2726

كيك هاي اپسايد داون (وارونه) از قرون وسطي تو اروپا به عنوان دسر روي گاز درست ميشده، به اين صورت كه يه لايه ميوه( ميوه هاي تابستوني)  رو همراه با كارامل درست ميكردن و مايه كيك رو ميريختن روش و ميذاشتن رو گاز كه بپزه، بعد پخت هم بر ميگردوندنش

اين هم آپسايد داون زرد الوي من هستش😋

يه همسايه مهربون دارم كه از روستاي پدريشون برام يه مقدار زرد الو اورده بود امروز ، منم ديدم حيفه خالي خالي بخورمشون، تبديلشون كردم به اين زيباروي خوش طعم😊

من قبلا اين كيك رو با اناناس، موز و گلابي هم درست كردم

به نظرم اپسايد داون اناناس از همشون خوشمزه تره، اما ايني كه امروز درست كردم هم خيلي طرفدار پيدا كرد تو خانواده

طرز تهيه اش رو هم براتون ميذارم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مواد لازم

شكر براي كارامل ٧٠ گرم

زردالوي شيرين

تخم مرغ ٣ عدد

ارد دو پيمانه

شكر يك پيمانه

ماست يك پيمانه

روغن مايع نصف پيمانه

كره اب شده پنجاه گرم

بيكين پودر يه قاسق غذاخوري

وانيل يك چهارم قاشق چايخوري

اول شكرِ كارامل رو ميذاريد روي حرارت تا اب شه و كاراملي شه رنگش، بعد اون رو ميريزيد تو قالب و زردالو هاي نصف شده رو ميچينيد كف قالب

فر رو روي صد و هشتاد درجه روشن ميكنيد

شكر و روغن و كره رو با همزن ميزنيد تا رنگش روشن شه

بعد يه تخم مرغ رو اضافه ميكنيد و هم ميزنيد، بعد تخم مرغ بعدي رو اضافه ميكنيد و هم ميزنيد با همزن، تخم مرغ سوم رو همراه با وانيل اضافه ميكنيد و انقدر هم ميزنيد تا كف كنه

ماست رو اضافه ميكنيد و يه دور ديگه مواد رو با همزن ميزنيد

ارد و بيكين پودر رو با هم مخلوط ميكنيد و به مواد اضافه ميكنيد و دو سه دور با همزن ميزنيد تا خمير يه دست شه، زياد هم نزنيد

مواد رو ميريزيد تو قالب روي ميوه ها و ميذاريدش تو فر، بعد يك ساعت وقتي تستر تميز بيرون مياد از فر درش مياريد، پنج دقيقه بهش زمان ميدين( اين مهمه)بعد كيك رو بر ميگردونيد تو ظرف سرو.

كيك خوشگل شما اماده است

2728

یاد آهنگه افتادم میگه

I wanna turn the whole thing upside down

به این تاپیک برید تا زن های موفق دنیا رو بشناسید و ازشون الهام بگیرید:  زن‌های موفق   تاپیک بعدیش با همون اسم برای ثبت نظراتتون در رابطه با تاپیک اصلی بازه    
افرين👌🏻😊 حافظه ي خوبي داري

آهنگش انگیزشیه کیکو که میخوری گوشش بده اگه انگلیسیت خوبه

اینم لینکش

https://www.youtube.com/watch?v=dqUdI4AIDF0

به این تاپیک برید تا زن های موفق دنیا رو بشناسید و ازشون الهام بگیرید:  زن‌های موفق   تاپیک بعدیش با همون اسم برای ثبت نظراتتون در رابطه با تاپیک اصلی بازه    
ديدمش خوشم اومد مرسي

قابل نداشت عزیزم

مامالی عزیز شما یکی از مهربانترین و صبورترین افرادی هستید که در فضای مجازی دیدم، همیشه دنبالتون میکنم ولی تا حالا براتون کامنت نگذاشته بودم. امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید😘

آرزویت را برآورده می کند، آن خدایی که آسمان را برای خنداندن گلی می گریاند.
مامالی عزیز شما یکی از مهربانترین و صبورترین افرادی هستید که در فضای مجازی دیدم، همیشه دنبالتون میکن ...

عزيزم چقدر به من لطف و محبت داريد، بي نهايت ازت ممنونم مهربونم❤️❤️❤️باعث افتخاره برام

2706