2726
عنوان

مشکل در شیردهی به نوزاد

581 بازدید | 13 پست

بچه ام ۱۸ روزشه. از روز دوم سوم سینه ام زخم شد و با اشک و آه و ناله و جیغ شیر میدادم از درد. بعد ۴.۵ روز شیرمو میدوشیدم تو شیشه بهش میدادم. بعد دیدم با دوشیدن شیرم زیاد نمیاد و بچه گرسنشه رفتم شیر خشک گرفتم . الان هم شیر خشک میدم هم روزی ۳.۴ بار شیر خودمو. خیلی ناراحتم دوست ندارم وقتی خودم شیر دارم شیر خشک بدم به بچه. از طرفی هنوزم با شیر دادن مشکل دارم و درد دارم موقع شیر دادن. گاز میگیره. منم بلد نیستم چطور درست شیر بدم.هم خودم سختمه هم بچه. یک ساعت زیر سینه است، ولی اخرش باز گرسنه است. دارم افسردگی میگیرم احساس میکنم مادر بدی هستم. نمی دونم باید چکار کنم.... کسی میتونه راهنماییم کنه؟ 

عزیزم اینهمه داری تلاش میکنی برای بچت 

به نظرم خیلی هم مادر خوبی هستی

معلم 👩‍🏫تلاش میکنم یک نسخه ی عالی از خودم بسازم،چون که مسیر موفقیت در حال ساخت و سازه و تنها با دیروز خودم رقابت میکنم 😉

گاز می گیره نوزاد ۱۸ روزه؟؟؟ 

پماد قابله خوراکی برای شقاق سینه بخر 

از ان جی تیوپ (( اس ان اس)) برای شیردهی استفاده کن 

اگه یکساعت زیر سینس و سیر نمیشه باید کمکی بدی

بارداری دوممو ۱۷ هفته متوجه شدم 😍چون پسر کوچولومو شیر میدادم پری نمیشدم ❤️رفتم سونو به هوای ۵-۶ هفته ، بهم یه موجوده کامل که داشت دست و‌پا می زد نشون داد، ❤️❤️یه ناخواسته ی خواستنی ❤️❤️❤️کوچولوی اولم ۱۵ اذر به دنیا اومد این یکیم دکتر ۱۶ اذر تاریخ داد 😍😍😍 اگه معجزه نیست پس چیه؟؟؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

آخه اون بنده خدادندون داره گازبگیره؟😅😅😅😂😂😂😂😂بایددردوتحمل کنی شیربدی بهش من یه ماه دردداشتم تحمل کردم نذاشتم شیرم خشک بشه

شیردادی آخرش ازشیرت یه ذره بدوش بزن نوک سینت تاخشک نمونه

2728

شاید شیرت هم کمه که یک ساعت میخوره، رازیانه با نبات دم کن بخور، وقتی هم شیر میدی سینه رو از بالا به پایین ماساژ بده تا رگای سینه باز بشه و شیذ بیشتر جریان پیدا کنه

من سیب به سیب، انار به انار محکوم به خوشبختی بودم در عصرهای مختلفِ بسیار... 

آخی دقیقا منم همینطور بودم. همین حس رو داشتم. حتی حسرت شده بود برام که یه بار زیر سینه خوابش ببره.

مطمئن باش تو مادر خیلی خوبی هستی، شیرخشک بده به بچه ت البته به شرطی که جوری نشه که نوزادت تنبل بشه و دیگه سینه نگیره.

من یه نیپلت خریدم، نوزادم نمیتونست با اون شیر بخوره ولی بین شیردهی میذاشتم روی سینه و همین باعث شد زخم سینه م خوب بشه

خودم را در آغوش گرفته ام، نه چندان با لطافت، نه چندان با محبت، اما ..... وفادار، ....وفادار

قشنگ میفهمم چی میگی منم تو شیردهی سینه ام داغون بود با گریه شیر میدادم سر پسرم تا دوماه سر دخترم تا یه ماه ولی سر دخترم خیلییی بدتر بود یکماه عذاب کشیدم و با گریه شیر دادم دیگه موقع شیر دادن دستمو گاز می‌گرفتم وای خیلی بد بود تا اینکه بهداشت بهم گفت شیرتو بدوش بذار چند ساعت تو یخچال بعد چربی روش و بردار بزن به نوک سینه ات یکی این یکی وازلین خیلی بهم کمک کرد سیه پماد دیگه ام مامانم گرفت برام اسمشو الان یادم نیست اونم بد نبود ولی اون چربی شیر عالی بود کلا دو سه بار زدم آب رو آتیش شد

مگه آدم یادش میره بهش چی گذشت تا گذشت‌.‌...

اول بگم قدم نو رسیده ت مبارک 

همه ی اینا رو درک می کنم 

حست طبیعیه

زایمان اول تمام سختیش تو زخم شدن سینه ست

اشکال نداره اول دو تا سینه ی خودتو کامل بده بعد اگه سیر نشد کمکی هم بده 

ققط یادت باشه سینه رو با هاله ی دورش بزاری دهنش 

خیلیم مامان خوبی هستی 

خرّم آن روز که پرواز کنم تا بر دوست               به هوای سر کویش پرو بالی بزنم            ❤                               الهی شکرگزار این زندگی هستم که به من بخشیدی؛ به خاطر همه چیزش:تو را شکر بابت آدم‌هایی که معلم من بوده‌اند.❤تو را شکر بابت درس‌هایی که زندگی به من ارزانی داشته‌اند.❤تو را شکر برای عشقی که می‌گیرم، می‌بخشم و می‌پراکنم. ❤                              ( تایپ کردم گلبهارجون بعد دیدم  "ر" جا افتاده)😮

اگر میخوای شیر خودت رو بدی باید تحمل کنی

بنظر من شیر دادن از زایمان و بارداری سخت تره 

من گریه میکردم هروقت بچم میخواست شیر بخوره زخم شده بود بدجور خون میومد 

هرمدل کرم و پمادی بگی خریدم

مشکل اصلی اینه که بچه درست سینه رو نمیگیره وگرنه اینجوری زخم نمیشه

گفتند که او عاشق گیسوی کمند است،،،موهای من از عصر همان روز بلند است 👧

تو شیشه نده. کرم شقاق سینه از داروخانه بگیر بزن.بچم بتوره عیبی نداره.روغن زیتون یا پماد بازسازی کننده سی گل هم خوبه. که زخم سینه هات خوب بشه. اگه تو خونه خودتی و کسی پیشت نیست.لباس نپوش. از شیر خودت بچکون رو هاله و نوک سینه بذار هوا بخوره تا خشک بشه. چن روز اینکارا رو کنی خوب میشه.اصلا دیگه شیرخشک نده.هنوز خیلی کوچیکه که بتونه شیرخشک رو هضم کنه. این طبیعیه ک اولاش بچه زیاد سینه رو میمکه هنوز معده اش خیلی کوچیکه و همون مقداری ک شما شیر داری کافیش هس

میگم  احیانا خشتکاتون معلومه،زشت نیس عایا؟😶           ساق پاهاتون چطو؟اونم موردی نداره؟!! یکم خزه انگار! نظر شما چیه😞

اول اون شیر خشک و بزار کنا  تا بچه بد عادت نشه دیگه سینتو نگیره. مادری که شیر داره نیاز ب شیر خشک نیست. باید گردی سینتو که پر رنگ تره کامل بکنی تو دهن نینی بچسبه به سق بچه . که هوا نخوری. کرم شقاق سینه بگیر خیلی عالیه. 

روانشناسی کودک

عزیزم بهداشت مشاوره شیر دهی داره  ببین نباید بذاری یکساعت بازی کنه زیر یکماه ۵ دقیقه شیر برای یه وعده کافیه وقتی داره میخوره با اینکه درد داری سعی کن براش بدوشی اینجوری شیر بیشتری میره دهنش و زودتر سیر میشه و سینه رو ول میکنه اصلا نزار زیر سینه چرت بزنه ولی بعد از چند مک خوردن خودش چند ثانیه استراحت میکنه و دوباره مک میزنه در اخرم باشیرت سینه رو چرب کن واینکه خیلی مهمه  قسمت هاله سینه از زیر کاملا توی دهنش باشه