیه و خونه و همه چی بده بدون مهریه

یا مهریه اول کار بده

یا دختر جهزیه ببره و مهریه آخر ازدواج بگیره

.....

اینکه هم مهریه سنگین داشته باشه هم خشک و خالی بره خونه شوهر هیچیش به دین نمیخوره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اره.میدونی مشکل اصلیش کجاشه؟اخه این دخترایی ک جهیزیه نمیدن با با کسایی ازدواج کنن ک شوهرشم همین رسمو ...

عزیزم جهاز دادن هرکی بخواد میده هرکی هم نخواد نمیده من فامیلمون با اینکه پدر داشت وضع خوبی هم داشت گفت نه جهیزیه میدم نه یک شب دختر عقد کرده نگه میدارم 

هیچ تعهدی نمیتونه آدمها رو کنار هم نگهداره مگر این که دلشون به بودن باشه 

٥ تا شمش ١٠٠ گرمي طلا ( تقريبا ميشه ٦٥ تا سكه تمام بهار) عندالمطالبه

نصف اموال عند الاستطاعه كه تقريبا فرماليته محسوب ميشه اين چون نوشتيم عندالاستطاعه 

سفر مكه كربلا و سوريه عندالمطالبه

ماهي ١٠٠ تومن هم كمك به خيريه كودكان

http://www.ninisite.com/discussion/topic/1380252/داستان-ازدواج-من
2731
یجوری میگی دختر بزرگترین سرمایه یه پدره انگار پسر یه نون خور اضافه واسه پدرشه  اتفاقا برعکس بن ...

این چه تفکری دوست خوبم پدر ومادر هم برای دختر زحمت میکشن هم پسر

برای حاجتم لطفا به صلوات بفرستید
دوست عزیز سنگین ترین؟ کدوم منبع اینو نوشته؟  این لینکو بخدنید  https://www.google.com/a ...

بله حضرت علی سپرشون رو مهریه حضرت زهرا قرار دادن که اونقدر سپر گرون و با ارزشی بود که سنگین ترین مهریه اون زمان محسوب میشد

یجوری میگی دختر بزرگترین سرمایه یه پدره انگار پسر یه نون خور اضافه واسه پدرشه  اتفاقا برعکس بن ...

ما که کلابرعکسیم خانوادگی بیشتر هوای دختر رو داریم تا پسر البته که هم پسر و هم دختر حمایت پدرو مادر و میخوان ولی عواطف دخترها با پسرها زمین تا آسمون فرق میکنه 

خداجونم فرشته کوچیکمو سپردم دستت انشالله فاطمه س دخترمو تربیت میکنه و من تو اون دنیا شرمنده دخترم نباشم و پاک به دیدنش بیام
افرین مگر اینکه این جور خانواده ها بگیرن این دخترا رو.ما نمیگیریم قبولم نمیکنیم چون ازینطرف ب دختر ج ...

ن عزیزم ما کلا رسم داریم همه چی با داماده ما خودمون هم داداش داماد کردیم هم دختر عروس کردیم و خداروشکر هیچکس هم تا حالا نگفته چرا من باید جهاز رو بدم چون رسم اینه 

2738
جهیزیه باید با دختر باشه من با سیسمونی نمیتونم کنار بیام.بابا یکی دیگ کارشو کرده یکی دیگ بچه میخواد ...

موافقم باهات منم به مامانم گفتم ک سیسمونی پای خوددمون نارحت شد گفت میخوای مردم واسمون حرف دربیارن بشین سرجات سیسمونی  رو باید خانواده دختر بدن

به زندگی همجنس های خودمون رحم کنیم خواهشا
٥ تا شمش ١٠٠ گرمي طلا ( تقريبا ميشه ٦٥ تا سكه تمام بهار) عندالمطالبه نصف اموال عند الاستطاعه كه تق ...

هورا بابا ایول داماد حتما خیلی مرفه بوده 😃

هیچ تعهدی نمیتونه آدمها رو کنار هم نگهداره مگر این که دلشون به بودن باشه 
خداي مهربون کمکت کنه  کاش يه انسان خوب همسرت مي شد

ممنون از دعای خیرت مهربون لطفا واسم دعا کن دادگاه حکم طلاقمو صادر کنه راحت شم اگرم روزی قرار شد ازدواج کنم یه مرد خوب قسمتم بشه 

انشالله همیشه شاد و سلامت و خوشبخت باشی مهربون 😍🌹

ممنون از دعای خیرت مهربون لطفا واسم دعا کن دادگاه حکم طلاقمو صادر کنه راحت شم اگرم روزی قرار شد ازدو ...

ممنونم عزيزم 

ان شاء الله هرچه زودتر حکم طلاقت دستت بياد و مردي انسان و پاک و واقعا مرد همسرت بشه طوري که همه سختي هايي که کشيدي رو فراموش کني الهي آمين 

السلام عليك يا صاحب الزمان مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف عليه السلام یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی آقا بیا دلم برات لک زده می ترسم روزی بیایی من نباشم این حسرت به دلم بمونه بیا آقا بیا اين عشق آتشين ز دلم پاك نمي شود مجنون به غير خانه عشقش نمي شود بر تخت يوسف كنعان نوشته اند هر يوسفي كه يوسف زهرا نمي شود دل از طلب ندارم تا كام من بر آيد يا جان رسد به جانان يا جان من در آيد آن دوست که دیدنش بیاراید چشم بی دیدنش از گریه نیاساید چشم ما را ز برای دیدنش باید چشم گر دوست نبیند به چه کار آید چشم در تأخیر ظهور نقش نداشته باشیم که اگه نقش داشته باشیم اون دنیا باید جواب منتظرا و خونای به ناحق ریخته شده در اثر تاخیر ظهور رو بدیم اون موقع چه جوابی خواهیم داشت می خوان هر جوری شده اسلام و مسلمون ها رو به فساد بکشن آهای اونایی که منتظر مولایید آقا جز ما شیعه ها کيو داره؟ شما رو به خدا بیایم حداقل ما نمک رو زخم مهدی فاطمه نریزیم یکم حواسمون رو جمع کنيم که امام زمان هر هفته کارنامه اعمال ما رو چک می کنه از دست خودم ناراحتم که اعمالم اصلا در شان یک منتظر نیست کمکم کن کاش می شد منم به دردت میخوردم...کاش منم تو رکابت بپذیری...هر چند دور....هر چند دیر... آقا منو به حرم سبزت بپذير ما باید زمینه ساز ظهور ارباب شویم یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی                    خدایا خدایا شکر واسه اینکه بالاخره مامانم کردی 
ن عزیزم ما کلا رسم داریم همه چی با داماده ما خودمون هم داداش داماد کردیم هم دختر عروس کردیم و خداروش ...

اره عزیرم شما تو خانواده ی خودتون اینطور هستید

مثلا یکی مث خانواده ی ما ک برعکس شمان.بلند شیم بیایم خواستگاری دختری مث شما.خب پدر شما میگ من ب پسرام جهیزیه میدم ب دخترام نمیدم.پدر مام میگ منم ب دخترم جهیزیه میدم ب عروس نمیدم و قبول نمیکنه 

به نظر من دختر و پسر نداره  شايد دختري توان جهيزيه نداشته باشه خب اگر داماد مي تونه خودش همه ر ...

اخه اینجا رسمه به عهده داماد باشه همه چیز و آقایون اینو پذیرفتن اینم درسته دختر و پسر نداره 

ولی یه چیزای تو بعضی مناطق رسمه جا افتاده شاید از لحاظ خیلیا مسخره باشه این جور مسائل 

و اینکه لباسای عروس خانوم رو خواهرا و مادر آقا داماد درست میکنن چون لباسا سنتی هستن و براساس اون توان و خرج عروسی رو خود داماده 

و جالبیش اینکه حتی دامادای اینجا اگه با کسی غیر از هم استانی هم ازدواج کنن جهاز رو خود داماد برده نه اینکه عروس خانوم چیزی بده و حتی اگه جهاز هم رسم خانواده دختر بوده جهاز نداده 

این مسائل هم برمیگرده به رسم و رسوم هم وضع مالی 

"قشنگ حالیمه دوروبَرم چی میگذره..."ولی هرچیزی لایق توجه مَن نیست...💚🌱
2706