2726
عنوان

کسی مرکز ناباروری قم رفته؟

79067 بازدید | 920 پست
باسلام خدمت تمام دوستان عزیز: آدرس مرکز ناباروری فوق تخصصی جهاد دانشگاهی قم: قم.شهرک امام خمینی(بنیاد).میدان ایثار.خیابان شبنم. تلفن مرکز:7-02532700155 دوستان خوب این تاپیک تحت درمان در مرکز ناباروری قم: yas_467.مشکل :کم تحرکی اسپرم همسر.مراحل درمان:3 بار آی یو آی ناموق. سنا : مشکل: کم تحرکی اسپرم همسر.مراحل درمان: یک بار آی یو آی حامله یاسی:مشکل:.....مراحل درمان:دو بار میکرو ناموفق .بار اول هفت هفته سقط .هیستروسکوپی و خراش اندومتر رئوفه:مشکل :کم تحرکی اسپرم همسر.مراحل درمان: یک بار میکرو ناموفق و یکبار انتقال ناموفق عشق نی نی (الهه جون):مشکل :داشتن کیست ریز .مراحل درمان :یک بار آی یو آی ومنتظر نتیجه. مسی :مشکل :نداشتن اسپرم نرمال همسر. مراحل درمان : فعلا مصرف دارو وفا:مشکل:نامشخص. مراحل درمان : فعلا مصرف دارو مامی...مریم:مشکل:کم تحرکی اسپرم همسرو انجام عمل واریکوسل. مراحل درمان:اقدام برای درمان با آی یو آی shabnamsobgahi:مشکل: کمی تنبلی تخمدان و بالا بودن پرولاکتین. مراحل درمان: سه بار آی یو آی ناموفق. غزال:مشکل :تنبلی تخمدان . مراحل درمان:انجام مراحل آی یو آی اول. سوگند :مشکل : داشتن کیست ریز. مراحل درمان: انجام مراحل اولیه آزمایشات. تسنیم(مامان امیدوار): مشکل: ......... .مراحل درمان:انجام مراحل آی وی اف. ستاره: مشکل:داشتن کیست انجام عمل لاپروسکوپی وضعیف بودن اسپرم همسر. مراحل درمان : انجام مراحل اولیه.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
البته من بیمار ایشون در تهران در بیمارستان خاتم الانبیا هستم. خانم دکتر یونسی رییس مرکز نازایی بیمارستان خاتم الانبیا هستند تو بیمارستان پارسیان و لاله هم کار می کنند
هر که هستی، هر چه هستی، تا مفیدی، زنده هستی (توانا بود هر که دانا بود)
مرکز دارویی داروهای زیادی برای درمان ناباروری وجود دارند .این داروها محرک تولید هورمون بوده و برای تحریک و یا تنظیم دوره قاعدگی خانم ها استفاده می شوند.برخی از این داروها به صورت قرص ، اسپری بینی یا ژل مالیدنی روی پوست تجویز می شوند اما اکثر آنها به صورت تزریقی بوده و طی سیکل تخمک گذاری تجویز می شود. انواع داروهای ناباروری داروهای تزریقی داروهای خوراکی و موضعی پروژسترون های واژینالی داروهای تزریقی تزرریق داخل عضله : ( IM = Intramuscular Injection (into a muscular تزریق زیر پوست : ( SC = Subcutaneous Injection (under the skin داخل واژن : ( IVa = Intravaginally (placed into the vagina یوروتروپین - urofollitropin-IM or SC ستروتاید استات - cetrorelix acetate-SC استرادیول والرات - estradiol valerate گانیرلیکس استات - ganirelix acetate-SC فولیتروپین آلفا - follitropin alfa-SC منوتروپین - menotropins for injections - SC گونادوترپین - chorionic gonadotropin-IM گونادوتروپین جفتی آلفا - choriogonadotropin alfa-SC گونادوتروپین جفتی انسانی - human chorionic gonadotropi (hCG)-IM پروژسترون - progesterone-IM منوتروپین - Menotropin-SC داروهای خوراکی و موضعی نام ژنریک - Generic Name نام تجاری - Brand Name تستوسترون موضعی - testosterone topical اندروژن – Androderm کلومیفن - Clomiphene کلومید – Clomid مت فرمین - Metformin سروفن – Serophen تستوسترون موضعی - testosteron topical تستیم - Testim تستوسترون موضعی - testosterone topical تستودرم - Tesdoderm اطلاعات ضمیمه ای در مورد داروهای ناباروری نوع خوراکی برومو کریپتین مسیلات یا کابرگولین در ناباروری بروموکریپتین و کابرگولین میزان پرولاکتین (هورمون مترشحه از غده هیپوفیز) را کاهش می دهند.پرولاکتین زیادی باعث توقف تخمک گذاری در زنان و اختلال درسیستم تولید مثل مردان می شود . کلومیفن سیترات در ناباروری کلومیفن محرک آزاد سازی هورمونهای مورد نیاز برای تخمک گذاری است. کلومیفن به تنهایی درمان موثری برای زوجین با ناباروری ناشناخته نیست. اما اگر قبل از آی - یو - آی (IUI) استفاده شود شانس بارداری در هر سیکل 20% افزوده خواهد شد . کلومیفن سیترات در ناباروری کلومیفن محرک آزاد سازی هورمونهای مورد نیاز برای تخمک گذاری است. کلومیفن به تنهایی درمان موثری برای زوجین با ناباروری ناشناخته نیست اما اگر قبل از آی - یو - آی (IUI) استفاده شود شانس بارداری در هر سیکل 20% افزوده خواهد شد . متفرمین (گلوکوفاژ) در سندرم تخمدان پلی کیستیک در افراد با سندرم تخمدان پلی کیستیک که نمی توانند با رژیم غذایی، کاهش وزن و ورزش منظم سطح قند خونشان را در حد نرمال نگه دارند از متفرمین استفاده می شود. پروژسترون های واژینالی پروژسترون چیست ؟ پروژسترون را اغلب هورمون حاملگی می نامند. این هورمون برای آماده سازی لایه های اندومتر جهت لانه گزینی جنین ضروری است. تغییرات لازمه برای استحکام جنین در قسمتی از رحم که لانه گزینی نموده وابسته به پروژسترون می باشد.در نیمه اول سیکل قاعدگی که فولیکولها درتخمدان در حال رشد هستند هورمون غالب موجود استروژن است. بعد از تخمک گذاری (آزاد شدن یک تخمک بالغ از فولیکول)، نیمه دوم سیکل (فاز لوتئال)شروع شده وپروژسترون توسط تخمدانها تولید می شود. پروژسترون از سلولهای تخصص یافته فولیکول بعد از تخمک گذاری به نام جسم زرد تولید می گردد.اگر تخمک لقاح یافته در رحم لانه گزینی نکند (باردار نشود) سطح پروژسترون خون کاهش یافته و قاعدگی رخ خواهد داد واگر لانه گزینی با موفقیت صورت گیرد و حاملگی اتفاق بیافتد جسم زرد تا هفته 10 حاملگی تولید پروژسترون را ادامه خواهد داد . پروژسترون یک بخش ضروری ازدرمان ناباروری است. برای مثال پروژسترون در سیکل آی-وی-اف (IVF) برای حفظ حاملگی مفید است . در حین آی-وی اف، به چند دلیل تولید پروژسترون در یک خانم طبیعی کاهش می یابد. • داروهای که برای جلوگیری از تخمک گذاری پیش از موعد مفید هستند ممکن است تولید پروسترون را به نسبت تخمک های جمع آوری شده کاهش دهند. • در زمان جمع آوری تخمک ها تعداد زیادی سلولهای تولید کننده پروژسترون نیز جدا شده و از تخمدان خارج می گردند. خانم های تحت درمان آی-وی-اف (IVF) برای اطمینان بیشتر از آمادگی اندومتر برای لانه گزینی بعد از تخمک کشی پروژسترون را مصرف خواهند کرد. چگونه پروژسترون تجویز می شود؟ در سیکل آی-وی-اف (IVF) مصرف پروژسترون در زمان بین تخمک کشی وانتقال جنین شروع می شود.وقتی تست باداری مثبت شد درمان پروژسترونی تا هفته 12-10 بارداری (سه ماهه اول) ادامه خواهد یافت. پروژسترون به صورت واژینالی تجویز می گردد . دستورالعمل تزریق دارو در زیر دستورالعمل تزریق دارو به خودتان یا همسرتان آمده است . لطفا توجه داشته باشید بر اساس وضعیت یا الویت خاص خود بر خی از دستورالعملها ممکن است کمی متفاوت باشد.پرستار ما به شما نحوه تزریق آنرا آموزش می دهد .لطفا سوالات خود را با در میان بگذارید. • تزریق عضلانی • تزریق زیر جلدی-شکمی تزریق عضلانی این تزریق داخل عضله انجام می شود. ناحیه تزریق ¼ فوقانی باسن شما در حالت خوابیده یا ایستاده ،است . ناحیه را الکلی کرده و اجازه دهید تا خشک شود.سرسوزن را به طور کامل دربافت و عضله فروکنید .به هیچ وجه سرسوزن را رها نکنید. پیستون را عقب بکشید اگر تصادفا داخل رگ خونی باشید خون در سرنگ نمایان خواهد شد . سرسوزن را عوض کرده ، مراحل را تکرار نمایید. پیستون را به آرامی فشار داده و همه دارو را تزریق کنیدسپس سر سوزن را به طور قائم خارج کنید. به طور متناوب تزریق را در نواحی راست و چب انجام دهید. بعد از تزریق به مدت 30 ثانیه محل تزریق را با پنبه الکلی به آرامی ماساژ دهید. هرگز سرنگ و سرسوزن را دوباره استفاده نکنید . سرنگ را در یک ظرف درب دار دور بریزید. تزریق زیر جلدی-شکمی سه ناحیه برای تزریق زیر جلدی وجود دارد: شکم، ران، پشت بازو محل تزریق را انتخاب کنید ناحیه تزریق را الکلی کرده و اجازه دهید تا خشک شود. ناحیه تمیز شده را بین دو انگشت کمی فشار دهید .محل تزریق اینجاست. سرنگ را تقریبا مانند مداد یا دارت در یک سانتی متری پوست نگه دارید. سرسوزن را سریعا وارد پوست کرده و ناحیه را که با دو انگشت گرفته بودید رها کنید پیستون را فشار داده و همه دارو را تزریق کنید. سرسوزن را به صورت قائم خارج نمایید. بعد از تزریق به مدت 30 ثانیه محل تزریق را با پنبه الکلی به آرامی ماساژ دهید. هرگز سرسوزن یا سرنگ را دوباره استفاده نکنید. سرنگ را در یک ظرف درب دار دور بریزید.
سلام یاسی خانوم دکترتو عوض نکن اگه خدایه نکرده جواب نگرفتی بیا پیش خانم دکتر یونسی زشته خانوممممم
الطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ { زنان پاک از آن مردان پاک و مردان پاک از آن زنان پاکند} نور - 26
سلام میلی جان من یه ماهه مرکز ناباروری رفتم قبلش تا مرحله عکس رنگی پیش رفتم الانم دوباره آزمایش اسپرم نوشتن.زشت نیست چون شاید امکانشم نباشه اما ما که تو استرسو فکر هستیم برامون دکتر عوض کردن به نظرم اشکال نداره گلم
لاپاراسکوپی مرحله بعد عکس رنگیه؟من که دیگه طاقت ندارم دوست دارم پدون دکتر باردار میشدم.اما الان میخوام هر چی زودتر به مرحله آی یوآی برسم.امید دارم شاید دفعه اول باردار شدم.
2706