2733
2739
عنوان

رشد کم کودک

1780 بازدید | 13 پست

سلام.امروز پسرمو بردم واسه مراقبت یکسالگی.

وقتی به دنیا اومد سه کیلو پنجاه گرم بود.قدشم چهل و نه.

امروز وزنش نه کیلو بود.

قدش هفتادو پنج.

گفتن رشدش خوب نیست.نگران شدم.

خیلی جنبو جوش داره.غذا هم بد میخوره.

چیکار کنم ؟

تو یک سالگی باید س برابر وزن تولد باشن مهم نمودار رشده

مادر از مرگ نمیترسد...تنها نگرانی یک مادر این است که فرزندش را در دنیایی تنها بگذارد که هیچکس مانند او دوستش نخواهد داشت.

ای بابا بهداشت همیشه خدا یه نقی میزنه اوووف احمقها هیچی سرشون نمیشه فقط ببخشیدها یه چیزی میپرونن تو به دل نگیر ببرش،متخصص کودکان واقعا اگه اینطوریی باشه بهش ویتامین دی و مولتی ویتامین میده و برایه کمبود وزنشم احتمالا زینک بده البته سر خود نده بهش ها ببرش دکتر باز اونها بهتر میفهمن 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

توی بستنی‌ش توی شیرش توی معجونش سویق بریز واسه قد و وزن عااالیه اثر سویق رو من توی یه بچه نارس که مشکلات ژنتیکی زیاد داره دیدم قدش از هم سن هاش بلند تره با اینکه پدر مادرش قد بلند نیستن

عصاره برای درست کن یه یه قاشق هم خورد اون یه قاشق اثر خوبی داشته باشه مثلا بلدرچین مرغ گوشت اینا رو بذار بپزززززه فقط چند قاشق از آبش بمونه بده بخوره

مولتی ویتامین هاش رو به موقع بده کمبود ویتامین باعث میشه مواد جذب نشه 

به نظرم با مشاور تغذیه هم مشورت کنی خوبه

من دخترم از روز نهم تا پنج ماهگی مریضی سخت گرفت که تو رشد و وزنش تاثیر داشت خدا لعنتشون کنه هر وقت میرفتم بهداشت فکر حرف مفت میزدن یکبار دکترش گفت بیجا کردن ولشون کن طبق نظر منکه از روز اول دردسرهات و دیدم مریضی بچت و دیدم  میگم خوبه وزنش 

2738
چه سویقی واسه وزن خوبه چند وقت باید داد؟؟؟

براش عادت درست کن همیشه بخوره 

والا من به شخصه هنوز تجربه ندارم چون بچه م کوچیکه به غذا خوردن نیفتاده ولی میگن سویق سنجد برای استخوان سازی و رویش گوشت خیلی خوبه ولی خب سویق هایی هم هست که اساسا برای بچه ها ساخته شده بهش میگن سویق کودک ولی من به شخصه همون سویق سنجد رو کافی می‌دونم 

من بعد یکسالگی به دخترم هر روز یک عدد تخم مرغ صبحانه بلا استثنا میدم ، شیر برنج بهش میدم البته شیر و با موز میکس میکنم بعدش شیر برنج درست میکنم براش یکبار با خرما میکس میکنم فرنی رو با بادوم درست میکنم تو سوپش قلم گاو بزن البته عزیزم خیلی زیاد نزن چون الان تابستونه کم در حد یک قاشق منکه قلم گاو که جوشوندم تو این لیوانهای یک بار مصرف قهوه ریختم نصفش و پر کردم هر دفعه که سوپ میخوام بذارم یا مرغ بذارم با برنج یک دونش و میندازم تو غذای دخملی دیگه چی عدسی بده بهش توش حتما قلم گاو بریز بعدش حلیم درست کن ،  

من بعد یکسالگی به دخترم هر روز یک عدد تخم مرغ صبحانه بلا استثنا میدم ، شیر برنج بهش میدم البته شیر و ...

تخم مرغ زرده ش پراز کلسترول و چربیه فک میکنم ضررداشته باشه چون شنیدم هفته ای دوبار خوبه اون سفیده اش هست که پروتیینه و مشکلی نداره،بازم قبلش مشورت کنید بایک پزشک.

قلم گاو رو هم سعی کنید بیشتر اون ژله ش رو بدید.

درکل مقدار کمی چربی سعی کنید به بچه ها بدین

مواظب کبدچرب باشید

مشکلات رشد ممکنه به خاطر غدد داخلی باشه. توصیه می کنم هرچه سریع تر به یک متخصص داهلی کاربلد مراجعه کنید. دکتر مهران زمان زاده تو این زمینه خیلی باتجربه هستن. اگه تهران هستین حتمااا به مطبشون سر بزنید. اینم شماره تلفنشونه 09022318808