2733
2734
عنوان

اشپزهای حرفه ای طرز تهیه لوبیاپلو خوشمزه لطفا

| مشاهده متن کامل بحث + 5448 بازدید | 50 پست

پیاز داغ ولوبیا روتفت میدم رب گوجه وزردچوبه و فلفل ونمک سرخش میکنم بعدم لای برنج دارچین میپاشم کنارشم سالاد شیرازی

گاهی با مرغ مکعبی گاهی با گوشت چرخی  گاهیم بال وکتف میذارم تهش برشته میشه

گاهی هم خالی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پیاز داغ . گوشت چرخ کرده تفت بده.۱ ق رب تفت بده. زردچوبه . نمک . فلفل . کمی دارچین . لوبیا سبز هم از قبل کمی پخته و سرخ شده اضا فه میکنم. یکم اب جوش میریزی درش ر بذار حدود ۲۰ مین.میتونی بجای رب از گوجه رنده شده استفاده کنی.

برنج ابکش بعد لابلاش از موادت بریز یکمی هم دارچین .اخرای دم زعفرون و پودر گل محمدی

من مسلمان هستم .اسلام کامل است.اما،من نیستم.اگر اشتباهی از من سر زد؛ این عیب را به من نسبت دهید نهدینم!!! 👈 این روزها بیشتر معنی دعای فرج رو میشه درک کرد، پس لطفا همه با هم بخونیم 🤲💗﷽💗اِلهى‏ عَظُمَ الْبَلاءُ، وَ بَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَ ضاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ، و اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيک‏ الْمُشْتَکى‏، وَ عَلَيک الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُولِى الْأَمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَينا طاعَتَهُمْ، وَ عَرَّفْتَنا بِذلِک مَنْزِلَتَهُمْ، فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ، فَرَجاً عاجِلاً قَريباً کلَمْحِ‏ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ، يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ، يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ، اِکفِيانى‏ فَاِنَّکما کافِيانِ، وَانْصُرانى‏ فَاِنَّکما ناصِرانِ، يا مَوْلانا يا صاحِبَ‏ الزَّمانِ، الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏، السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ، الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ، يا اَرْحَمَ الرَّاحِمينَ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرينَ.🤲خدايا بلاء عظيم گشته و درون آشکار شد و پرده از کارها برداشته شد و اميد قطع شد و زمين تنگ شد .....😔🌼اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری(س)🌼
2731

من پیاز رو تفت میدم بعد لوبیا سبز رو بهش اضافه میکنم و خوب سرخشون میکنم بعد گوشت چرخ کرده رو بهش اضافه میکنم وقتی خوب سرخ شد گوجه رنده شده و نمک و فلفل و زیره اضافه میکنم وقتی اب گوجه به خورد مواد رفت برنج رو اضافه میکنم قبل از چیده شدن اب برنج زعفران دم کرده و موقع دم گذاشتن برنج یه کوچولو پودر دارچین. مزه اش به نظر هر کی خورده عالی بوده

چرخ برهم زنم ار غیرمرادم گردد
منظورت لوبیا سبزه ینی استامبولی

لوبیاسبز یعنی استامبولی!!    استامبولی یا با سیب زمینی و گوشت و گوجه اس یا فقط با سیب زمینی و گوجه   ....دیگ ب لوبیا پلو نمیگن استامبولی

کمی عفت کلام و داشتن شرم و حیا در گفتار  بد نیستا بهش فکر کنید بعضی خانمای نی نی سایت!!!
2738
یعنی بدون هویج بهتره

بله

دمی هم نکن...برنج ابکش کنی خیلی بهتره

من ۹_۹_۹۹ بیمارسنان مورد علاقم  مشغول بکارم😍😍دوستان من ازمون علمی قبول شدم و مصاحبه مونده که احتمالا ۵یا ۶ ماه طول بکشه،جوابش بیاد

لوبیا رو آبپز میکنم به حبه سیر با پیاز فراوون رو تفت میدم وقتی نرم شو گوشت چرخی اضافه میشه و نباید میاز شول پیاز داغ بگیره چون خشک میشه توی غذا ولی باید خلالی نازک باشه حالا لوبیا رو هم اضافه میکنم و کمی تفت میدم آخرسر نمک و ادویه پلویی میزنم حالا توی یه تابه یه قاشق رب رو با روغن تفت میدم و ندتا گوجه پوست کنده اضاف میکنم و میزارم تا آب گوجه کشیده بشه و کل سس رو با مایه گوشتی مخلوط میکنم وقتی برنج دو آبکش کردم لابه لای برنج مایه میدم و پودر دارچین و زعفران دم کرده میپاشم همیشه هم ته دیگ نون میزارم

من یک زنم به زن بودنم افتخار میکنم چون به مادرم افتخارمیکردم و خواهم کرد شاید مادرم سواد نداشت ولی برای من دانشمندی بود که قلق رموز زندگی را میدانست شاید مدرک علوم ریاضی نداشت اصلا تا به حال دست به قلم نشده بود ولی عجیب در مخارج خانه تبحر داشت اصلا چه میدانست واکنش شیمیایی چیست ولی دمای پخت و زمان پخت رو به خوبی میدانست علوم عرفان راهم نگویم که هنوز تسبیحش در صندوقچه خاطراتم بوی دستانش را میدهد خیلی دوست داشت باسواد شود ولی نشد امااز نظر من علوم را به خوبی فراگرفته بود آری زن ها همین هستندگرچه الان در کنارم نیست و هرروز دلتنگش هستم ولی قول دادم من باسواد شوم ازآن سوادهایی که مادرم دوست داشت
من پیاز رو تفت میدم بعد لوبیا سبز رو بهش اضافه میکنم و خوب سرخشون میکنم بعد گوشت چرخ کرده رو بهش اضا ...

حدودا غیر ادویه ها برا منم همینه فقط هویج داره به جای گوجه. پس این مدلی خوبه میگی

2706