2703
2553
عنوان

از کجا باید شروع کنم؟ آیا می‌توانم به دلیل ضرب و شتم طلاق بگیرم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 74382 بازدید | 453 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

شوهرحق داردتا درمقابل بدرفتاری زن او را نصیحت کنذ اما در اینکه شوهرحق داشته باشدهمسرش راتنبیه کند یا موجب صدمه جسمی به وی شود چنین حقی نداردوطبق ماده 14 قانون ایین دادرسی کیفری سال 92 شاکی میتواند جبران تمامضرروزیان های مادی و معنوی ومنافع ممکن الحصول ناشی از جرم را مطالبه کندطبق تبصره یک زیان معنوی عبارت است از صدمات روحی یاهتک حیثیت واعتبارشخصی وخانوادگی یااجتماعی است طبق ماده 567قانون مجازات اسلامی سال92درمواردی که رفتار مرتکب نه موجب اسیب وعیبی در بدن شودونه اثری اثری ازخودبرجای بگذارد ضمان منتفی است لکن درموارد عمدی درصورت عدم تصالح مرتکب به حبس یا شلاق تعزیری درجه 7 محکوم میشودو برای مواقعی که در اثرضرب و جرح زوج خوف جانی برای زوجه وجود داشته باشدمطابق ماده 1115قانون مدنی در صورتیکه بودن زن و شوهر در یک منزل متضمن خوف ضرربدنی یا مالی یاشرافتی باشدزن میتواند مسکن علی حده انتخاب کندودر صورت ثبوت این امردادگاه حکم به بازگشت زن به منزل شوهر نخواهد دادو مادام که زن از بازگشت به منزل معذور است نفقه او به عهده شوهر خواهد بود

2720

من خودم این مشکل دارم بعد پنج سال زندگی اعصابش از هرجا خرد باشه سرمن خالی میکنه با ی بچه سه ساله.یک بار اقدام کردم پزشکی قانونی رفتم شکایت کردم اخرش برگشتم سرزندگیم حتی ازش تعهد کتبی گرفتن هیچ فرقی نکرد هرروزم داره بدتر میشه.عصبی تر.حتی جلو بقیه منو میزنه و گوچیکم میکنه.دیگه نمیدونم چیکار کنم .برگردم خونه بابام با یه بچه؟بعضی وقتها به خودکشی فکر میکنم.چنان خردم کرده که هیچ اعتماد بنفسی ندارم همیشه ازش میترسم.

بعد از مدت‌ها سری زدم اینجا و دیدن یه سری پست‌های خانوم‌ها چنان قلبم رو به درد آورد که نگوووو. از خودم بدم اومد که نبودم جواب بدم. حتی رمزم هم یادم نمی‌یومد..

2714
من خودم این مشکل دارم بعد پنج سال زندگی اعصابش از هرجا خرد باشه سرمن خالی میکنه با ی بچه سه ساله.یک ...

عزیزم تصمیمی که باید بگیری تصمیم سختیه. هیچ کس جز خودت جوابش رو نمی‌تونه بده ولی حتما احتیاج به کمک داری. در صورتی که همچنان تو رو می‌زنه حتما هر بارش رو برو پزشک قانونی و این موارد رو ثبت کن و در صورت لزوم شکایت هم تنظیم کن. مساله‌ی شکایت کردن دو کاربرد داره. یکی اینکه ممکن هست مرد رو بترسونه تا بفهمه که این کارش تبعاتی داره و همون طور که در خیابون مردم رو نمی‌زنه و خشمش رو کنترل می‌کنه در خونه هم باید این کارو بکنه.
ولی کاربرد دیگه‌اش این هست که وقتی شما یه روزی به این یقین برسی که جدا شدن از همسرت برای خودت و بچه بهتر هست اونوقت موردی داری که بهش استناد کنی. عزیزم قانون ما هیچ جوره با زن نیست.
بنابراین همچنان اگر مورد کتک کاری بود برو پزشکی قانونی به نظر من.
ولی این میون می‌تونی مشاوره بری؟ یه مشاور برو... اجازه بده یه متخصص کمکت کنه. اونوقت شاید بتونی بهتر تصمیم بگیری و قاطع‌تر. محل زندگیت کجاست؟ دسترسی به مشاور داری؟ امکان رفتن از نظر مالی و وقتی داری؟

عزیزم ببخش که نمی‌تونم بیشتر کمک کنم. قوی باش ایشالله خدا هم کمکت می‌کنه. اگه تصمیم بگیری جدا بشی حتما برای بهتر شدن زندگیه و اگر هم بخواهی تو زندگی بمونی در صورت بهتر شدن می‌مونی. بنابراین حتما اوضاع بهتر می‌شه و اینجور نمی‌مونه.

من خودم این مشکل دارم بعد پنج سال زندگی اعصابش از هرجا خرد باشه سرمن خالی میکنه با ی بچه سه ساله.یک ...

من توی پست دوم این تاپیک همه مراحل رو توضیح داده بودم. 

متاسفانه چند سال پیش وقتی که یک از خدا بی‌خبری برای من مشکل درست کرد، مجبور شدم از نی‌نی یار بخوام که همه پست‌هام رو پاک کنه و این‌ها هم پاک شد. فقط پست اول تاپیکام موند. می‌رم توی فایل‌ها و نوشته‌ها می‌گردم ببینم پیداش می‌کنم دوباره بگذارم؟

این پست تست را گذاشتم که ببینم امکان پاک کردن یا ویرایش پست هست یا نه؟ و دیدم که بعد از چند دقیقه دیگه این امکان نیست. با این اوضاع واقعا می‌ترسم تو سایت فعالیت کنم. باید کاربر حق داشته باشه پستشو پاک کنه  

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان من یه وکیل خوب سراغ دارم که وکیل خانوادگیمون هم شده و هر کدام از دوس ...

توی این تاپیک تبلیغ نکنید لطفا

خانوم‌ها من مطالب رو اصلش رو پیدا نکردم ولی دارم جمع آوری می‌کنم و دوباره‌ راهنمای رفتن به پزشکی قانونی رو می‌گذارم.. متاسفانه صفحه‌ی اول نمی‌تونم بگذارم چون امکان ادیت کردن پست‌ها برداشته شده. 

وگرنه به پست اول اضافه می‌کردم عالی می‌شد.

چرا این امکان رو برداشتند... در هر صورت به زودی راهنما رو اینجا می‌گذارم دوباره.

2706