2726
عنوان

همیشه دوستام سرزنشم می کردن!

212 بازدید | 19 پست

کوچک که بودم با سرویس مدرسه رفت و آمد می کردم، همکلاسی هام کلاسای متفرقه زبان، نقاشی، خوشنویسی و.... شرکت می کردن، گاهی با هم به گردش می رفتن، اما من این اجازه ها رو نداشتم، دوستام مسخره ام می کردن، می گفتن بی عرضه ای، می گفتن ترسویی....

من می ترسیدم برای اینکه با هم اتاقی هام بی اجازه سینما و یا گردش برم، همش احساس می کردم زیر نظرم دارن، بفهمن ناراحت میشن، تلفن می زدم خونه که می خوام با دوستام سینما یا پارک برم، سریع می گفتن نه، اجازه نداری ها و.....

من خوش شانس بودم که اجازه داشتم درس بخوونم، توو خانواده ای که بزرگ شدم، دخترای کمی در محدوده سنی من اجازه درس خواندن داشتن...

.

من از دیروز توو فکر دخترایی هستم که در خانواده های بسته به لحاظ فرهنگی، عقیدتی، اجتماعی و.... بزرگ میشن و قبل اینکه بتوونن تشخیص بدن درست یا غلط چیه دچار سرنوشت های شومی دچار میشن.... دخترانی که محیط بسته، پرده هایی که به اسم حجب و حیا بین اونها و والدینشان کشیده میشه، دیواری رو میسازه تا افراد سواستفاده گر بهشون نزدیک بشن...

خیلی ها بهم میگن آدم منفعل و بی عرضه ای بودی و هستی، خیلی ها بهم می گفتن رنگ شاد بپوش، به خودت برس، محیط زندگیت رو عوض کن، اما توو شرایطی بزرگ نشدن که من بزرگ شدم، نمی توونن شرایطی رو تصور کنند که حتی مراقبت و بارداری به حدی شدید و وحشتناک هست که آدم ها رو گاهی بجای محافظت کردن از چاله می اندازه توو چاه....

اما اونقدر گاهی توو عرف و بستر جامعه امون تلاش برای تحقیر تفکرات متضاد با هم هست که اصلا فرصت نمیشه و تحملی وجود نداره که بشه راجع به این مسائل حرف زد....

اتفاقا حجاب و حیا خوبه

شما محدود بودی

ای پروردگارِ من، از آنچه بر سرم آمده، دلتنگ و بی‌طاقتم، و جانم از آن اندوه که نصیب من گردیده، آکنده است؛ و این در حالی است که تنها تو می‌توانی آن اندوه را از میان برداری و آنچه را بدان گرفتار آمده‌ام دور کنی. پس با من چنین کن، اگر چه شایسته‌ی آن نباشم، ای صاحب عرش بزرگ.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

😞 تو بی عرضه نیستی گلم همین که تو چنین خفاقانی درس خوندی کاره ای شدی رشد کردی باید ب خودت بباالی

فقط 15 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
دلم گریه میخواد کجاست شونه هات🥀🖤کجا رفتی ای حس آرامشم؟🥀🖤میخوام شبایی رو که بارونیم 🥀🖤با آرامش دستات آروم بشم🥀🖤 https://abzarek.ir/service-p/msg/1817457 دلتنگتم همه کسم🥀
2728

من تا ورود به دانشگاه این اجازه هارو نداشتم و خب کاملا راضی ام چون حس میکنم نیاز بود ...البته دوستان زیادی داشتم...اونا میومدن خونه ما و تو مدرسه هم کلی شیطون بودم.

آدمی که شمارو نصیحت میکنه در واقع داره با خودش تو گذشته صحبت میکنه🎭

منم هیچ کدوم از این اجازه ها رو ندارم

من یه دخترم...من دخترونگی هامو با هیچی عوض نمی کنم ...نه با تماشای فوتبال از تو ورزشگاه...نه با ازاد بودن و گشت زدنای نصف شبا...نه با هیچیه هیچی ...دنیای دخترونمو فقط یه دختر می تونه لمس کنه ... مرا دختر خانوم می نامند مضمونی که جذابیتش نفس گیر است...دنیای دخترانه من نه با شمع نه با عروسک معنا پیدا نمی کند ...و نه با اشک و افسون اما تمام این ها را در بر می گیرد ...من نه ضعیفم نه ناتوان چرا که خداوند مرا بدون خشونت و زور بازو می پسندد...اشک ریختن ضعف من نیست قدرت روح من است...ما دختریم مهم نیست چند سالمونه هرچقدر هم که بزرگ شده باشیم...وقتی یه جا پارک خلوت می بینیم میریم میشینیم رو تاب ...با بیشترین شتاب تاب می خوریم...وقتی اسباب بازی فروشی میبینیم وامیسیم پشت شیشه و دونه دونه عروسکا رو نگاه می کنیم ... جا مدادیمون عروسکیه و توش پر از مدادا و خودکارای رنگا رنگه ...وقتی پاستیل و شکلات و بستنی های رنگارنگ می بینیم لبامونو  جم می کنیم و می خوایم ...وقتی سوسک و عنکبوت می بینیم جیغ میزنیم و از سر کوله یکی بالا میریم ...روزی چند بار خودمون و تو ایینه نگاه می کنیم و جلوش اهنگ می خونیم و می رقصیم ...ما همینیم ...تو دختری گرون باش...سنگین باش...عاقل باش...قلبتو به هر کسی نده ...تنت رو به هر کسی نده...تو خانومی کن خدا هم برات خدایی کنه ... به سلامتی ما دخترا
اتفاقا حجاب و حیا خوبه شما محدود بودی

حجب و حیا اگر با شناخت باشه و همراه با فهم خوب هست ولی وقتی از سر اجبار و بازدارندگی هست بعید نیست سرنوشت هایی مثل رومینا رو رقم بزنه.... 

شاید علت فرار از ازدواج خیلی از پسرها و دخترهای دهه های پیش شرایط سختگیرانه کودکی و نوجوانی هست که به لحاظ روحی برای مسئولیت پذیری در بزرگسالی آماده اشون نکرده

😞 تو بی عرضه نیستی گلم همین که تو چنین خفاقانی درس خوندی کاره ای شدی رشد کردی باید ب خودت بباالی

آدم غمگینی هستم، چون خیلی جنگیدم برای یاد گرفتن هر کاری حتی درس خواندن.... خیلی خسته ام

آسون ترین کارها مثل کلاس کنکور رفتن،چاپ کردن کتاب، گرفتن گواهینامه برای من با تنش ها و التماس کردن ها و.... خیلی زیادی همراه بود.....

آدم غمگینی هستم، چون خیلی جنگیدم برای یاد گرفتن هر کاری حتی درس خواندن.... خیلی خسته ام آسون ترین ک ...

ولی ب موفقیتت می ارزید

فقط 15 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
دلم گریه میخواد کجاست شونه هات🥀🖤کجا رفتی ای حس آرامشم؟🥀🖤میخوام شبایی رو که بارونیم 🥀🖤با آرامش دستات آروم بشم🥀🖤 https://abzarek.ir/service-p/msg/1817457 دلتنگتم همه کسم🥀
من تا ورود به دانشگاه این اجازه هارو نداشتم و خب کاملا راضی ام چون حس میکنم نیاز بود ...البته دوستان ...

من فوق العاده آروم بودم.... رابطه ام با پدر و مادرم زیاد متفاوت از معلمام نبود... فاصله زیادی به لحاظ عاطفی، احساسی، تربیتی و... به وجود آورده بودن در کنار محدودیت ها که زندگی رو برام شبیه علامت سوال و جعبه در بسته نگه داشته بود 

من فوق العاده آروم بودم.... رابطه ام با پدر و مادرم زیاد متفاوت از معلمام نبود... فاصله زیادی به لحا ...

مامان منم شاغل بود و اکثرا نبود یا خسته بود...

از نظر من تو فقط یه آدم درونگرایی همین.

آدمی که شمارو نصیحت میکنه در واقع داره با خودش تو گذشته صحبت میکنه🎭
ولی ب موفقیتت می ارزید

واقعا بنظرت  ارزش داشته...  ادم  سعی و تلاش میکنه  ب موفقسجیت برسه  که خوشحال باشه نه غمگین   ....  میشه هم تلاش کرد برای موفقیت  هم تفریح کرد.... ادمی ک از خوشیای زندگیش  گذشته بنظرم اصلا زندگی نکرده 

2706