2726
عنوان

دخترای گل تازه عروس تشریف بیارید لطفا🙏💚

| مشاهده متن کامل بحث + 568 بازدید | 70 پست

ان‌شاالله که خوشبخت بشه و هیچوقت غم و ناراحتیشو نبینی.

سعی کن برای وسایلای بزرگ بیشتر هزینه کنی.

ظرف و ظروف زیادی نخر.چندتا چیز شیک بخری کافیه.چون کلا مهمونیا خیلی کم شده و رفت و آمد مثل قبل نیست.

مثلا واسش پلوپز چندکاره بخر.

من پلوپزم هم سرخ کنه.هم خورش هم برنج هم کیک همه چی میشه داخلش درست کرد.

مثلا یه گاز صفحه ای شیک بخر.با یه آون توستر.هم ارزونتر میشه هم شیکتر از گاز هست.البته اگر خونش فضای گاز صفحه ای رو داشته باشه.یه دستگاه غذاساز همه کاره واسش بخر که نخوای جدا جدا بخری....

ولی جدی اینو رعایت کن.ظرف زیاد نخر.چیزایی بخر که بیشتر تو چشم میادمثل وسایل بزرگ.ظرف ماهی یه مدل جدید میاد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام عزیزم. منم عقدم و جهیزیمو گرفتم. خانواده من اول از خرید تیکه های بزرگ شروع کردن مثل یخچال و لبا ...

آره اینم خونش خیلی کوچولویه.

جا برای تشک و ... نداره نمی‌دونم کجا بزارم😑

فقط خدا ...
2728
چه وسایلی رو شما میگیرین چه وسایلی رو داماد میگیره؟ تا طبق اون بگیم

گاز و سرویس چوب و یه فرش و یخچال و لباسشویی و تی وی با داماد بود که گرفته تقریبا

فقط خدا ...
گاز و سرویس چوب و یه فرش و یخچال و لباسشویی و تی وی با داماد بود که گرفته تقریبا

شمام اول یه فرش بگیر جفت فرش قبلی. بعد چینی و قابلمه و آبمیوه گیری و پارچ و لیوان و سرویس اورانوس . و سرویس پلاستیک و چندتا پتو و تشک و بالشتو  میز تی وی و جارو برقی و وسایل پذیراییو. پلوپز و اتو  بگیر براش اگرم تونستی بیشترشم کن

عزیزم من رفتم گچین جهازم گرفتم با 70 ملیون یخچالم سایده لباسشویم 8 کیلویی در فضایی هست میخوام بگم ک اضافه ها رو حذف کردم ک این چیزا رو خوب بگیرم... 

اول از همه یخچال و لباس شویی خوب بگیر و وسیله های برقی رو خارجی... بعد برو سراغ مبل و فرش و رخت خواب هاش.. بعد وسیله های آشپز خونه یعنی کن خیلی بگردی جنس خوب ارزون پیدا کنی من قابلمه های گرانیت خودم تک تک خریدم همشون یه رنگ و مارک هستن اما تک برام ارزون تر در میومد..بعد اول ارکوپال بگیر آخر کار اگه پول اضاف آوردی سرویس چینی هم بخر... من وسیله های پلاستیکی هم یه مغازه تو شهرمون هست باید هر روز بری هر روز جنس میاره خیلی ارزون و جنس عالی کل پلاستیکی ها ک خیلی بیشتر از سرویس پلاستیک هستن هم برام در اومد 500 تومن... ارکوپال هم یه طرح انتخاب کن فله ای بخر تمام سرویس رو... من خودم این کار رو کردم هیچ فرقی نمیکنه با سرویس ها فقط ارزون تر در میاد براتون.. گاز فردار بگیر ک آخر و عاقبتی هست و از تستر و ماکروفر و این چیزا خیلی خیلی بهتر... من برقی هایی ک گرفتم یه چهار کاره ک چرخ گوشت. همزن. آسیاب و مخلوط کن بود. چرخ گوشت بزرگ. همزن. ساندویچ ساز. چای ساز. یه زود پر برقی 24 کاره ک بخار پز هست کیک پز هست پلوپز هست سوپ ماستبند. سرخ کن. آرام پز و... هست خریدم. براش مس هم بخر ک خیلی به چشم میاد. اتو مخزن دار بگیر ک آخر عاقبتی هست و خیلی به چشم میاد. من چرخ خیاطی هم نگرفتم مامانم خیاطه ولی من از خیاطی متنفرم

مبل هامو رفتم از کارگاه های چهاردانگه گرفتم مبل و نهار خوری شیش نفره سلطنتی با چوب گردو شد 12 تومن تو شهر خودمون 40 قیمتشون بود.. فرش آقای فرش و سرای ایرانیقیمتشون به نسبت شهر ما خوب بود ولی بقیه اجناس سرای ایرانی افتضاااااح گرون بود... و.... 

برای لبخند زدنت دست به تمام کارهایی ک انسانی هستن بزن... 

سلام. انشاالله خوشبخت شن 

اگر خونه واسه خودشه خب تقریبا همه چی میخواد اگه ن مستاجر هستن کم بخرید و بعدا خونه دار شدن بقیش بگیرید 

وسایل اضافه. مثلا اگه چای ساز داره. کتری برقی نمیخواد دیگه... تخم مرغ پز. گوشت کوب برقی. کباب پز. میوه خشک کن. قهوه ساز. بخارشو. هواپز. همزن برقی چون بنظرم فقط واسه کیکه. سرخ کن چون خیلی روغن میبره و جا الکی میگیره.... 

من گوشت چرخ کن نخریدم چون حس کردم ب کارم نمیاد و غذاساز چندکاره خریدم 

سبزی خورد کن من خریدم ولی حالا میبینم ک با غذا ساز میشه خورد کرد و اضافیه 

ماکروویو نخریدم چون بخاطر اشعه اش ضرر داره و من اون تستر خریدم هم میشه توش پخت هم داغ کرد و...

دکوری اضافی ک دیدم واقعا ب کار نمیاد نخریدم 

سرویس قاشق چنگال رو با جعبه نخریدم چون الکیه و فقط پولش گرونه 

همه جنس هارو ایرانی خوب خریدم چون اعتقاد دارم کارگر ایرانی نون آوره و باید کمک حال بود 

کلا خرجیم شد ۸۰ تومن شش ماه پیش 

نسبت ب اونایی ک ۱۰۰ ب بالا خرج میکنن واقعا نفع کردم و ابنکه واقعا راضیم خداروشکر 

نازنیڹ زهـرا هستمـ😎..میشہ واسہ همسنگرهاے همسرمـ یہ صلواتـ بفرسے آبجے؟❤🙏...خوشحال باش بانو تو برگزیده ے حضرتـ زهرایے تو انتخابـ شده ے مادرساداتے انتخابتـ ڪردڹ براے حجابـ براے نجابتـ😍❤ با حجابتـ لبخنــد رو به لبـ هاے مہدے زهـراس بیار خواهری باشہ؟😊 مڹ عاشقـانہ رهبرمـ رو دوستـ دارمـ و بہ وجودشوڹ افتخار میڪنمـ(امامـ خامنہ اے❤)سربازے رو از ذوالفقار علے یاد بگیریمـ(شہید حاج قاسم سلیمانے)😊!! چشمـ دشمنانشوڹ ڪـــوووور😌.... مجنـــــوڹ العبــــــاس ام😍🙋 ڪربلاے بہشتـ مڹ در زمینہ... 😍😢

اگه رسمتون هست چند وسیله برقی یا تی وی و مخلفات رو یه جوری بی سر و صدا بندازین گردن داماد.مثلا برای ما تی وی ،میز و فرش و لحاف تشک پای داماد بود‌..

بقیش یخچال گاز لباسشویی ظرفشویی سرویس قابلمه سرویس ارکوپال برای دم دستی سرویس چینی برای مهمون.سرویس قاشق چنگال.سماور یا چای ساز

ارام پز و پلوپز با هم..غذاساز..زودپز..سرخ کن..سرویس لیوان و فنجان ..سرویس پلاستیکیا حالا هر چی لازمه..به وسایل خورد زیاد پول ندین اونا رو خودشونم خورد خورد میخرن..

مبل ..ناهار خوری..دو سه تا پتو گلبافت.لحاف تشک اتو میز اتو..دکوری ها بمونه وقتی چیدین دیدین لازمه واقعا ،بخرین..تخت خواب خوشخواب پتو دونفره یا روتختی دونفره..تازه قراره کادو هم بدن.به نصف فامیلاتون بگین کادو ها رو نقدا بدن به شما تا کمک حال خرید جهیزیه باشه.خیلی هم عالی میشه بی رودروایسی.اتفاقا باید خوشحال باشن که کادویی که میدن به دردتون بخوره..فامیلای خیلی نزدیک هم کادو رو تو تالار یا مراسمی که دارین بدن به عروس یا اصلا کل فامیل کادوشونو بدن به شما..

من خودمم جهیزیه ام مختصر مفید بود.خیلی هم راضیم از خریدام.

Kiziim
سلام. انشاالله خوشبخت شن  اگر خونه واسه خودشه خب تقریبا همه چی میخواد اگه ن مستاجر هستن کم بخر ...

ممنون آره تقریبا همه این وسایلایی که گفتین اضافس.

ممنون 

فقط خدا ...
2706