2726
عنوان

راکوتان

91 بازدید | 13 پست

سلام بچه هاا شماا اطلاعات درموردش دارید من شنبه رفتم متخصص پوست بهم این قرصوو داد بعدش اومدم خونه سرچ کردم خییلی عوارض داره صورت من زیاد جوش نداره حتی دکتر قبلش آزمایش نگرفت برا بعدش آزمایش نوشت ینی شصت روز دیگه نمیدونم الان استفاده کنم یاا نه 

والا منم۲۰ تا دونه هوردم اما خب تاثیراتش وحشتناکه تازه من جوشتی بدیم داشتم

دیروز رفتم دکتر داکسی سایکلین داد این عوارضش خیلی بد نی

میشه واسه حل مشکلم و آرامش دلم یه صلوات بفرستین؟❤

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من۲۰تا یه روز درمیون خوردم.اب بدنو خشک میکنه خییییلی باید اب مصرف کنی.اگه مشکل کبدی داری اصلا استفاده نکن.باید بشدت از دو روش جلوگیری استفاده کنی باردار نشی وگرنه باید سقط کنی چون تو مغز جنین اثر منفی میذاره.تا۴ماه بعد از مصرف میتونی اقدام بارداری کنی.

در طول مصرف داخل بینیتو چرب کن و لبتو. چون باعث خشکی مخاط بینی و و لب میشه و باعث خونریزی میشه

خدای مهربون شکرت😍
2728

من ۲۰تا رو خوردم رو جوشام هیچ تاثیری نداشت.

دکتر جراح بینیم داده بود برای ورم بینی.ک اونم خیلی تاثیر نداشت.بیخود نصرف کردم.

راستی پوستتم خیلی حساس میشه اگه زخم شه جاش میمونه.

خدای مهربون شکرت😍
من۲۰تا یه روز درمیون خوردم.اب بدنو خشک میکنه خییییلی باید اب مصرف کنی.اگه مشکل کبدی داری اصلا استفاد ...

من اصلا نمیدونم مشکل کبد دارم یا نه تازه فهمیدم که دکتر باید قبلش ازم آزمایش می گرفت بعد این دارو تجویز می کرد

سلام عزیزم

من دارم مصرف میکنم. امروز، روز ۴۹ ام. دکترم به من ایزوترتینوئین یا همون اکوتان دوز ۲۰ میلی گرم داده با اسپیرونولاکتون دوز ۲۵ میلی گرم. 

اکوتان با راکوتان فرقی نداره. یجوره... بذار از تجربیاتم طی این ۵۰ روز بگم.

اول اینکه من خیلی جوش نداشتم. فقط روی گونه سمت راستم جوش میزد، اکثرا هم جوشای عمیق زیر پوستی درد دار! ولی قدیم اصلا اینجوری نبودم. کلا تو نوجوونی هم جوش نمیزدم. الان ۶ ماهی میشه اینجوری شدم. خلاصه...

اول از همه بگم که همه ی داروها عوارض داره. این دارو هم عوارض خودشو داره. البته دارو قوی ایی هست و باید تحت نظر دکتر حتما مصرف بشه. برای هرکسی یجور عوارضی بروز میده. بعضی ها هم هستن که اصلا عوارضی ندارن توی طول درمان. بعضی ها هم هستن که خیلی بدشانسن و بدنشون واکنش میده و ... ولی همین که هرماه تحت نظر دکتر هستی باعث میشه خیالت جمع باشه :) اگه مشکل حادی باشه خود دکتر قطع میکنه دارو رو :) 

دو هفته اول مصرف اکوتان برای من سردرد های عجیبی میاورد! ولی چون آستانه تحمل دردم بالاست تقریبا، اوکی بودم باهشون و کم کم سردرد ها خودشون رفتن. 

چیزی که خیلی اذیتم میکنه درحال حاضر خشکی وحشتناکه لب! بشدت خشک میشه لبم. Lip balm هم جوابگو نیست باید هر یک ربع چرب میکردم لبامو. دکتر بهم پماد A و D داده برای لب که اون خیلی خوبه. روزی دوبار یا سه بار میزنم. گوشه های لب ممکنه از خشکی بیش از حد ترک بخوره که برای من اتفاق افتاد و هنوزم هرکار میکنم خوب نمیشه!

و یکی دیگه از عوارضش که برای من پیش اومد درد توی مچ پامه. ماه اول زانوم درد میکرد. الان مچ های پام. که طبیعیه و به نظرم جای نگرانی نداره. دردش جوری نیست که خیلی وحشتناک باشه و کم کم خودش میره مطمئنم :)

و یک چیز خیلی مهمه دیگه اینکه، همون اوایل شروع دارو، معمولا انتهای ماه اول و تا اواخر ماه دوم جوشای صورت کامل بیرون میریزه، برای من الان دقیقا این اتفاق افتاده. از حدودا ۱۰ روز پیش تمام صورتم پر از جوش شده ولی اینم طبیعیه. فقط به این مرحله که رسیدی نباید دارو رو بزاری کنار و باید ادامه بدی. پروسه اش همینه.  دوره ی این دارو ۶ ماهه است معمولا. 

همونطور که بقیه هم گفتن، فقط و فقط و فقط تحت هیچ شرایطی نباید باردار باشی. خیالتم جمع این دارو باعث نازایی نمیشه. 

این دارو یجورایی باعث خشک شدن نه تنها پوست بلکه همه ی ارگان های بدن میشه، برای همین باید و باید تا جایی که میتونی آب بخوری. دارو رو حتما حتما حتما باید با شکم پر بخوری. من خودم با وعده صبحونه؛ وسط صبحونه میخورم.

ولی اصلا نگرانی نداره. خیلیا این دارو رو مصرف میکنن و بعد دوره اش پوستشون مث آینه صاف میشه! عوارض دارو مث خشکی لب و اینا هم یک هفته بعد از قطع دارو کاملا از بین میره.

ولی یکچیزی هست برای بعضی ها اگه خوش شانس باشن تا ابد دیگه جوش درنمیارن. بعضی ها هم بعد یک مدتی دوباره اکنه ها و جوشاشون برمیگرده (البته احتمالش کمه) ولی خوب بشدت اول نیست.

من خیلی سرچ کردم و میکنم. یسره تو یوتیوب و اینستگرام خارجی هایی که مصرف کردن و میکنن دنبال میکنم. اصلا اصلا اصلا جای نگرانی نداره. :)