2733
2734

همین الان داشتم  اشتباه میکردم خدا رحم کرد

کارخوبه خدادرست کنه سلطان محمود خر کیه ..بِحَقِّ یس وَ الْقُرآنِ الْکَرِیمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرآنِ الْعَظِیمِ یا مَنْ یَقْدِرُ عَلَی حَوائِجِ السّائِلِینَ یا مَنْ یَعْلَمُ ما فِی الضَّمِیرَ یا مُنَفِّسَ عَنِ الُمَکُرُوبِینَ یا مُفَرِّجَ عَنِ الْمَغْمُوْمِینَ یا راحِمَ الشَّیْخِ الْکَبیرِ یا رازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ، یا مَنْ لا یَحْتاجُ اِلَی التَّفْسِیرِ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی کَذا وَ کَذا به جای«و افعل بی کذا و کذا» حاجات خود را ذکر کنی/برخاتم انبیا محمد صلوات💖💖💖💖💖 يا مَنْ اِذا تَضايَقَتِ اْلاُمُورُ فَتَحَ لَنا باباً لَمْ تَذْهَبْ اِلَيْهِ اْلاَوْهامُ، فَصَلِّ عَلي مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَافْتَحْ لِاُمُوريَ الْمُتَضايَقَةِ باباً لَمْ يُذْهَبْ اِلَيْهِ وَهْمٌ، يا اَرْحَمَ الرَّاحِمينَ.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

اره خوده من همیشه کارامو می سپرم ب خدا  و میگم خدایا اگه صلاحه انجام بشه اگه نه -نشه  و ...

ریزتر بپرسم چطوری نمی زاری حرف کسی اعصابتو بهم بریزه یا ارامشت بهم بخوره

2731

حضرت علی علیه السلام می فرمایند:

چه تعجب آور است اين انسان! با رسيدن به چيزى كه از دستش نمى رفت، خوشحالمى شود و براى از دست دادن چيزى كه به آن نمى رسد، ناراحت مى شود، در صورتى كهاگر فكر مى كرد، مى فهميد و مى دانست كه كارش برنامه ريزى شده است و روزى برايشتقدير شده است و در نتيجه به آنچه آسان به دستش مى رسد، اكتفا مى كرد و  آنچه را كهسخت به دست مى آيد، دنبال نمى نمود.

تحف العقول ، ص 215

🍒🍹
2738

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله می فرمایند:

در زير آن ديوارى كه خداوند متعال در ستايش از آن ياد كرده و فرموده است:    «و در زير آن ، گنجى متعلّق به آن دو نفر [كودك يتيم [بود»  ، لوحى زرّين قرار داشت و در آن ، چنين نوشته شده بود:  «به نام خداى مهرگسترِ مهربان . در شگفتم از كسى كه به مرگ ، يقين دارد ، چگونه شاد مى شود؟ و در شگفتم از كسى كه به تقدير ، يقين دارد ، چرا اندوهگين مى شود؟ و در شگفتم از كسى كه به از كف رفتن دنيا و بى وفايى آن به اهلش يقين دارد ، چگونه به آن دل خوش مى كند؟ معبودى جز خدا نيست.  

كنز الفوائد : ج 1 ص 380 عن أنس ، الجعفريّات : ص 238 عن الإمام الصادق عن آبائه عليهم السلام  عنه صلي الله عليه و آله ، تاريخ اليعقوبي : ج 2 ص 101 بزيادة «وعجبا لمن يوقن بالنار كيف يضحك» بعد «كيف يحزن» ، الكافي : ج 2 ص 59 ح 9 عن عليّ بن أسباط عن الإمام ال

🍒🍹
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله  خداوند ، مقدّرات را پنجاه هزار سال پيش از آفرينش آسمان ها و ...

مقدر شده ولی این با اختیار و اراده انسان مغایرت ندارد و مهم اونجایی که تو با اختیار و اراده خودت باید راه درست انتخاب کنی

مقدر شده ولی این با اختیار و اراده انسان مغایرت ندارد و مهم اونجایی که تو با اختیار و اراده خودت بای ...

اره - انسان  دو راه  داره همیشه - ک اختیار داره یکیشو انتخاب کنه 

یکیش راه درسته 

یکیش راه اشتباه 

- خب اگه اشتباه انتخاب کنه چیزایی ک واسه این راهه مقدر شده براش اتفاق میفته 

و اگه درست انتخاب کنه چیزایی ک براش مقدر شده اتفاق میفته 

پس بهتره بسپریم ب خدا ک همیشه مقدرات خوبش برامون اتفاق بیفته 

🍒🍹

من خودم ب شخصه بیشتر کارای بزرگ و مهم زندگیم رو می سپرم ب خدا 

ینی مثلا میگم   ی فردی رو  وارد زندگیم کردم واسه ازدواج  اما نمیدونم خوبه یا بد 

اینجارو میگم خدایا  اگه صلاحه ک بشه اگرم نیست ی جوری تموم بشه 

اینو برام انفاق افتاد - رابطه ب ۱ ماه نرسیده تموم شد  بدون هیچ دلخوری یا مشکل خاصی 

نه من آسیب دیدم نه طرف   

توکل کنی خیلی خوب جواب میگیری

🍒🍹
اره - انسان  دو راه  داره همیشه - ک اختیار داره یکیشو انتخاب کنه  یکیش راه درسته&nbs ...

خب میشه لطفا بگین چکار کنم مادرشوهرم مدام روی اعصابم هست متاسفانه باهاش در ارتباطم می خوام وقتی از دستش ناراحت میشم طوری خودم رو کنترل کنم که خودم اذیت نشم از نظر روحی . توی همه چی نظر می ده چیکار کنم

من خودم ب شخصه بیشتر کارای بزرگ و مهم زندگیم رو می سپرم ب خدا  ینی مثلا میگم   ی فردی رو ...

اره موافقم ولی وقتی تو عمل انجام شده هستی و توی مسیر زندگیت یه نفر سر راه قرار می گیره اونوقت چی؟

خب میشه لطفا بگین چکار کنم مادرشوهرم مدام روی اعصابم هست متاسفانه باهاش در ارتباطم می خوام وقتی از د ...

ببین عزیزم‌تا اونجایی ک خودم تجربه داشتم - من همیشه اگه کسی باهام بد رفتاری میکنه 

ب خدا میگم خدایا منو ببخش بابته گناهی ک باعث شده فلانی این رفتار و باهام بکنه -و مشکلمو حل کن -خدایا شکرت ک مشکلمو حل میکنی 

شمام امتحان کن - با خدا  حرف بزن بگو خدایا منو ببخش اگه گناهی کردم ک باعث شده مادر شوهرم تو کارتم دخالت کنه -خدایا خودت ی کاری کن ک دیگه دخالت نکنه و آرامش داشته باشم -خدایا شکرت و....

اخه خدا میگه هر بدی ک بهتون میرسه از خودتونه

و هر خوبی ک میرسه بی گمان از منه 

ینی ی جایی ی گناهی انجام دادیم ک باعث شده  اینجوری بازتاب کنه با اینکه نمی دونیم کی و کجا اما   با عذر خواهی گناهو پاک میکنی و مشکلت حل میشه 

بسپر ب خدا  - معجزشو میبینی 

🍒🍹
2706